Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63
Like Tree31Одобрявам

Конвектор Елдом

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Отговор: Конвектор Елдом

    За конвекторите моят опит е, че е по-добре да са по-широки.

    Имам познат който още през 1994 година си купиха 3 немски конвектора, но ширината им е 30 см, при дължина около 70-80см.Няма пукане, няма цъкане.Единствено може да се чуе вентилатора, ако е пуснат.Може и без него, но дори с него са много тихи.
    Днес такива не съм виждал, а той ми е казвал че са им донесени от Германия.ПО-широк = повеч въздух преминава за единица време.
    tanatos и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #47

    Отговор: Конвектор Елдом

    Колкото по-голяма площ толкова по добър контакт с въздуха и по-добро отопление. Обаче гоним и дизайн гоним и пространство в тия тесни градски жилища и за това станаха дълги и тънки а както съм казвал много пъти всички са сходни като технически решения разликата е външния вид и етикета!

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #48

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Е то е ясно че е Мидея или производно,но е с алуминиев нагревател,компактен ,безшумен и прекалено евтин за фацата си.Идеята ми е че гори колкото другите марки,топли пак толкова а си с 3-4 месеца напред със сметките,ако си спестил от някой " марков " подобен боклук
    Ами не е ясно, знам от човек от Магнум, че си ги поръчват от Мидея.
    Останалите китайци не са Мидея.
    Имаше едни по-хубави модели, но свършиха - стъклени, с електронен регулатор ...
    Цепеха мрака, ето такива:
    Midea NDK15 - 12К 1,5 кВт

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #49

    Отговор: Конвектор Елдом

    Давай по същество,всичко китайско и евтино е максимум Мидеа ! Та е ясно де...Цена/качество-това е оптимално за мен,затова и го хваля.

    - - - - - - - - - -

  6. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #50

    Отговор: Конвектор Елдом

    Какво да давам по същество ?
    Midea е върха при китайците по принцип, изобщо не е евтина марка там. Нещо като Geely да кажем при автомобилите. Има още 1000 марки, които са по-зле и по-евтини.
    Говоря за изцяло китайските марки - с китайски мениджмънт, инвеститори, акционери, собствено R&D и т.н.
    Чуждестранните марки, които имат заводи там не ги коментирам.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #51

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Доскоро имах тема ,в която питах мнение за отопление на една стая.Накрая купих едно китайско чудо Ариели 2000 вата.Под 60 лв с доставката,даже с крачета на колелца,2 години гаранция.....всичко както си трябва.При нас почна нощем да пада под нулата и това нещо на 1000 вата поддържа 23 градуса като включва за около 5 минутки и още толкова изстива.Няма пукане,тракане,само леееко се чува термостата,което е нормално,механичен е Бабата следи температурата ,та и се доверявам че няма усещане за изстиване,т.е. поддържа зададените стойности +,- 1-2 градуса.В заключение-препоръчвам за хора с нисък бюджет и неробуващи на марки .

    А може ли малко повече информация за стаята,която успяваш да стоплиш с 500 в до 23 гр.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #52

    Отговор: Конвектор Елдом

    1000 вата са,това е половината от 2000,а стаята е в апартамент,западно изложение с дървена дограма ,няма изолация 3.6 на 3.8 метра,стандартна височина.Сложил съм го под прозореца и от естествената конвекция /лоша дограма/ е топло равномернопоне засега.Предполагам че в големите студове на пълна мощност ще се справи

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #53

    Отговор: Конвектор Елдом

    Днес докато чистих обърнах радиатора и гледам-той е с нагревател ужасно приличащ на Адакса-х образен алуминиев а термометъра не е на гърба както някой бе писал а е долу в дясно!Явно Елдом е копие на Адакс в голяма степен!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    1
    #54

    Отговор: Конвектор Елдом

    Здравейте! Намесвам се в темата с едно мое питане.

    Наскоро се преместихме да живеем в нова квартира. Досега ми беше лесно, тъй като живеех в топлофицирания Студентски град, но сега съм на място, където се отопляваме на електричество. Стаята в която съм аз е 20 кв.м., северно изложение, с една външна стена, но отделена от външния свят от прилично облицована закрита тераса.

    Тъй като досега не ми се е налагало да се интересувам от такива неща поговорих с приятел, който работи в магазин за техника и като решения, удачни за студентския ни бюджет, той ми предложи няколко варианта, от които май ще се спрем на конвектор ELDOM RH25WM.

    Един от основните ни проблеми е това, че стаята е пълна с мебели, в които съхраняваме мои и на приятелката ми вещи, та даже и такива, които са си на хазяйката. Вариантите за монтиране са два - под прозореца, както съм чувал че е най-добре (при все факта, че има тераса, не е в директен контакт с външната среда). Тук основния проблем са именно мебелите - пред прозореца е поставено огромно писалище, на което е компютъра, документи и пр. вещи, а края на стената се засича с огромен старинен гардероб, в който са дрехите ни. Мястото стига за този модел, но се питам дали ще е окей ако в началото и края на уреда, той е леко закрит от въпросните мебели, макар и с мин. 10-15 см. отстояние. Другия вариант за монтаж е до вратата на стаята, но не знам дали ще е така ефективен.

    Моля за вашите съвети. Благодаря.


  12. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #55

    Отговор: Конвектор Елдом

    Да новите модели на Елдом са с по 7 години гаранция, със 10 см. са по-дълги от старите модели имат и променена решетка на отворите за отопление.
    Харесал съм си този модел Eldom RH15 или RH20, за спалнята ми която е 13кв.м. с външни стени.
    И колега този модел дето са ти предложили е стария модел с механично управление.
    Новия е Eldom RH25M с механично управление и RH25 с електронно управление.
    Този пост е редактиран от brave; 06-11-17 в 20:54.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    1
    #56

    Отговор: Конвектор Елдом

    Електрическите конвектори на Елдом не са поправени. През ноември 2016 г. заложих на българското и закупих два по 2000W и един от 1500W. Ламарините дрънчат при загряване и изтиване, а нагревателите пукат. Особено неприятно е нощем. Синът ми има два Адакса, които са абсолютно тихи.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #57

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от kolev56 Виж публикацията
    Електрическите конвектори на Елдом не са поправени. През ноември 2016 г. заложих на българското и закупих два по 2000W и един от 1500W. Ламарините дрънчат при загряване и изтиване, а нагревателите пукат. Особено неприятно е нощем. Синът ми има два Адакса, които са абсолютно тихи.
    Не думай, че има един юнак, забравих му ника, ще те обори, че не е вярно!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #58

    Отговор: Конвектор Елдом

    Тази година продадох единия Adax и на негово място купих един Airelec Tactic и един Nobo Viking. Последният го взех заради много добрите отзиви в руски форуми и добрата цена по промоциите.

    Airelec-а могат много да ги хвалят, но при начално пускане изпускат миризма. Докато се отмириса минаха няколко пускания.

    Nobo-то обаче е звяр - малко по-широк от Airelec-a няма пукане, няма мириз - изключително добра изработка и материали - много съм доволен от този конвектор. Като минус отчитам, че малко отскача от стената в сравнение с Adax-a. Който ми беше прекалено дълъг. За съжаление хората се ориентират по позиционирането на марката на пазара и едва ли ще се наложи в БГ като Airelec, който не бих си купил отново - изработката никак не е перфектна - има луфтчета и тази миризма - бе средна работа е поне този модел.
    kokovox одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #59

    Отговор: Конвектор Елдом

    Nobo-то от emag ли го взехте ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #60

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Nobo-то от emag ли го взехте ?
    От вносителя им, само те май ги продават - вимакс

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  2. Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...
    От Belial във форум Електрическо отопление
    Отговори: 88
    Последно: 06-03-14, 01:01
  3. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  4. Въпрос за конвектор Елдом cw2500
    От am0k във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-12, 04:37
  5. Стържещ (скърцащ) шум от бойлер Елдом
    От radomirsl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе