Незнам как го измерват това съотношение 1:5, но според моето субективно мнение(т.е. как аз усещам светлината) е примерно 1:3(сложил съм 2х18 вата и ми светят колкото 100ватовата ми жична лампа).
Незнам как го измерват това съотношение 1:5, но според моето субективно мнение(т.е. как аз усещам светлината) е примерно 1:3(сложил съм 2х18 вата и ми светят колкото 100ватовата ми жична лампа).
Най-вероятно е някакъв рекламен трик. Общо взето и аз си мисля, че е 1:3-1:4 но пак са си доста по-икономични от обикновенните.
100В вече са спрени, 75 В догодина, след 2 години и 50В и така до пълното им спиране. Измерването на съотношението по субективен начин не най-точния, да не кажа съвсем не точен начин. По стечение на обстоятелствата в момента в стаята от където пиша сега съм с два полюлея тип „асансьори“ на които имах две енерго спестяващи лампи. Едната сдаде багажа (не добра връзка в цокъла на самата лампа) и я смених за временно със 40 ватова обикновена, другата е 20 ватова. По субективен метод 100 ватовия еквивалент свети видимо повече от обикновената лампа, но да кажем така на око с не повече от два пъти.
Колега не се заблуждавай че има такива които не са китайски :")Първоначално публикувано от kris11
Работя в тази сфера и долу-горе са ми известни някой неща. Аз лично у дома съм с GE /General Electric/ от повече от година , добри са ми впечатленията и от LB .. Там вече за горенето на крушките има и друго .. енергоспестяващите са не толкова на дължина на живота колкото на цикъл запалване/загасяне..
Колкото до колегата преди мен 100ватовите крушки от 1 Септември е забранено производството а от 1 Януари 2010 се забранява вноса .. което значи че с количествата които са внесени ще се изкара още поне 2-3 години. Колкото до останалите крушки забрана за продажба ще има от 1 Януари 2012 година..
напоследък много се разшумя и аз също купих доста лампи да ги сменям в къщи и се оказа че има три светлини незнам дали с всички лампи е така но специално тази която купих е с 4200к и като ми ги пробваха беше нещо средно между бялата и жълтата , имах талонче за отстъпка от някое изложение попаднало и отидох в магазина на реалукс е марката на лампата и там открих че има 3 различни светлини. а гаранцията която ми дадоха е 1 година и твърдят че ще ми я сменят ако изгори .иначе пише че са произведени в китай но последната лампа на филипс която купих пак беше в китай .
Значи за да ти свети жълто като нормалните лампи с нажежаема жичка трябва да се търсят такива с 2700К, с 4200к вече е средно между бяло и жълто а с 6500К вече светят със студено синкава светлина.
Току що замених една изгоряла на Philips 11W с подобна на Sylvania. Ето какво пише на нея:
Voltage: 220-240V
Colour: 827
Life: 6000h
100mA
11W->55W
Homelighte 827
Made in India
Това на каква цветова температура трябва да отговаря?
Свети точно толкова ярко и със същия цвят като Philips 11W. Разположени са една до друга сега в плафона и ги сравних.
Ми щом светят еднакво, тогава що не погледнеш какво пише на Филипса за цветовата температура !?
Добре де, как може да пишат 220V 100mA пък след това 11W. Ако първите данни са истина значи харчи 22W. Сигурно половината са за светенето другите електрониката ги отдава във вид на топлина
най-вероятно е така. След около полови час работа корпуса на лампата, където е електрониката си топли осезаемо.Първоначално публикувано от espace
Добавено:
На когото му се чете, тук: http://www.sylvania.com/ има много информация относно параметрите на енергоспестяващите лампи, включително и пълен речник на термините и съкращенията.
Wat е мерна единица за активна мощност, която при променливотокова система е произведение на напрежението, тока ,и косинуса на ъгъла между тях. Така че, всичко е коректно, и трябва да се знае че тези лампи имат и реактивма съставляваща, но те не се отразяват от нашия електромер, тъй като е за активна енергия.
Не, нямат толкова нисък Cos fi. Но половината от вкараната енергия отива за загуби - лош Cos fi и термични загуби. С други думи казано - КПД 0,5Първоначално публикувано от espace
PS Разглеждайки днес една лампа на друга фирма видях, че Colour: 827 = 2700К
Лошият косинус фи е по-малкия проблем при тях ,по-големия е че черпят енергия основно във върха на синусоидата и смятам че това ще бъде аргумента на следващащата кампания за смяна осветителните уреди.
Да, това го знам и ми е интересно кога господа енергетиците ще изпищят за многото хармоници в мрежата. Дали да не помисля за започване на производство на филтри за токовия кръг за осветлението във всеки апартамент?Първоначално публикувано от fbr