Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43
Like Tree2Одобрявам

Подмяна на ел. инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #31

    Re: Подмяна на ел. инсталация

    на финала преди подмазването на новата инсталация,вземи едно фотоапаратче и я снимай!щото после бързо се забравя кое къде минава и в комбинация с дрелка стават чудеса.

  2.  
     
  3. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #32

    Re: Подмяна на ел. инсталация

    Аз правих същата операция - цялостна подмяна на ел. инсталацията. Е аз имах късмет, че баща ми си квалифициран електроинженер така, че нямам представа за цените. Направих си трипроводна инталация с дефектнотокова защита. Наложи се обаче да си изтегля до таблото с електромерите трети проводник. По принцип не би трябвало да има проблеми защото там кабелите са полагани в широки канали (при мен блока е на около 25г.), НО (голямо "но") на една z-образна чупка майсторите за по-лесно прекъснали тръбите и с мистриите бяха замазали кабелите. Та там ми отне повече време да го разкъртя внимателно да замазвам после и т.н.
    Препоръчвам ти обаче ако си изтегляш нови кабели до централното табло да са ти по 10mm2, ако старите са 6mm2 - по-малки загуби ако си на по-горен етаж, а и ако слагаш проточен бойлер консумацията доста нараства.
    Имаше специална тема за начина на връзките в разпределителните кутии, но не помня дали тук и или в друг форум я четох. Моите са с така наречената "спайка" - двата проводника се усукват с клещи на поне 7cm. Обаче ако не е направена професионално започват доста ядове. Другия вариат е с лустър-клеми, ама и този вариант бил е спорен - резбата отпускала и т.н. Има и някакви нови джаджи на пазара ама трябва да се проучи.
    И последно това за снимането на кабелите е задължително.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    2
    #33

    Re: Подмяна на ел. инсталация

    Здравейте приятели,

    Кристиян съм от фирмата MIXVILL от Унгария.
    Значи, само сега уча българският език (само от един месец).
    Работа за Миксвилът от 4 и половин години и аз съм международен контакт на Миксвилът.
    Ако искате до знаете нещо от/на нашите продукти, тук е е-мейл ме: chris@elektro-mix.hu ...
    Имаме нови контакти в България и транспорти в много гради (Русе, Велико Търново, София, Бургас, Варна, Казанлък, Плевен, Шумен и прочие).
    И имаме вече работен контакт в Русе от 6 години с една фирма.
    Значи... ако има нещо пита, само пише ме!
    chris@elektro-mix.hu
    www.mixvill.hu/1 (имиаме български страници)

    Поздрави,
    Кристиян Бак
    Миксвил ООД., Унгария

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    2
    #34

    Re: Подмяна на ел. инсталация

    Извинете, не www.mixvill.hu/1, но www.mixvill.hu/11 !!!

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    2
    #35

    Отговор: Re: Подмяна на ел. инсталация

    Темата е доста стара, но понеже мисля сам да си прокарам трасетата, а да викна майстор само за полагането на кабелите и връзването на таблото, та искам да попитам- при условие, че съществува стара инсталация, как се прокопава новата, без да се рискува да ударим на кабел от старата инсталация и да причиним токов удар?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    38
    #36

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Аз бих изключил напрежението от таблото.След това разкопавам точно където минават старите кабели,махам ги и на тяхно място слагам новите.През това време вземам напрежение от таблото с разклонител.Като купуваш кабели гледай да са български.Напоследък забелязвам по магазините кабели с неизвестен произход.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #37

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Здравейте,

    Имам следния проблем в моя апартамент.
    Когато се изключва и включва хладилника дава смущения за секунда в телевизора. Не го прави на всяко включване и изключване, но се притеснявам да не се прецака телевизора.
    Инсталацията е чисто нова, уредите са в една стая и са на един кръг. Посъветваха ме да си взема разклонител СОНО http://Разклонител със защита ЕП220 КХ/3, който щял да реши проблема, но след 5-6 дни безпроблемна работа, снощи като се изкл. компресора на хладилника и даде такова смущение, че ТВ се изкл. и вкл. за секунда.
    Ако някой знае как да си реша проблема ще съм много благодарен.


    Поздрави,

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #38

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Проблема е по сериозен и СОНО-то не е уреда, който ще го оправи.
    Rado Smilkov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #39

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Според мен проблема не е малък?
    Какъв може да е проблема и кой е уреда който би оправил проблема?

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Проблема ти е в хладилника - оправи си него. Инсталацията няма нищо общо.
    Rado Smilkov одобрява това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #41

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Както казва колегата Пат, хладилникът е. Или "кляка" напрежението като включва, после рязък пик на изключване или вкарва някакви хармоници в мрежата, а телевизорът е с импулсно захранване и се "влияе". Направете си експеримент, за да сте сигурен - вземете удължител, или няколко разклонителя и захранете телевизорът от друг кръг, на който не е хладилникът - би трябвало да има разлика. Вижте и тази тема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0...%D1%80-14.html
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 12-02-19 в 09:34.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #42

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Здравей,

    И Аз мисля, че проблема е в хладилника, но и той е нов (1 год.) БОШ https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%...ch%20KGV36UL30
    Звъннах на Бош да им обясня какъв е проблема и от там ми отговориха, че ще дойдат но ако не открият нищо нередно и ако не се получи смущение когато са дошли ще трябва да си платя идването и ревизията на хладилника.


    Поздрави,

  16. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #43

    Отговор: Подмяна на ел. инсталация

    Ако се получава при всяко вкл./изк., като му подържат малко вратата, ако е изключен - ще се включи, ако работи компресорът, ще почакат малко. Не пречи да пробвате захранване дотогава от друг токов кръг на телевизора, за да видите дали ще продължи - просто да сте сигурен за хладилника. Като е нов, това не означава, че не може да има сервизен случай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Подмяна на стъклопакета на дограмата
    От regned във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-13, 10:10
  2. Подмяна на захранване
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 25-09-11, 10:01
  3. Подмяна на IP
    От hrtddy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 13:30
  4. webcan подмяна на обектив
    От gogocuk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-02-09, 22:20
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе