Страница 8 от 28 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #106

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Незнам как го измерват това съотношение 1:5, но според моето субективно мнение(т.е. как аз усещам светлината) е примерно 1:3(сложил съм 2х18 вата и ми светят колкото 100ватовата ми жична лампа).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #107

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Най-вероятно е някакъв рекламен трик. Общо взето и аз си мисля, че е 1:3-1:4 но пак са си доста по-икономични от обикновенните.

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #108

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    100В вече са спрени, 75 В догодина, след 2 години и 50В и така до пълното им спиране. Измерването на съотношението по субективен начин не най-точния, да не кажа съвсем не точен начин. По стечение на обстоятелствата в момента в стаята от където пиша сега съм с два полюлея тип „асансьори“ на които имах две енерго спестяващи лампи. Едната сдаде багажа (не добра връзка в цокъла на самата лампа) и я смених за временно със 40 ватова обикновена, другата е 20 ватова. По субективен метод 100 ватовия еквивалент свети видимо повече от обикновената лампа, но да кажем така на око с не повече от два пъти.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #109

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Гаранция -Франция. Купувал съм и скъпи и китайски .Скъпите изкарват 2- 3месеца повече от евтините.Като гледам май не си заслужават вложението.А и имам доста често токови кратковременни удари /особено често зимният период/и заради тях се принудих да си купя UPS за компютъра.
    Колега не се заблуждавай че има такива които не са китайски :")
    Работя в тази сфера и долу-горе са ми известни някой неща. Аз лично у дома съм с GE /General Electric/ от повече от година , добри са ми впечатленията и от LB .. Там вече за горенето на крушките има и друго .. енергоспестяващите са не толкова на дължина на живота колкото на цикъл запалване/загасяне..
    Колкото до колегата преди мен 100ватовите крушки от 1 Септември е забранено производството а от 1 Януари 2010 се забранява вноса .. което значи че с количествата които са внесени ще се изкара още поне 2-3 години. Колкото до останалите крушки забрана за продажба ще има от 1 Януари 2012 година..

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3
    #110

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    напоследък много се разшумя и аз също купих доста лампи да ги сменям в къщи и се оказа че има три светлини незнам дали с всички лампи е така но специално тази която купих е с 4200к и като ми ги пробваха беше нещо средно между бялата и жълтата , имах талонче за отстъпка от някое изложение попаднало и отидох в магазина на реалукс е марката на лампата и там открих че има 3 различни светлини. а гаранцията която ми дадоха е 1 година и твърдят че ще ми я сменят ако изгори .иначе пише че са произведени в китай но последната лампа на филипс която купих пак беше в китай .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #111

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Значи за да ти свети жълто като нормалните лампи с нажежаема жичка трябва да се търсят такива с 2700К, с 4200к вече е средно между бяло и жълто а с 6500К вече светят със студено синкава светлина.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #112

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Току що замених една изгоряла на Philips 11W с подобна на Sylvania. Ето какво пише на нея:
    Voltage: 220-240V
    Colour: 827
    Life: 6000h
    100mA
    11W->55W
    Homelighte 827
    Made in India
    Това на каква цветова температура трябва да отговаря?
    Свети точно толкова ярко и със същия цвят като Philips 11W. Разположени са една до друга сега в плафона и ги сравних.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #113

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Ми щом светят еднакво, тогава що не погледнеш какво пише на Филипса за цветовата температура !?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #114

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Добре де, как може да пишат 220V 100mA пък след това 11W. Ако първите данни са истина значи харчи 22W. Сигурно половината са за светенето другите електрониката ги отдава във вид на топлина

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #115

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Добре де, как може да пишат 220V 100mA пък след това 11W. Ако първите данни са истина значи харчи 22W. Сигурно половината са за светенето другите електрониката ги отдава във вид на топлина
    най-вероятно е така. След около полови час работа корпуса на лампата, където е електрониката си топли осезаемо.

    Добавено:
    На когото му се чете, тук: http://www.sylvania.com/ има много информация относно параметрите на енергоспестяващите лампи, включително и пълен речник на термините и съкращенията.

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #116

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Wat е мерна единица за активна мощност, която при променливотокова система е произведение на напрежението, тока ,и косинуса на ъгъла между тях. Така че, всичко е коректно, и трябва да се знае че тези лампи имат и реактивма съставляваща, но те не се отразяват от нашия електромер, тъй като е за активна енергия.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #117

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Искаш да кажеш че тези лампи имат Cos fi=0,5?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #118

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Искаш да кажеш че тези лампи имат Cos fi=0,5?
    Не, нямат толкова нисък Cos fi. Но половината от вкараната енергия отива за загуби - лош Cos fi и термични загуби. С други думи казано - КПД 0,5
    PS Разглеждайки днес една лампа на друга фирма видях, че Colour: 827 = 2700К

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #119

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Лошият косинус фи е по-малкия проблем при тях ,по-големия е че черпят енергия основно във върха на синусоидата и смятам че това ще бъде аргумента на следващащата кампания за смяна осветителните уреди.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #120

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Лошият косинус фи е по-малкия проблем при тях ,по-големия е че черпят енергия основно във върха на синусоидата и смятам че това ще бъде аргумента на следващащата кампания за смяна осветителните уреди.
    Да, това го знам и ми е интересно кога господа енергетиците ще изпищят за многото хармоници в мрежата. Дали да не помисля за започване на производство на филтри за токовия кръг за осветлението във всеки апартамент?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 28 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе