Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 112

Свързване на бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #31

    Re: Свързване на бойлер

    КТТ , казах че съм съгласен с това което си направил, но ако имаш по точен уред за съпротивление направи замерване на изолационното съпротивление спрямо водосточната тръба и спрямо зануляването . Разлика ще има винаги. Икам да кажа на Lazar че електролизата продължава при променливия ток макар и с много намален интензитет.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #32

    Re: Свързване на бойлер

    toto1,
    това за променливия ток, че ще има електролиза мислех и аз да го обяснявам на Lazar.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #33

    Re: Свързване на бойлер

    КТТ, по добре да направиш връзката след холендъра на бойлера тъйкато в съединенията има изолация от гума или клингирит и калчища които допълнително изменят съпотивлението.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #34

    Re: Свързване на бойлер

    toto1,
    по принцип всичко съм направил отдавна, но нямам нищо против нови идеи.
    А сега можеш ли да ми обясниш на български какво предлагаш. Ама така, че да те разбера / да няма такива страшни думи като холендър, клингирит и др. такива/.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #35

    Re: Свързване на бойлер

    КТТ,
    холендър е преходната връзка на водосточните тръби с тръбите на бойлера. В тази връзка има поставени или гумени оплатнения или използват клингиритови за да издържат на топлината.
    Клингирита е вид матерял които се използва при улатняване на фланцови връзки и др. при високи температури (например при парно отопление).Калчищата са конопени влакна и служат за оплатняване на връзките при водосточните инсталации.

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #36

    Re: Свързване на бойлер

    toto1,
    взех да стоплям. Абаче не стоплям това което предлагаш с какво ще намали потенциалната разлика нагревател-казан. Единственно бихме подобрили заземяването на казана, не мислиш ли?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #37

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    КТТ, по добре да направиш връзката след холендъра на бойлера тъйкато в съединенията има изолация от гума или клингирит и калчища които допълнително изменят съпотивлението.
    А това не е вярно (според мен ) - уплътнението е само за водата и няма общо с ел инсталацията.
    Холендрите си имат капачки, които се навиват и осигуряват достатъчен контакт.
    Изобщо всички съединения са достатъчно ел проводими.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #38

    Re: Свързване на бойлер

    KTT,
    нали искаш потенциала да се изравни на зануляването с този на казана. Ако разполагаш с мегер може да видиш разликата в съпротивленията.
    Wise, би ли ми отговорил какво разбираш под достатъчно проводими, ако обичаш да цитираш съпротивлението в омове.
    Наи лошото и сега ,когато връзките се правят с гъвкав армиран маркуч ,направо си е чиста изолация.
    Наскоро имах следния случаи.В блоковете апартаментните табла не винаги се проверяват за зануляване с основното табло. Човека вика от боилера хвърчат искри, и наистина когато вкл. печката от холендровите съединения прескачат искри .Когато замерих 140в утечка спрямо корпус.При замерването на апартаментното табло зануляване липсва.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #39

    Re: Свързване на бойлер

    @toto1
    Имах пред вид, че по-малко от 0,1 ома няма на практика значение.
    И всяка връзка - твърда ( не модерните маркучи) го осигурява.
    Дори и 0.01...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #40

    Re: Свързване на бойлер

    Wise,
    Съпротивлението съгласно ПУЕУ трябва да бъде 0,09ома.
    Кажи ми от каде ще премине ток през по малкото или през по голямото съпротивление.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #41

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Wise,
    Съпротивлението съгласно ПУЕУ трябва да бъде 0,09ома.
    Кажи ми от каде ще премине ток през по малкото или през по голямото съпротивление.
    Ами питай Фархи.............
    Аз от тоци не отбирам............ :coolsmiley:

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #42

    Re: Свързване на бойлер

    toto1,
    изравнявам потенциала на външната част на нагревателя с този на казана. Иначе качеството на зануляване / заземяване/ на казана не ме вълнува толкова толкова силно.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #43

    Re: Свързване на бойлер

    КТТ,
    Не случайно разказах историята с зле занулената инсталация в жилищата.
    Значи ще ти обесня ,може* да се окаже че зануляването е с по голямо съпротивление отколкото водопроводната инсталация. Тогава електролизата ще продължи и това което си направил няма да има смисъл.
    Освен това занулителните проводници при по големи товари дават също утечка макар и малка затова е добре потенциалите да се отвеждат в земята.
    Друг е въпроса че вече много се практикува водосточните тръби да са от пластмаси,и задължително се налага трети заземителен проводник.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #44

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    КТТ,
    Не случайно разказах историята с зле занулената инсталация в жилищата.
    Значи ще ти обесня ,може* да се окаже че зануляването е с по голямо съпротивление отколкото водопроводната инсталация. Тогава електролизата ще продължи и това което си направил няма да има смисъл.
    Освен това занулителните проводници при по големи товари дават също утечка макар и малка затова е добре потенциалите да се отвеждат в земята.
    Друг е въпроса че вече много се практикува водосточните тръби да са от пластмаси,и задължително се налага трети заземителен проводник.
    Лично аз си мисля, че е по- добре да се оправи ел. инсталацията....

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #45

    Re: Свързване на бойлер

    toto1,
    дай пак за такива бавно стоплящи като мен. Къде е "историята със зле занулената инсталация в жилищата"?
    При мен ситуацията е следната :
    на планката на кожуха е вързана една жица:
    - обикаля 4-те тръби на нагревателя и е вързана и на казана / на единият болт на терморелето/ и е вързана и на нулата на инсталацията;
    ВиК не съм пипал нищо. Т.е. с една жица съм обиколил всичко за което се сетя за зануляване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.
    От kojcho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 10-03-22, 11:02
  2. Свързване на бойлер
    От valor във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-12, 14:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 23:27
  4. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 02:34
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе