Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 112

Свързване на бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #91

    Re: Свързване на бойлер

    за съжаление нямам мултицет, но утре елктротехникът ще дойде на инспекция.
    Благодаря на всички за съветите.
    Желая Ви весело посрещане на Новата година и още по-весело изпращане на старата

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    26
    #92

    Re: Свързване на бойлер

    Здравейте!

    Първо Честита Нова Година на всички!

    Използвам тази тема, макар че въпроса ми е от друго естество, но няма смисъл да отварям нова такава. Вкъщи имаме 80 литров вертикален бойлер на Елдоминвест. Монтиран ми е от майстори - познати, аз да си призная нищо не разбирам. Проблемът, а може да не е проблем е следния...бойлерът има клапан, през който се изпуска водата при нужда, поне така ми обясниха. Винаги когато включа бойлера да се загрява, от този клапан започва да капе вода и то доста силно. Докато бойлера се загрее, а това отнема около 2 часа в банята вече е доста мокро, самият той е монтиран над тоалетната чиния, поради липса на друго място и този постоянен теч не е много комфортен. Молбата ми е хора, които разбират повече от мен да споделят, нормално ли е да капе толкова, ако не е, как да го отстраня и т.н.

    Благодаря предварително!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #93

    Re: Свързване на бойлер

    Някои не капят, но е нормално да капе - този клапан е една от защитите на бойлера - той предотвратява прекомерното повишаване на налягането в бойлера при загряване на водата. Изходът е да отведеш водата на подходящо място или да я прекараш през сифон в канала.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #94

    Re: Свързване на бойлер

    Здравейте,
    купих си малолитражен водонагревател Tesy 15л за монтаж под мивка. Монтирах го, но се появи проблем с възвратния клапан. Запачна да капе, но не от там, откъдето се предполага, а от "лостчето". Реших, че е развален и купих нов - проблемът остана.
    В момента възвратният клапан е така монтиран, че отворът ,откъдето трябва да капе е насочен нагоре - дали това е проблемът.
    Ако смятате, че проблемът е в некачествен клапан, моля кажете ми откъде мога да си купя нещо качествено.

    Благодаря предварително!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #95

    Re: Свързване на бойлер

    Сменяй клапана , поне при мен не капе , но съм виждал на други да капе.Иначе няма страшно да капе , просто е настроен на по ниско налягане да почва да пуска вода.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #96

    Re: Свързване на бойлер

    В предния пост преди твоя точно това съм писал. Естествено, че като е обърнат нагоре с чучура водата ще търси най-ниската пролука. По принцип на тези бойлери този клапан аз го монтирам на стената, за да е с отвора надолу, но между него и бойлера не трябва да има никакво препятствие, като кран или нещо подобно!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #97

    Re:Свързване на бойлер

    Здравейте,
    искам да попитам... свързвам бойлер... от захранващия кабел идват... червен - син - жълт., б бойлера има пак същите. Фазата ми е на кафявия,, та въпросът ми е фазата на кой кабел да я закача на бойлера... синия или червения. Жълтуя е ясен той е закачен на корпуса на самия бойлер. Но незнам на червения кабел на бойлера ли да закача фазата, или на синия.

    Благодаря ви предварително.

  10. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #98

    Re:Свързване на бойлер

    Всеки бойлер е придружен с елементарна схемичка на свързване на захранването.Означението е L - фаза, N - работна нула, РЕ - защитна нула.
    Само по цвета на проводниците не може да се разчита. Нужен ти е фазомер, с който да определиш от инсталацията на кой проводник е фазата, нулата и защитната нула,която трябва да е жълто-зеления.Но няма гаранция - зависи от майстора изпълнил инсталацията.Не споменаваш за дефектно-токова защита на бойлера.Ако няма такава,тогава работната и защитната нула трябва да се обединят.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #99

    Re:Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Всеки бойлер е придружен с елементарна схемичка на свързване на захранването.Означението е L - фаза, N - работна нула, РЕ - защитна нула.
    Само по цвета на проводниците не може да се разчита. Нужен ти е фазомер, с който да определиш от инсталацията на кой проводник е фазата, нулата и защитната нула,която трябва да е жълто-зеления.Но няма гаранция - зависи от майстора изпълнил инсталацията.Не споменаваш за дефектно-токова защита на бойлера.Ако няма такава,тогава работната и защитната нула трябва да се обединят.
    Защо да обединява земя и нула ако няма ДТЗ? Това си е TN-S и ДТЗ то е екстра,но дори и да я няма , тя пак е по-добра от TN-C (обединена N и земя).

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #100

    Re:Свързване на бойлер

    На бойлера няма такива неща. Има само един червен кабел, един син, и един жълт. Жълтия е за корпуса, синия и червения са си закачени. Над червения не пише нищо, освен някви цифри и букви 03а5 или нещо такова. Над синия нама нищо. Незнам какви защити има. Бойлера е Теси, нов ли е незнам, има 4 функции. Против измръзване, незнам си кви още от които не разбирам. Фазата ми е ясно коя е. Но въпроса ми е към кой цвят от бойлера да я закача?

  13. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #101

    Re:Свързване на бойлер

    Според наредба 3
    Чл. 1679. (1) Изолацията на проводниците за електрическите инсталации е маркирана за лесно разпознаване по цялата си дължина с цветове, както следва:

    1. светлосин цвят - за неутрален (N) или среден проводник (М);

    2. жълто-зелен (на ивици) цвят - за защитен проводник (PE);

    3. жълто-зелен (на ивици) цвят - за проводник РЕN;

    4. кафяв или друг цвят - за фазов проводник. /Кафяв или друг цвят?/

    Това, което трябва да свържеш от бойлера задължително е жълтозеления/от корпуса/ със жълтия от инсталацията.Другите два проводника/фаза,работна нула/ не са от значение как ще ги свържеш към синия и червения.Вероятно синия/?/ е нула...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #102

    Re:Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Според наредба 3
    Чл. 1679. (1) Изолацията на проводниците за електрическите инсталации е маркирана за лесно разпознаване по цялата си дължина с цветове, както следва:

    1. светлосин цвят - за неутрален (N) или среден проводник (М);

    2. жълто-зелен (на ивици) цвят - за защитен проводник (PE);

    3. жълто-зелен (на ивици) цвят - за проводник РЕN;

    4. кафяв или друг цвят - за фазов проводник. /Кафяв или друг цвят?/

    Това, което трябва да свържеш от бойлера задължително е жълтозеления/от корпуса/ със жълтия от инсталацията.Другите два проводника/фаза,работна нула/ не са от значение как ще ги свържеш към синия и червения.Вероятно синия/?/ е нула...
    Значи си ги вържа както са ми дадени. кафяв(фаза) за кафявия на бойлера. Синия, за синия, и жълтия пак за там.

    Благодаря много.

  16. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #103

    Re:Свързване на бойлер

    Да. След свързването провери с фазомер корпуса за всеки случай срещу офазяване.Също с фазомер или с пробна лампа провери между жълто-зеления проводник и фазата дали има напрежение/трябва да има/
    Успех и пиши за резултата..

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1
    #104

    Re:Свързване на бойлер

    zdraveite kupih si boiler i triabva da go svarja no na nego ne pishe L i N a A1 B1 A 2 i B 2 kade da sverja fazata i kade nulata

    Здравейте!Купих си бойлер и трябва да го свържа,но на него не пише L и N,а А1 В1 А2 и В2.Къде да свържа фазата и къде нулата?

    Следващото мнение,написано на латиница,ще се трие без предупреждение!

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #105

    Re:Свързване на бойлер

    Ами със сигурност в книжката на бойлера ти пише какво се свързва на А1 и А2 и Б.....!
    Очакваш някой гадател ли да откриеш тук?
    Пиши на кирилица!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.
    От kojcho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 10-03-22, 10:02
  2. Свързване на бойлер
    От valor във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-12, 13:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 01:34
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе