Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #1

    Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Здравейте!
    Може и да не е за тук темата, но просто издивях, като видях за какво става въпрос:
    Водомерът ми е Zenner (на снимката). Днес се разпсувах като каруцар, като видях как "отчита" преминалата през него вода. Ясно е, че колелцето в центъра върти следващите зъбни колела, чиито стрелки са на циферблата, и служи и да се визуализира протичането на водата. Е, вдигам ръкохватката на батерията, водата шурва, колелцето се завърта и отчита. НО! Спускам РЯЗКО ръкохватката и гадничкото колелце продължава да се върти, мамицата му!
    Някой друг с такива наблюдения? При кратко пускане и рязко спиране това колелце с неговата инерционност отчита ДВОЙНО повече вода!!! Е как да не е далавера за Водното?!?... Водата без да е изхарчена, вече е отчетена!
    Всички ли водомери на пазара са такива? Утре започвам да обикалям!
    А дали има смисъл да обжалвам отчитането? И щом са на пазара, то са одобрени и е безсмислено?
    Предварително благодаря на отзовалите се!

    [attachment deleted by admin]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Прекалено новичък е, за това така се държи...
    Ще поостарее, ще му се понаместят лагерите... малко пясък, малко водорасли и ще улегне...

    А темата подчертано си е за "Битова техника"...
    Молбата ми е към някой от Адмните да я премести там.

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    ...............................................
    Някой друг с такива наблюдения? При кратко пускане и рязко спиране това колелце с неговата инерционност отчита ДВОЙНО повече вода!!! Е как да не е далавера за Водното?!?... Водата без да е изхарчена, вече е отчетена!
    Всички ли водомери на пазара са такива? Утре започвам да обикалям!
    А дали има смисъл да обжалвам отчитането? И щом са на пазара, то са одобрени и е безсмислено?
    Предварително благодаря на отзовалите се!
    Не преувеличаваш ли малко с това "ДВОЙНО повече вода"?
    При мен след рязко пускане и спиране на водата, стрелката от "0.0001"* се мести само с половин деление => преразход около 50ml.
    Водомера на външен вид е същия като твоя но нямам представа каква марка е (има някакъв надпис под цифрите - "B METERS").

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #4

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    При кратко пускане и рязко спиране това колелце с неговата инерционност отчита ДВОЙНО повече вода!!!
    Eпа не е баш тъй. Тя тая инертност я има и при пускането - по-бавно развърта колелцето и тогава пък ти си на далавера.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Има и друг момент: ако експериментът се прави с топлата водя и минава през бойлер - там има една въздушна възглавница, която създава тази инертност. Понеже водата във водопровода е с около 4-5 бара налягане средно, то в бойлера най-отгоре има сгъстен въздух. При отваряне на крана на топлата вода, налягането пада до 0 бара. Съответно и въздуха в бойлера се разрежда и увеличава обема. При последващо затваряне на крана (рязко) въздушната възглавница почва да се свива и затова водомера продължава да върти.

    Но ако експериментът е със студената вода - лошо.....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Моментите, които на които не съм обърнал внимание са: доколко бавно се развърта колелцето при пускане и дали само при студената вода става така. Ще дам резултати след малко!
    А по въпроса за случаите, когато ми се налага кратко пускане - при мен са много, но на всеки може да му се случи, като си налива вода в чаша. Батериите ми не са с врътки, а с ръкохватка и им е малък хода....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    А колко красива е далаверата когато спрат водата и после когато я пуснат тия колелца отчитат въздуха който водата изтласква при идването.И понеже се случва когато няма вода човек да забрави кран отворен тогава сметката става някак си по съдържателна в количествено изражение и в моето съзнание преминават разни мисли свързани с РПГ и подобна техника и офиси на една мила родна фирма

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    И при студена, и при топла вода е така!
    А ако се пусне и спре рязко, чашата е пълна, а колелцето продължава да се върти още толкова време - затова и написах двойно. Ако се пуска мнооого бавно, няма проблем - клолелцето спира да се върти малко след спирането на водата...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Тази малка врътка не може да се завърти от обикновен повей
    бая силен въздух трябва , а що ли си мисля че даже само вода може да задвиже перките отдолу на това колелце ?

    @еmos забравяш че има вода в тъбите които са след водомера , като изтеглиш водата от тях , тя се запълва , иначе ще чакаш от 1-5 мин. за една чашка студена водичка .

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Направи един експеримент - източи един литър вода на силна струя и после виж колко още се отчита от инерцията. Като гледам водомера можеш да отчетеш и 100ml загуби.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тази малка врътка не може да се завърти от обикновен повей
    бая силен въздух трябва , а що ли си мисля че даже само вода може да задвиже перките отдолу на това колелце ?
    Аз обаче хич не си мисля ами съм го видял с очите как минути преди идването на водата започва от крана да излиза въздух и водомера се върти.
    Затова ме спохождат тия мисли за родното ни дружество и подходящото обурудване
    Особено тежък е тоя проблем по селата.
    Може да си предствите колко навърта водомера при къща разположена в ниския край на едно село при подобни ситуации и като се има в предвид,че това особено лятото далеч не е изключение

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Моментите, които на които не съм обърнал внимание са: доколко бавно се развърта колелцето при пускане и дали само при студената вода става така. Ще дам резултати след малко!
    А по въпроса за случаите, когато ми се налага кратко пускане - при мен са много, но на всеки може да му се случи, като си налива вода в чаша. Батериите ми не са с врътки, а с ръкохватка и им е малък хода....*
    Извинявай но ти пиеш вода от водопровода ???? Доста е нездравословно и рисковано . Тук при нас по едно време водата миришеше на нафта, а има и случаи да тече кал , мътна вода - да не говорим за варовика /бяла вода -освен варта./
    Само минерална вода .Поне тук си имаме извори с безплатна минерална вода -даже има и опашка за да си налее човек.А ако си в къщи есента след като минат на проверка на изразходената вода - 1 права тръбичка щом си в къща - но само до пролетта.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1
    #13

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Някой да има отзиви за други немски водомери, като ENBRA - LORENZ , MINOL ?
    Въобще можете ли да ми препоръчате някакъв , хаха по-немски
    Благодаря предварително

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #14

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Аз обаче хич не си мисля ами съм го видял с очите как минути преди идването на водата започва от крана да излиза въздух и водомера се върти.
    Затова ме спохождат тия мисли за родното ни дружество и подходящото обурудване
    Особено тежък е тоя проблем по селата.
    Може да си предствите колко навърта водомера при къща разположена в ниския край на едно село при подобни ситуации и като се има в предвид,че това особено лятото далеч не е изключение
    ти май виждаш само това което ти се иска да видиш!а що не погледнеш когато водата е спряла и отвориш крана, че водомера ти върти обратно! P.S. а къщите на село не ги мисли. там масово се краде вода с цел поливане.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #15

    Re: Водомер Zenner - далавера за Водното!!! >:|

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ти май виждаш само това което ти се иска да видиш!а що не погледнеш когато водата е спряла и отвориш крана, че водомера ти върти обратно! P.S. а къщите на село не ги мисли. там масово се краде вода.
    А като пуснат водата гледал ли си водомера как върти, като ти вкарва въздух и вода едновременно? Направи си сам сметката какво налягане има в този момент!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?
    От Pat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 22-09-13, 17:59
  2. Питане за размер на стъклото на водомер
    От tyo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-03-12, 22:54
  3. Отговори: 11
    Последно: 26-12-10, 20:09
  4. как става тая далавера? :)
    От dark във форум Логически задачи
    Отговори: 27
    Последно: 09-04-06, 23:29
  5. Отговори: 11
    Последно: 17-12-03, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе