Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 112

Свързване на бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #61

    Re: Свързване на бойлер

    Обаче най-разпостранените бойлери са 3кв(15А)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #62

    Re: Свързване на бойлер

    И с това съм съгласен,но се намират и други,могат и да се поръчат( е,зависи от дистрибутора ),а пък да се смени нагревателя с по-маломощен не е по-трудно и скъпо, отколкото да се монтира контактор

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #63

    Re: Свързване на бойлер

    badr,
    действително казана се скапва основно в горната част. Причината вероятно се крие в по-високата температура, както и в по-голямата концентрация на шевове там.
    Относно срока на експлоатация на водосъдържателя че ще се увеличи с 0,00 секунди - това твърдение ще е вярно според мен или при липса на електролиза или при наличие на такава но с отлагане в посока от нагревател към казан. В първият случай - защо всички толкова се притесняват от тази електролиза ? Във втория ще увеличим живота поне на нагревателя. И в двата случая ако нищо не спечелим ще загубим 5 -те си минути свободно време и стойноста на 10 см. меден проводник, което не би било болка за умиране за когото и да е. За вкарването на електроника също съм си мислил. То и без терморелето ще минем, но доколко би било надежно това и защо не се правят фабрично така. Не знам как би и се отразил някой токов удар въпреки, че *600V/40A звучи добре.

    Lazar,
    че ползвам бойлер на 37год. си е *баш за хвалба за на публично място. Т.е. побългаряването му се отразило благоприятно. Миналата година вместо да го сменям нацяло го апгрейтнах с хромникелово казанче. Нямам нищо против и внуците ми да го ползват. Ако желаеш икономисвай ежемесечно от телефонни сметки и*си го сменяй своя на всеки 5 години. Постоянно ще ти е в гаранция. И да гръмне ще си спокоен поради неизтеклата гаранция. Аз обаче нямам такива мераци.
    Ако залепнат клемите на силовата верига на контактора, ще се случи абсолютно същото каквото и да залепне терморелето - гърмеж/За това съм включил вече и термозащита/. Но си мисля, че задачите им са малко различни - на терморелето да бъде надежно, а на контактора да държи на яки тоци. В комбинация от двете може да се наблегне на предимствата им. Моя е включен на 1 - около 750 вата / 3-4 ампера/ и стопля за около 5 часа вечер, което ме устройва напълно.*

    llll,
    това ясно /http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23258.msg178178.html#msg178178/ ама да връткаш постоянно кранове не е много комфортно.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #64

    Re: Свързване на бойлер

    Май ще го докараме до инфрачервени камери и дублирано микропроцесерно управление....

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #65

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от KTT

    Lazar,
    ... Моя е включен на 1 - около 750 вата / 3-4 ампера/ и стопля за около 5 часа вечер, което ме устройва напълно...
    @KTT,разбрахме се. Нали и аз за такава превенция говоря - за нагревател с мощност до 2-2.5кв. Защо ти е тогава контактор :coolsmiley:? Няма значение,да е весело.Айде наздраве и лека нощ

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #66

    Re: Свързване на бойлер

    Lazar,
    1. за по-висока надежност;
    2. за да не се включва повторно след изключване;

    /понякога ми се налага и на 4 да го включвам, но основно е на 1/.

    Къде е превенцията. Да се експлоатира терморелето /на който производителя заявява, че максималния ток е 16 А/ с 14 А /3 КВ/ дори и с 10 А /2.5 КВ/ ? Не ми звучи съвсем разумно.

    badr,
    никой не те принуждава да комутираш 3 КВ през един контакт на контактора или релето. Може единият контакт да е за 2-то КВ /9 А/, един за 1-я КВ /4,5 А/. Освен това могат да се навържат няколко контакта паралелно. Това допълнително ще намали тока през контакт. Например 3 броя за 2-то КВ, токът през контакт ще е 3 А. Не знам дали при паралелното свързване на контакти освен намаляне на тока* няма и недостатъци, но за сега не се сещам. М.б. някой контакт ще включи с някоя хилядна от нанопетилетката по-рано и ще поеме основния удар, но така или иначе ще си е в рамките на допустимия ток, а и контактора не е съвсем бавен за разлика от терморелето.

    Wise,примера с паралелно свързване на диоди не е съвсем приложим в случая. Там явно подобряваме един параметър Х пъти и явно влошаваме друг параметър също Х пъти. Решението е - кое е важно в дадения* случай и кое не /кой от двата тока ни е нужен/. Сори, че пиша над поста ти.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #67

    Re: Свързване на бойлер

    Хм...
    Нещо не съм Фен на паралелното свързване на контакти на контактор.
    То е почти същото , като паралелно свързване на диоди.
    А и експерименти с бойлери не ми се правят. С акумулираща печка - да.
    Защитите на бойлера е добре да се проверяват за работоспособност.
    Едната от тях е терморелето. Не съм привърженик да го шунтираме.
    Остава термозащитата и ако е нещо повредена ще чакаме на клапана.
    За мен първичната защита - периодичното превключване на терморелето е най-надеждно.
    Не съм спец по бойлерите - сменил съм 4-5 само.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #68

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Хм...
    Нещо не съм Фен на паралелното свързване на контакти на контактор.
    То е почти същото , като паралелно свързване на диоди.
    Хм...
    Не отбираш от тоци а?

    Ако ще е контактор трябва да е 25А и нагоре на контакт.
    По принцип сменя ли програматор на пералня слагам контактор(К0)на нагревателя и то както казва КТТ паралелно.
    При пералнята обаче ще изгори нагревател за 10лв.Ако залепне контакт разбира се,а това е много рядък случай.
    При бойлер обаче предвид всекидневната употреба,по-големия ток рискът става недопустим.
    При контактора в/у първия контакт в момента на включване пада цялата мощност.
    Колкото и добре да е изработен контактора един контактите му включва пръв преди другите,както през диоди.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    1
    #69

    Re: Свързване на бойлер

    Здравеите! Искам да ви попитам какъв модел точно трябва да бъде релето дето може да превключва големия ток вместо термо релето на бойлера? И евентуално от къде може да се купи?
    Благодаря!

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #70

    Re: Свързване на бойлер

    И аз ще се престраша да попитам.
    Имам стар бойлер, който се ползва рядко - по 2 седмици в година.
    Напоследък започна да се изключва, преди водата да се дозагрее.
    Видях, че някаква като биметална пластина в него изключва връзките.
    На нея има ботче за регулиране, и леко го врътнах, така че вече започна да гаси навреме.
    (Не знам термините, за което се извинявам.)
    Въпросът ми е: доколко е опасно това, което съм направила?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #71

    Re: Свързване на бойлер

    От магазините за резервни части за битова техника.
    Моделите са много.На самите релета са обозначени номиналните им параметри.
    Важно е бобинката на релето да бъде за 220в. променлив ток.

    Bibi
    ВЕДНАГА ОТИВАШ И СПИРАШ БОЙЛЕРА.
    НЕ ГО ВКЛЮЧВАШ ДОКАТО ТЕРМИЧНАТА ЗАЩИТА НЕ БЪДЕ ПОДМЕНЕНА ЗАЕДНО С ТЕРМОРЕЛЕТО.ТОВА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОПАСНО

  14.  
     
  15. SAGE
    Guest
    #72

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    И аз ще се престраша да попитам.
    Имам стар бойлер, който се ползва рядко - по 2 седмици в година.
    Напоследък започна да се изключва, преди водата да се дозагрее.
    Видях, че някаква като биметална пластина в него изключва връзките.
    На нея има ботче за регулиране, и леко го врътнах, така че вече започна да гаси навреме.
    (Не знам термините, за което се извинявам.)
    Въпросът ми е: доколко е опасно това, което съм направила?
    Ако това дето си го "врътнала" има около него обозначени градуси или "+"..."-", то не е толкова опасно.
    Ам ти така си го обяснила, че май е по-добре да го погледне някой друг.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #73

    Re: Свързване на бойлер

    Много точно е обяснила калпазанката.
    Болт има само на термоограничителя.
    За регулатора има врътка и не изглежда като болтче и болтчето има капка боя и не се бара в никакъв случай,дори и от оторизирани сервизи.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #74

    Re: Свързване на бойлер

    Точно така - биметалната пластина я има само на защитата,а "регулирането" и е много опасно-следващият път може да не сработи!

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #75

    Re: Свързване на бойлер

    И аз съм правил "номера" на каката. Защитата изключва - аз я включвам с отвертката.
    След като видях как излиза пара, вместо вода, не ми се иска да повтарям.....
    (В Сливен има много котлен камък и вентилчето си е винаги позапушено)
    Вярно, че и от него струеше пара, но тънка струйка. Явно бях на косъм.
    То и бойлерчето течеше от горе, та и това ме спаси май.

    Както и да е - въпросът е изключително сериозен. В никакъв случай не бива да се елеминират
    защитите.
    Може да се отвори и почисти от котления камък. Но самоделки да не се правят.
    И не е работа за каки.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.
    От kojcho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 10-03-22, 10:02
  2. Свързване на бойлер
    От valor във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-12, 13:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 01:34
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе