Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree6Одобрявам

Бюджетен или скъп конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Бюджетен или скъп конвектор

    Здравейте на всички.
    Стая около 20 кв. м, добра дограма.
    Става дума за решение, което търся за сина ми, това е квартира, така че климатика не е решение.
    Студент, през деня на лекции, по различно време, вечер в квартирата по различно време. Невъзможна планировка кога ще излезе и кога ще се прибере и дали ще забрави градусите при излизане, вместо да ги смъкне на някакво икономично ниво.
    Въпросът ми е:
    Бюджетен конвектор, някакъв TESY 2 kW, да речем за около 200 лв. или ADAX 2 kWза малко над 500 лв с крачетата.
    И двата са с електронен термостат, възможност за седмично програмиране. Норвежеца има и Wi-Fi модул, който позволява отдалечено управление [през сървър на ADAX най-вероятно]. Там е и седмичното програмиране, локално не мисля че е възможно.

    Мога да си позволя и скъпият конвектор, въпросът ми е свързан единствено с ползата от по-високата цена. Наясно съм, че и двата ще харчат 2 kW, ясно е че добър климатик е по-добро решение, останалото са легенди.
    Посочете ми плюсовете на по-скъпия вариант.
    Нямам представа утре или догодина, или въобще ще имам ли нужда от конвекторна печка.

    Та, въпросът ми е да избера ли бюджетният вариант TESY , с твърдението на производителят че е изцяло български или по-скъпият норвежки конвектор.

    Благодаря на всички предварително.
    Този пост е редактиран от Malone; 28-09-17 в 12:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Пред същата дилема бяхме преди 4г. за квартирата на дъщерята студентка. Имаше климатик в квартирата, но не вършеше особена работа. Купихме и конвектор за към 250лв. без програмирания, интернети и т.н. Много е доволна и не е имала никакви проблеми. Хазяинът смени миналата есен стария климатик с "нов" к2у, но продължава само за охлаждане да го ползва.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Цитат Първоначално публикувано от Malone Виж публикацията
    Здравейте на всички.
    Стая около 20 кв. м, добра дограма.
    Става дума за решение, което търся за сина ми, това е квартира, така че климатика не е решение.
    Студент, през деня на лекции, по различно време, вечер в квартирата по различно време. Невъзможна планировка кога ще излезе и кога ще се прибере и дали ще забрави градусите при излизане, вместо да ги смъкне на някакво икономично ниво.
    Въпросът ми е:
    Бюджетен конвертор, някакъв TESY 2 kW, да речем за около 200 лв. или ADAX 2 kWза малко над 500 лв с крачетата.
    И двата са с електронен термостат, възможност за седмично програмиране. Норвежеца има и Wi-Fi модул, който позволява отдалечено управление [през сървър на ADAX най-вероятно]. Там е и седмичното програмиране, локално не мисля че е възможно.

    Мога да си позволя и скъпият конвертор, въпросът ми е свързан единствено с ползата от по-високата цена. Наясно съм, че и двата ще харчат 2 kW, ясно е че добър климатик е по-добро решение, останалото са легенди.
    Посочете ми плюсовете на по-скъпия вариант.
    Нямам представа утре или догодина, или въобще ще имам ли нужда от конверторна печка.

    Та, въпросът ми е да избера ли бюджетният вариант TESY , с твърдението на производителят че е изцяло български или по-скъпият норвежки конвертор.

    Благодаря на всички предварително.
    Адакс Економик 2000w - 194лв.
    Адакс Гламокс 2000w - 319лв.
    Много по добър вариант от Теси!
    Може да погледнете и модели на Airelec, също много добри!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Като прочетох последния пост и се сетих - Airelec е марката, която взехме тогава.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    На местата където съм чел, споделят че икономията, малка или голяма, се постигала с прецизният терморегулатор, електронен задължително. По тази причина избягвах в проучването си всякакви механични ключове с необходимост от калибриране [по ръководство за работа].
    @ruuni9, благодаря, Airelec е следващата алтернатива, мой приятел е доволен от скъпите модели, а той си е глезльо. Избрах скъпия модел на Adax, с надеждата, че е най-новото за момента като технология.
    Ако ще е Adax, ще е Neo, изглежда естетично.
    Този с Wi-Fi ме привлече с това, че имаш контрол без значение къде си.
    Този има уникален дизайн, но пък няма Wi-Fi, така че съм на кръстопът.
    @VanDan, моят приятел глезан, обича да му е топло и има постоянно включен компютър-прасе с 1kW захранване. Да си копае фермата във FB. Най-голямата му сметка с голям Airelec [на южната граница обаче] е била около 150 лв. Ако успявам през студените месеци в София отоплението на сина ми да е до 100 лв., ще съм доволен. Конвектор, лаптоп, телевизор, хладилниче и малък бойлер, който се включва един път дневно, това са кансуматорите.
    Този пост е редактиран от Malone; 30-09-17 в 20:02.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #6

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    След като Ви се дават повече пари - лошо няма. Гледах да Ви препоръчам нещо близко до цената на Теси. Всички ще топлят, избора на модел/цена е Ваш!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Конвектор, лаптоп, малко телевизорче (рядко го гледа), малко хладилниче, пералня (не пере много често), нормален бойлер постоянно включен, К2У "Национал 28 нещо си" са консуматорите на дъщеря ми. Държи самостоятелно мансардно ателие в Пловдив - малка спалня и хол-кухня с голям френски врата-прозорец. Жена ми превежда парите за сметките, аз не следя подробности, но не ми е казвала да е минавала 100лв. Наистина прекарва доста време навън по лекции и упражнения и държи конвектора изключен или намален, а като се прибере седи повече в спалнята. Идва си в Плевен почти през 1-2 седмици за Петък-Неделя и в края на Декември се прибира изцяло у нас за сесията (ходи само по за ден за изпитите) и чак средата на февруари се връща отново. Но е хващала студове и февруари.
    Трудно е да се правят съпоставки, защото жилищата са различни, зависи колко време на ден (и колко дни) ще го пуска, каква температура иска, студено ли е жилището и т.н. Но нямаш много голям избор за квартира. Честно казано това с Wi-Fi никак нямаше да е лошо и за конвектора и за климатика. Както я няма зимата да пускаме конвектора на отопление предварително, когато ходи за изпити или се прибира след "домашна отпуска" или климатика за охлаждане в жегите, като отсъства лятото.
    Malone, сега както и да го въртим, то парите за децата студенти си вървят. Няма как да избягаш. Да са живи и здрави.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-09-17 в 16:30.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    @ruuni9, благодаря още веднъж.

    @VanDan, така, така, същата ситуация и при мен. Мансардно студио, но без спалня. Всичко е заедно. Има и тераса, колкото половината студио. Легло, гардероби и кухненски ред на едната стена [пералня, мивка, котлони с хладилниче под тях]. Около 20 квадрата, банята и тоалетната заедно.
    От фирмата продавач казаха, че квадратурата е относителна, предвид вещите в помещението. Повече вещи, по-малък обем за отопление, респективно по-топло с по-ниски разходи. И понеже при моя тигър е доста интензивно откъм мебели, надявам се да му топли този конвектор. Adax-а, 2kW-овият имам предвид.
    ruuni9 одобрява това.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    За 20кв е на кантар 2000w. Не знам дали няма да е по добре 2500w?
    tony34al одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    При -15 и те ще са малко-за по-надолу да не говорим.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #11

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    За 20кв е на кантар 2000w. Не знам дали няма да е по добре 2500w?
    Много зависи.Имам хол 18 квадрата в който миналата зима включен Елдом конвектор от 2,5 kw за цял ден не можа да вдигне температурата от един до 5 градуса.А имам и хол който се топли добре от маслен радиатор Смядово на един киловат мощност,като месечно повече от 70 лева не ми е похарчил.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #12

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Сега като се замислих, ние взехме отделно комплект стойки за под, за да не се налага да го монтираме на стена. И дъщерята държи конвектора основно в малката спалничка, а не в голямото помещение с големия френски прозорец към терасата. Може би за това е доволна и сметките са поносими, защото топли малко площ с него. В голямото пуска уж Национала... Като съм я карал в студа за изпит, оставах 2-3 пъти да пренощувам за 1 нощ и са си студени тези мансардни ателиета.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #13

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Естествено, че зависи от много неща, но според мен е по добре да вземе 2500w. Аз със 3000w топлех хола 28-30кв., северен, 1 етаж над гаражи. Мисля, че 2500w е неговият конвектор.
    kokovox одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #14

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    Категорично поне 2500W е моето мнение.
    tony34al одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #15

    Отговор: Бюджетен или скъп конвертор

    От представителството на Adax преди доста години ми казаха 110W/кв.м при 2.5м височина на помещението.
    На сайта им има калкулатор. Това е с малък запас, разбира се.
    За 20кв. минимумът е 2500W. Ако самалки топлозагубите, ще включва по-рядко. Ако са големи - ще има запас от мощност.
    А за "ателиетата", както е модерно да се наричат таваните сега, много зависи каква е термоизолацията на покрива. И дали я има въобще!
    Там са им най-големите топлозагуби. Пък ако имат и повече от една външна стена - сметките са до тавана.

    Само не мога да разбера защо се пускат 4-5 теми за едно и също нещо?
    Има си тема за избор на тип отопление, за избор на конвектор, както и за сравняване на различните отоплителни уреди.
    Едни и същи неща се обсъждат всеки отоплителен сезон. Уредите само им сменят цените (на първо място), дизайна, добавят wi-fi и т.н. Дефакто карантията е същата. А като спре тока и чао настройки!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-09-17 в 22:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за по-скъп инвертор
    От tbt във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 100
    Последно: 24-05-17, 22:58
  2. Uмрежа < 200V vs. скъп климатик на 220V
    От DDM87 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 27-04-17, 20:34
  3. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 08:32
  4. Twitter става все по-скъп
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-11, 16:40
  5. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе