Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 112

Свързване на бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #76

    Re: Свързване на бойлер

    Това с +/- го пробвах, но не даде ефект. Явно тая джаджа се е повредила.
    Затова пипнах болтчето, ама съвсееееем малко.
    Разбрах ви какво казвате, ще си доставям Адреналин с други методи вече
    Благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #77

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    llll,
    ами и аз това предлагам - да направим терморелето малко по-надежно. При комутация на тоци се получава мини волтова дъга, при която се получава пренасяне на метала от едната пъпка на другата / на едната иглички, на другата кратерчета/. След време заради този* процес се получава ефекта на "залепване" на двете пъпки, при който не искат да се разделят и съответно - гърмежи. Този ефект може да се понамали /поне за това се сещам/:
    замяната им с полупроводникови релета ( solid state relay ) е далеч по добро като решение, включваш товари до 40А с 5-32в постоянно напрежение или 220в променливо...можеш да си интерфейснеш бойлера към домашното ПС например освен вносните има една пловдивска фирма,която ги произвежда и цените са съпоставими с тези на качествен контактор... http://www.isomaticcomplect.com/html...=2&sm=7#ic_a_1 и са безупречни. Продават се в повечето по-сериозни магазини за електронни компоненти в страната....

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #78

    Re: Свързване на бойлер

    skynet,
    това с полупроводникови релета е добро решение въпреки, че 30 лв. ми се виждат доста.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #79

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    ... Защитите на бойлера е добре да се проверяват за работоспособност ...
    Има ли някакви правила за периодична проверка на тия защити, които потребителя на бойлера трябва да прави ?

    Имам един бойлер на около 12 години и откакто е монтиран, нищо по него не е пипано. Сега се зачетох в темата и се притесних малко (а сигурно трябва и повече). Бойлера не е натоварван много, а и често е бил изключван от захранването за дълги периоди. Може да се каже, че през половината от тия 12 години не е работил.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #80

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Има ли някакви правила за периодична проверка на тия защити, които потребителя на бойлера трябва да прави ?
    Не се разчита на съдействие на потребителя,даже е ограничена намесата и на оторизираните сервизи.Дори на тях е забранено да променят настройките,мястото и начина на монтиране на защитите.Единствено е позволена смяната и то задължително с нова защита.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #81

    Re: Свързване на бойлер

    Не става въпрос за промяна на настройки на защити, а само за някаква проверка на тяхната надежност.
    Аз имах впредвид по-скоро дали да го чакам да гръмне, или някак си да се уверя, че всичко си му е наред. Щото изглежда добре - чистичък, работи си, пуска топла вода. Склонен съм дори да го занеса в оторизиран сервиз за проверка, въпреки че ще ми е голяма досада да го откачам и транспортирам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #82

    Re: Свързване на бойлер

    @MitkoS
    За можене може.Няма смисъл да носиш бойлера никъде.
    Термоограничителя -- защитата която изключва когато терморегулатора откаже може да се свали и провери.
    Паровъздушния клапан се монтира студената вода след възвратния клапан.Това е за по старите модели.
    За новите Паровъздушния клапан е комбиниран с възвратния и той се монтира на студената вода.
    Ако извикаш някой техник може да ти ги провери.
    Смисъл особен от това не виждам.
    Темата обаче е свързване на бойлер.
    При даването на съвети от този характер трябва да се изхожда винаги от гледна точка на безопасноста,дори и малко пресилени да изглеждат нещата.
    Няма чак толкова много гръмнали бойлери у нас.
    Важно е обаче защитите,които обезопасяват уредите да бъдат фабрично настроени и свързани по начина посочен от производителя.


  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    2
    #83

    Re: Свързване на бойлер

    Имам неръждаем бойлер,който купих в началото на 2001 г. Това лято се наложи да го отворя,понеже прокапа през гарнитурата на анодния протектор. Когато го затварях,на мястото на почти разрушения аноден протектор не поставих нов,а монтирах резбово съединение(болт и гайка) с гумени гарнитури и силикон.Когато отварях бойлера ,дори се учудих че има анодна защита,понеже съм чувал че неръждаемите бойлери не се нуждаят от такава.Бих искал да попитам дали наистина е така и ако не е какво би могло да се получи в този случай?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #84

    Re: Свързване на бойлер

    Здравейте,
    Купих си бойлер днес, че стария ми омръзна - само номера ми прави и ми гореше копчетата.
    Бойлерът си има щепсел. Нали мога да монтирам един контакт и да го включа? Вносен е и се надявам да има фабрично зазимяване...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #85

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от dimival
    Здравейте,
    Купих си бойлер днес, че стария ми омръзна - само номера ми прави и ми гореше копчетата.
    Бойлерът си има щепсел. Нали мога да монтирам един контакт и да го включа? Вносен е и се надявам да има фабрично зазимяване...
    Имай предвид,че контакт в баня не се монтира,а фабрично заземяване няма никой бойлер.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #86

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    ...а фабрично заземяване няма никой бойлер.
    С уговорката, че все пак не знам какво точно влагаш в това понятие, но заземителна клема имат и най-старите бойлери. При старите инсталации тя се свързва като защитно зануляване, а сега при новите трипроводни инсталации към заземителния проводник.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #87

    Re: Свързване на бойлер

    Бойлерът е в тоалетната и там монтирах контакт. Направих си защитно зануляване на контакта, а бойлера не съм го отварял дори...
    Сега работи добре, но ще извкам електротехник, за да съм сигурен, че всичко е наред.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #88

    Re: Свързване на бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    С уговорката, че все пак не знам какво точно влагаш в това понятие, но заземителна клема имат и най-старите бойлери. При старите инсталации тя се свързва като защитно зануляване, а сега при новите трипроводни инсталации към заземителния проводник.
    Така е Вълчо.Няма спор.Но погледни - човека се кани да сложи контакт и щепсъл.При двупроводен кабел на бойлера и щепсъл,меки връзки или пвц тръби се получава твърде опасно съоръжение.

    П.С.
    Dimival наистина добре ще направиш ако повикаш ел.техник да провери.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #89

    Re: Свързване на бойлер

    аз само искам да кажа, че бойлера си го купих с щепсел. А кабела, който беше за стария бойлер, му сложих контакт и в него включих щепсела на новия бойлер.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #90

    Re: Свързване на бойлер

    Провери с мултицет дали е занулен корпуса!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.
    От kojcho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 10-03-22, 10:02
  2. Свързване на бойлер
    От valor във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-12, 13:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 01:34
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе