Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор между конвектори Airelec и Noirot

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    4
    #1

    Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Здравейте, пред дилема съм между конвектори Airelec Tactic Pro 2000W и Noirot Spot D 2000W

    https://*********/airelec/konvektor-...pro-2000w.html

    https://www.home-max.bg/konvektor-noirot-spot-d-2000w/

    Стаята която ще се отоплява е около 13 кв. м. спално помещение без изолация и пространството е ограничено. Това е една от причините да клоня към Noirot понеже пише че е дебел 80мм за разлика от 104мм Airelec. Всичко друго ми изглежда еднакво.
    Притеснява ме това че Noirot е много по труден за намиране и да не би да изчезне от българския пазар кой знае защо

    Някой има ли наблюдения от този модел на Noirot (издава ли шумове/пукане, дългосрочно как се държи), за Airelec изчетох супер много и съм му навит да го взема веднага но ако са еднакви на качество бих взел по тънкия.
    Този пост е редактиран от seeker152; 10-11-20 в 23:52.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Мисля, че и двата са Френски(ако не ме лъже паметта) и нямат разлика, освен в размера. Айерлек съм имал 3000w в 30кв и бълваше огън. За Нойрот бях чел, че също са хубави, но мисля, че и двете марки са еднакви. Само ще вметна,че на Айерлек-а ми лекичко му пукаха ламарините, но не бе дразнещо.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Никой ли няма преки наблюдения над Noriot?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Май не ги карат много тези коли (като Майбасите)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #5

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Това са две от марките на един и същ производител - Groupe Muller https://www.groupe-muller.fr/
    Applimo е бюжетната серия.
    Nоirot е "премиум" клас https://noirot.fr/fr .

    Имам няколко Airlec Tactic 2000W и трите 2013 набор пукат, а на единия вече му падна част от боята на решетката под нагревателя.
    Без никакви външни въздействия от какъвто и да е вид или прегряване!

    Само където ми се струва, че темата е скрита реклама или прочване.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Не знам за каква реклама говорите, но проверих в home max имат няколко останали бройки от тези Noirot и ми казаха че няма да поръчват повече. Това ме кара да се двоумя между Airelec и тези, понеже Airelec е много по-известен и разпространен.

    А този, за който говорите от 2013та дали е ъпгрейднат в новите модели. Навсякъде чета плюсове по Airelec и може би само Tactic e различен от Tactic Pro? Имате ли идея?

    Между другото сега се разрових по сайтовете и на двете марки и там пише че са дебели по над 10 см и двата, дори Noirot, накрая ще отида с рулетката в магазина където ги продават и ще си го премеря на място и взимам по-новия (който май е Airelec понеже Noirot се изчерпват навсякъде)
    Този пост е редактиран от seeker152; 13-11-20 в 13:09.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #7

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Ето ти линкове към вносителя и дистрибутор на Noirot:
    Не знам защо си се хванал с Хоум Макс...
    Конвектори
    https://www.cdl.bg/marki/noirot


  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Ако 2 см. дебелина не са от жизненоважно значение горещо ти препоръчвам Atlantic F127 серията, която е произведена във Франция. Освен всички екстри за класа си има и информация за консумираната електроенергия показана в kW и паричната им равностойност. Към това добавям и абсолютно безшумната работа на конвектора.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Между другото някой знае ли дали конвекторите попринцип работят на макс мощност когато поддържат температура. Ако работят 30 сек. после 30 сек. са изключени когато е за поддържане дали са на по ниска мощност или щом работи винаги е на макс мощност например 2000 W?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #10

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    Винаги на максимално зададената мощност.
    Някои модели от евтините имат ключове за повече от 1 степен и може да им се ограничава до 1/2 от максималната, например.
    И провери тези със седмичния елетронен термостат дали след спиране на захранването помнят зададените програми.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Избор между конвектори Airelec и Noirot

    На елдом четох инструкциите, там имат май моделче което може да работи и на не пълна мощност. Може да се изключва тази опция.
    Но пак попрочети да не те заблудя нещо.

    П.П.
    Аз не можах да попадна на някой модел (от тези по соф магазини) да помни часа, т.е.програмата може и да я помни, но при продължително спиране на тока трябва да се свери дата и час.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на конвектори за отопление на апартамент.
    От izzy58 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-19, 16:24
  2. Отговори: 1
    Последно: 02-10-19, 22:04
  3. Конвектор Adax vs Airelec
    От biohimika във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-16, 19:52
  4. Помощ в избор на конвектор/конвектори
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 8
    Последно: 27-09-14, 10:21
  5. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе