Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #286

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Тъкмо видях това ревю https://www.youtube.com/watch?v=duFoZJvESYE отнасящо се до почти този продукт LED крушка E27 | IKEA Bulgaria.
    В общи линии добра крушка с 1000 лумена яркост (около 70вата от старите), 25 000 часа живот с много висок CRI - 90. Демек много близка като качество до слънчевата светлина. Във видеото има сравнение на снимка направена със ЛЕД CRI - 80 и тази крушка и цветовете са по ярки и естествени с крушката на айкиа. Имайте в предвид, че тази айкиа крушка не е от най-енергоспестяващите ЛЕД крушки - излъчва 74 лумена за изхаразходван ват. Това е 13 вата за 1000 лумена, което е под средното за ЛЕД в наши дни. Е по-добре е от 70 вата, ако използвате крушка с нажежаема жичка. Тази крушка е подходяща за девиатор (dimmable)

    В описанието на тази крушка на сайта на Айкиа България липства много от най-важната информация относно този продукт - колко ток харчи за тази яркост, както и цветовото рендериране CRI (какво е качеството на светлината и).
    Вместо да ни баламосват, че ЛЕД харчат до 85% по-малко ток да кажат точните ватове и проценти на продуктите си. Моля ви четете какво точно пише на опаковката, за да не останете излъгани.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #287

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз, като видя такава постна обява - направо я подминавам.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #288

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Тия дни след почти 20 годишно ползване се спомина и последната от първите енергоспестяващи "крушки" , които съм купувал - производство на ДЗУ Ст. Загора по лиценз мисля на Филипс бяха ...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #289

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Преди около 1 година купих 15 Sylvania MLFS(спираловидни-15,20,23 W), 1 Osram Dulux SuperStar Stick (17 W) , 1 Osram LED STAR CLASSIC A(10 W) и смених всички крушки у дома. Оттогава няма никакви проблеми и по-светло никога не е било. За нищо на света не бих купил българо-китайски изделия. Даже и в крушките трябва да се търси класа.
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #290

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    тия дето си си ги купил са чисти китайци .. Осрама ми изкара 1г ,Силвания няма като едно време ( още имам в нас от 2002г но бяха английски и по 25 лв на ония пари ) и са ментета вече
    SPSt одобрява това.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #291

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тия дето си си ги купил са чисти китайци .. Осрама ми изкара 1г ,Силвания няма като едно време ( още имам в нас от 2002г но бяха английски и по 25 лв на ония пари ) и са ментета вече
    Колега , приказваш глупости , поне що се отнася до Осрам . Осрама който е чешки ( правил съм им офиса и шоурума в Прага ) са много по надеждни дори и от Филипс . Навсякъде в къщи съм с Осрам от далечната 2006 г. и не ми е изгоряла нито една , за разлика от филипсите дето ги наслагаха в офиса и за 4-5 години вече имаме неколко сменени . Освен да си попаднал на Китайско менте внесено по другия начин .
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #292

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    не се знае колко ток горят
    колко често изгарят
    и колко светят
    Big brands 'cheating' consumers with false lightbulb efficiency claims | Environment | The Guardian

    имаше едни осрами с 20к часа живот цфл-ки сега ги няма има само 8-10к часа

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #293

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    не се знае колко ток горят
    колко често изгарят
    и колко светят
    Big brands 'cheating' consumers with false lightbulb efficiency claims | Environment | The Guardian

    имаше едни осрами с 20к часа живот цфл-ки сега ги няма има само 8-10к часа
    Ами аз съм с тези - OSRAM DULUX EL LONGLIFE E27 , и май беха с 15 хил. часа и 500 хил. цикъла вкл./изкл. . Вече съм изхвърлил опаковките след като имизтече 3 годишната гаранция . Бе беха си скъпи и ми излезнаха тогава средно по 22 - 23лв на парче .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #294

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тия дето си си ги купил са чисти китайци .. Осрама ми изкара 1г ,Силвания няма като едно време ( още имам в нас от 2002г но бяха английски и по 25 лв на ония пари ) и са ментета вече
    Точно Sylvania MLFS и Osram Dulux SuperStar си ги правят в техните заводи. Досега никакви забележки по тях.А ти ако искаш си карай с българо-китайките v-tac,ultralux и други които завършват на lux.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #295

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Бе то има китайски и "китайски" - имам към 6-7 още работещи перфектно китайчета от Метро (някаква тяхна марка бяха , сега не се сещам как беше) , слагани 2004г. ...
    Работата е там ,че купените в България маркови лампи (то не само за лампите е така) не се знае колко са оригинални и дали само на цена не го докарват оригинални ...

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #296

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Koлeгa , пpиĸaзвaш глyпocти , пoнe щo ce oтнacя дo Ocpaм . Ocpaмa ĸoйтo e чeшĸи ( пpaвил cъм им oфиca и шoypyмa в Πpaгa ) ca мнoгo пo нaдeждни дopи и oт Филипc . Haвcяĸъдe в ĸъщи cъм c Ocpaм oт дaлeчнaтa 2006 г. и нe ми e изгopялa нитo eднa , зa paзлиĸa oт филипcитe дeтo ги нacлaгaxa в oфиca и зa 4-5 гoдини вeчe имaмe нeĸoлĸo cмeнeни . Ocвeн дa cи пoпaднaл нa Kитaйcĸo мeнтe внeceнo пo дpyгия нaчин .


    Доста лампи са ми минали през ръцете, но чешки Osram тук не съм срещал-only China. Е, веднъж купих метал-халоген Osram made in USA, но той струваше 75 лв. с/у 9 лв. за същата китайска.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #297

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Аз пък взех 2 Осрам от Кауфланд, едната изгоря на втората седмица, върнах я и новата изгоря на втория месец. Другата засега работи... и двете крушки са на едно осветително тяло... ако си изкарат гаранцията пак добре.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #298

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Тоя, който е очаквал, че енергоспестяващата лампа ще бъде по-надеждна от тази с наж. жичка, определено е наивник. Изключвам сегашните с НЖ, които умишлено се правят с малък ресурс. Нищо изненадващо, т.к. вируса се разпространи и във всички други потребителски техники.
    Този пост е редактиран от fbr; 31-12-15 в 14:34.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #299

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Тоя, който е очаквал, че енергоспестяващата лампа ще бъде по-надеждна от тази с наж. жичка, определено е наивник. Изключвам сегашните с НЖ, които умишлено се правят с малък ресурс. Нищо изненадващо, т.к. вируса се разпространи и във всички други потребителски техники.
    Определено аз съм голям наивник.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Аз пък взех 2 Осрам от Кауфланд, едната изгоря на втората седмица, върнах я и новата изгоря на втория месец. Другата засега работи... и двете крушки са на едно осветително тяло... ако си изкарат гаранцията пак добре.
    Не знам какви си взел но от същото място преди година на мен и приятелката съм взел 4 Osram Dulux SuperStar Stick за използване в екстремни условия(баня,кухня) и досега няма никакви проблеми.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #300

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    След няколко дни ето какво ще се случи.
    Наближава забрана на халогенните крушки в ЕС

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе