Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63
Like Tree31Одобрявам

Конвектор Елдом

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #16

    Отговор: Конвектор Елдом

    Написах "скъпернически" не случайно! Май точната дефиниция е пенсионер-счетоводителско ползване.
    Нали знаеш как счетоводител дава пари?
    Такъв автоматичен режим няма в нито един електроуред със сигурност!
    Печката е 2500W общо, бойлера се пуска 2 пъти седмично на нощна тарифа, пералнята - веднъж. Единият Airelec се включва при падане на температурата в стаята под 18. Другият се изключва след 20:00 и се пуска сутринта в 7. Щом се излиза от апартамента всичко се изключва. И от съображения за сигурност.
    А сумата е напълно реална, не се майтапя.
    Интересно ми е каква ще е сметката този месец...
    kalinbanderov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #17

    Отговор: Конвектор Елдом

    Това не е икономия, това са си направо лишения честно казано. Удобството приключва там, където човек направи компромис. Лично аз, под икономия, разбирам извършване на повече работа, с по-малко консумиран ресурс, от колкото по предишен начин, по който е извършвано същото нещо. Именно за това взех конвектори, предвид метода им на работа и затопляне. Доста по-чисто е в стаите, от колкото отоплението с духалки, както преди, които движеха въздуха. Сега имам само един конвектор с вентилатор, единствено той създава движение на въздуха, с изключение на вентилаторите на компютъра. Определено знам, че ще плащам доста, като се има предвид, че сега отоплявам всички стаи, а преди само двете малки с духалките и съвсем малка част от третата, толкова успяваха да затоплят. И то само през времето, в което има някого у дома. Сега денонощно се държи температура около 19-20 градуса, предвид сериозно продължителната работа първите дни на двата конвектора, а именно непрекъснато нагряване, очаквам в края на месеца по-висока сметка като цяло. Днес навън е доста топло, втория конвектор в по-голямата стая, който е настроен на 19 градуса, май от часове не се е включвал.

    Пиша толкова подробно нещата, за да може някой, някога в бъдеще, ако попадне на тази тема, да има достатъчно полезна информация и да разбере това, което го интересува.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #18

    Отговор: Конвектор Елдом

    Според мен проблема е в ел. инсталацията.
    Няма как 2500W да не са достатъчни за 20кв.м стая с 2.30 височина.
    Аз топля спалня с височина 3.20, 25 квадрата с 3KW вариант. Без отопление темп пада до 5-6 градуса в помещението (гр.Банкя).
    Другата спалня е по-малка и е с 2KW вариант (пак на 3.20 височина, пак зимник).
    Написали сте, че другата стая е 4 квадратни метра, и 2500 вата. Това е нелепо, не е възможно!
    Също твърдите, че предпазителя е 25A и имате още 1 конвектор (общо 3) и не изключва.
    Това със сигурност показва, че или напрежението в мрежата е ниско или има големи падове и общия ток е <25А. Затова и не топлят.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 17-02-17 в 14:47.
    antyox и kalinbanderov харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #19

    Отговор: Конвектор Елдом

    Всъщност и аз се замислих за нещо подобно. Предпазителя май от нищо не пада. Играх си веднъж леко опасно начинание, да видя дали ще падне. Включих четирите котлона на печката, фурната, бойлера и трите конвектора нагряваха и не падна. Което е просто нелепо, тъй като бушона не е със сменявана намотка например, за да не е вече 25A, а най-малкото тънките кабели на инсталацията, които се виждат, трябваше май да се запалят.
    Отделно, аз също мисля, че просто е нереално стая 4 квадрата да не се затопля с 2500W конвектор. При по-студените дни, не вдигаше повече от 23 градуса, при зададени дори 30. И работеше само той тогава. Сега навън е топло, настроен е на 21, понякока показва 24, но определено през Януари например, в дните с температури към -20, сигурно към 10 градуса щеше да е по стаите. Ако изключа всички уреди, оставя само един от конвекторите, самия той става много горещ, и наистина температурата се повишава, просто не мога да го чакам, за да наблюдавам до колко ли ще стигне. В указанията им пише и на двата, че по време и след работа е нормално повърхностите им да са много горещи. След като минаха часове нагряване без спиране, докоснах един от тях и го нямаше това нещо. Горещи, но не и твърде, чак да наранят кожата, въпреки че конвекторите не се и нагряват много де.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: Конвектор Елдом

    Цитат Първоначално публикувано от kalinbanderov Виж публикацията
    Всъщност и аз се замислих за нещо подобно. Предпазителя май от нищо не пада. Играх си веднъж леко опасно начинание, да видя дали ще падне. Включих четирите котлона на печката, фурната, бойлера и трите конвектора нагряваха и не падна. Което е просто нелепо, тъй като бушона не е със сменявана намотка например, за да не е вече 25A, а най-малкото тънките кабели на инсталацията, които се виждат, трябваше май да се запалят.
    Каква е тази инсталация при която на един токов кръг са свързани всички тези консуматори. Не проводниците, предпазителят ти щеше да се запали като факел, ако включиш всички тези неща. Сигурен ли си, че всички тези неща са на един предпазител? Само един ли имаш на таблото?
    Без да се засягаш, но ми се струва, че и двамата си говорите за неща от които не разбирате.
    kalinbanderov одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #21

    Отговор: Конвектор Елдом

    Инсталацията е много, много стара. Когато е строена сградата. Вероятно е предвидена за крушка, котлон и радио, или никой не е разбирал нищо, когато е правена. Всички контакти са на един кръг, накрая всичко на един предпазител. Аз също се шокирах сериозно, след като системата издържа на този товар, но очевидно по неясни причини, тока по веригата е под 25A и така няма как да се мине границата. Определено шантава работа и май инсталацията ще е причината за тези проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #22

    Отговор: Конвектор Елдом

    Има физични закони и законът на Ом е един от тях. Няма вариант, при който изправен изправител 25А, да не изключи при товар 80-90А. и да не се запали той или инсталацията. Отделно токовият кръг за такъв товар, трябва да е изпълнен с проводници 10 mm2, а едва ли е така. Съветвам Ви да извикате квалифициран ел.техник за Ви провери инсталацията и да Ви обясни как е изпълнена.
    kalinbanderov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #23

    Отговор: Конвектор Елдом

    Не знам от къде дойдоха тези 80-90A, които цитирате. Става въпрос за вероятно към 30, но бушонът се изключва и при определено напрежение, аз да се стопи намотката. Всъщност и аз не знам какво е напрежението по контактите, не съм го мерил, нито имам мултиметър под ръка. Но май за сега точно в това клони да е проблема.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: Конвектор Елдом

    Всички консуматори, които сте изброили, че са били включени едновременно са с обща мощност 16-18 kW, които разделени на 220V, дават 72-81А сила на тока. Ако греша поправете ме-Вие би трябвало по-добре да знаете мощността на консуматорите си.
    kalinbanderov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #25

    Отговор: Конвектор Елдом

    Хъмм, в началото числото ми се стори високо, но всъщност точно така идва. Но очевидно, след като бушона не пада, явно напрежението или тока са ниски, та не може да се мине лимита, за който е предвиден предпазителя. Поне аз така си го обяснявам това явление.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #26

    Отговор: Конвектор Елдом

    Грешите, има нещо, което Ви убягва. За Ваше спокойствие, извикайте някой да прегледа инсталацията. Това, което описвате не е нормално, така че обяснението е друго.
    kalinbanderov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #27

    Отговор: Конвектор Елдом

    Гледам, че конвекторите ти с времето почват да топлят, но наистина се справят по-добре с вътрешни апартаменти при мен сметката за януари е 200 лв. но по студено бе в стаята с климатика който на -10 работеше трудно.При мен квадратите са 13/2000 вата машина вътрешен апартамент. Ако имаш високи топлозагуби вземи си една пелетна горелка за големите студове около 1000 лв. това за стари къщи е мисля най-доброто!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #28

    Отговор: Конвектор Елдом

    Значи очевидно конвекторите не са за къщи, най-вече за такива, при които всички стени са външни, нито и за такива апартаменти, още по-малко за втори етаж, първият от сградата, ако е неотопляем. Дойде и сметката за ток, а тя е към 450 лева. Главно, аз не съм знаел, но е факт, че до сега всичко ми е таксувано само на дневна тарифа (електромера има нощна такава, но трябва да се заплати отделна такса на ЧЕЗ, за да започнат тарифирането на цената за нощна тарифа). Температурата по стаите в голяма част от времето беше 20-21 градуса.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: Конвектор Елдом

    Казвал съм го много пъти , но ще го кажа пак. Икономията при отопление/охлаждане идва от добрата изолация (малки топлозагуби), а не от вида на източника.
    VanDan, orlincho и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #30

    Отговор: Конвектор Елдом

    От вчера съм с два конвектора на Елдом, ето такива:

    Стенен конвектор 2000W | Елдом

    Честно казано, бях готов да дам и двойно повече пари отгоре за Адакс, тъй като в този форум много ги хвалят всички, но никъде не прочетох логично обяснение защо едните струват 200 лв а другите над 400.
    В крайна сметка и двата модела са 2 киловата, с електронен термостат и харчат един и същи ток.

    Като имам малко повече впечатления от елдомчетата, ще пиша отново - тази нощ ги оставих да работят на 23 градуса и жената сутринта в просъница ме помоли да спра това, което е в нашата спалня, щото и станало жега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  2. Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...
    От Belial във форум Електрическо отопление
    Отговори: 88
    Последно: 06-03-14, 01:01
  3. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 15:53
  4. Въпрос за конвектор Елдом cw2500
    От am0k във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-12, 04:37
  5. Стържещ (скърцащ) шум от бойлер Елдом
    От radomirsl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе