Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #316

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Бати Миланов,сега има навсякъде.
    Не знам,сигурно са на късмет?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #317

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз пък от години ползвам витаг (V-TAC) за по 2-3 лв парчето. Със сигурност изкарват поне 2-3 години. Имаше една дефектна серия в кауфланд която гореше на няколко месеца, но те и от магазина си знаеха че е така и ги сменяха без проблем. За всеки случай вече купувам само от фирмения им магазин във Варна и от там изгоряла крушка все още нямам.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #318

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    И аз карам на лед Ветаци, най-вече ГУ 10, оня ден взех 7 ватови по 2,45, а 6 вата бяха 1 и нещо.Иначе Е27 май гледах техни лед по 12 и 15 вата,ако не бъркам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #319

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    От къде ги купувате тези v-tak, които прехвърлят гаранцията? Нито една крушка от тази марка не ми е издаянила гаранционния срок. Не ми се покрива горивото и загубеното време, за да ги сменям гаранционно. Не знам дали обръщате внимание, но и интензитета на светлината, която излъчват, намалява след 2-3 месеца употреба.
    SPSt, tony34al и ruuni9 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #320

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Не знам дали даянят над гаранция, изобщо не помня кога ги купувам.Не съм забелязал да спада яркостта, но те са в коридора и там няма кой да се заглежда.Където ми трябва добро осветление си карам на спирални енергоспестяващи от кварталния маркет, марка не помня, карат си с години.В общи линии не обръщам кой знае какво внимание на ламБите.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #321

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    От къде ги купувате тези v-tak, които прехвърлят гаранцията? Нито една крушка от тази марка не ми е издаянила гаранционния срок. Не ми се покрива горивото и загубеното време, за да ги сменям гаранционно. Не знам дали обръщате внимание, но и интензитета на светлината, която излъчват, намалява след 2-3 месеца употреба.
    От “Електроресур”а - мисля ги знаеш.Най-ползваната и почти денонощно светещата е на над 4г.
    Иначе вярно имаха “горяща” серия, от която ми писна да ходя до магазина да сменям.
    Напоследък си харесах едни Филипси от Техното - вече година няма нищо изгоряло.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #322

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз си правя сметка в следващите 15 години да не сменям крушки, те хората се радват ,ако една изкара 2-3 г.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #323

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Едно рамо и от мен за v-tec. Имам в употреба 12 броя G9( 2 или 3 вата, не помня) и още 1-2 друг стандарт. Всички G9 са прехвърлили отдавна гаранцията, само една е сменена по гаранция.

    В предвид това, че преди това имах нонейм китайчета от ибея които в рамките на година изгоряха ( 12бр. общо) съм доволен.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #324

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Много зависи и къде се използват, за да изкарват повече.Ако около тях има абажур и не могат да се охлаждат, заминават бързо.
    stoyanovbs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #325

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз си правя сметка в следващите 15 години да не сменям крушки, те хората се радват ,ако една изкара 2-3 г.
    Купуваш си осрам или филипс. Две от моите светят вече 12-та година. Импулсните захранвания на другите марки са пълен смях, без изключение за високите мощности. Някои от по-слабите изкарват по 4 - 5 години.
    podredko и emil vasilev харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #326

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Купуваш си осрам или филипс. Две от моите светят вече 12-та година. Импулсните захранвания на другите марки са пълен смях, без изключение за високите мощности. Някои от по-слабите изкарват по 4 - 5 години.
    Че кога навъртя 11-12 години... уж скоро излязоха лед-овете! А и първите бяха с много слаби показатели да не кажа за нищо не ставаха а бяха и с космически цени...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #327

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Имам LED, имам и живачни, с Ra》90. Още не съм сменял техен led. Имах пред вид живачните. Всичките LED- ове на canion вече ги изхвърлих, две от тях още в гаранция и 2 подменени.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #328

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Не очаквайте евтините лампи да изкарат дълго. Те са проектирани да се прецакат. При мен една китайска Lightex замина и я отворих да видя какво има вътре - платката е с минитрансформатор и интегриран контролер, светодиодите нямат охладител, малък балон, запечатан отвсякъде - няма охлаждане. Сравнявам я с друга, двойно по-скъпа която е с приличен алуминиев радиатор, по-голям балон и множество отвори за охлаждане. Отделно, по-скъпата е 7 вата с 24 диода, а китайската 10 вата с 12 диода, които сигурно са набичени на по-високо напрежение, за да светят по-силно, като добавим, че нямат и читаво охлаждане, естествено заради по-високото натоварване срокът на работа се съкращава. След няколко месеца диодите ще почнат да светят по-слабо и така...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-10-18 в 11:03.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #329

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    След няколко месеца диодите ще почнат да светят по-слабо и така...
    Това е сериозен проблем - случва се бавно и неусетно. Когато се усетиш гаранцията минала... Имам едни плафони вградени в окачен таван вече малко над година и все ми се струва, че светеха по силно в началото!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #330

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз време не им засичам, като изгорят сменям и толкова.Изобщо не ги мисля, има по-важни неща в живота.
    Pat, svetlio1, bobivg и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе