Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    май трябва да се прави помен
    На гол г-з 100 тояги са малко , ама... не е за майтап.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #17

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Изобщо не се учудвам вече с такива проблеми по новото строителство. Като гледам срещу нас как строят......бай мангал полага кабелите и вкарва мисъл , и гордо се нарича Майстор.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #18

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Фазата може да има утечка по стените ,ако са влажни . На мен ми се е случвало когато лепя тапети да се получава такова нещо.
    Когато липсва зануляване в апартаментното табло също е възможно да има утечка на фазата.
    Фазоуказателя свети на корпуса на всеки ел домакински уред,включително и на водопроводната инсталация

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #19

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Здравейте, без помени просто всеки електротехник се чуди и се мае, провериха зазимяването в апартамента на таблото нулата дава постоянни 12 волта и стигат до 36 лошото е 4е става предимно вечер и си мисля за съсед с някъкъв проблем и като се включи този уред и дава тази отечка незнам и под мен и над мен мерих и те имат такъв ток по зануляването на контактите. Почвам да се нанасям пък каквото стане щом и другите живеят така ще му мисля после. Благодаря ви отново за бързите отговори!!!

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #20

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Извикай техниците от бТк и ги помоли да си проверят заземяването на телефоните. С тези напрежения само това ми идва наум.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #21

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    освен съседите да започнат да изключват уредите един по един...
    може да помогне

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #22

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Според мен, не е въпроса да се открие кой е уреда с утечка и къде е той, а защо има
    Цитат Първоначално публикувано от kacunski
    ... нулата дава постоянни 12 волта и стигат до 36 ...
    Всъщност, в поста не е точно казано между "нулата и какво друго" са тези 12 волта и затова предполагам, че става въпрос за 12V между нулата и заземяването (предполагам още, че понеже става въпрос за ново строителство, вътрешните инсталации са трипроводни и по третия проводник има "заземяване").
    А доколкото ми е известно (доколкото прилежно съм чел тук във форума), нулата се свързва със заземяването в главното табло. Е, ако това наистина е така, то няма как (в контактите) да има 12V между нулата и третия проводник, освен ако на места третия проводник не е прекъснат.
    Което не е невъзможно, тъй като при изграждането на една (вътрешна) инсталация, последното нещо което би мерил бързащия електротехник, е правилното свързване на третия проводник.

    Може и да бъркам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    18
    #23

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    На фазомера не може да се вярва.На мултицета ако е цифров също.(високоомен е n x 10на6 мегаома).Щом фазомера светва за малко и гасне(ако е така), значи през него се "празни" някакъв заряд.Имаш ламиниран паркет-супер условия за ел. статично електричество.Пробвай със стрелкови уред.Ако пак мериш по стените 100v тогава....Пак ще му мислим.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #24

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Всички отговори до сега ме навеждат на мисълта че нямате занулен проводник от апартаментните табла до централното.Най вероятно да е откраднат , прекъснат или има лоша връзка.Изискайте от съответния елекроразпределителен район да направи замерване и отстраняване на повредата,те са заинтересовани.
    На заземителната инсталация не може да се има доверие като зная как ги правят в момента.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #25

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    при нас имаше подобен проблем един съсед беше разменил нулата и заземяването на бойлера заземяването е на отделен кабел сменихме ги и всичко се оправи

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    1
    #26

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    не че нещо ама до тука всеки казваше да се провери заземяването а някой сети ли се да попристегне нулата в таблото на входа щото преди години имах май сьщия проблем и у нас та след много мерки и теглилки на разни техници се оказа че нулата от трафопоста която стига и до таблото на входа взела,че коксирала{изгоряла} на нулевата шина и откьде нула тогава-от заземлението,а заземлението кьде е?енергото го е хванало от арматурата на блока ако е по старо строителсто,а защо така-защото много умници си мислят че като хванат фазата от електромера и за нула арматурата на блока нема да вьрти електромера,да ама не-вьрти поради това за което писах по горе!А относно сега как се прави заземленията на ново строителство мисля,че се справяме доста добре!!Весели празници!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    @thefoggy1,
    Ако правилно съм те разбрал, арматурата на блока няма връзка със земята?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #28

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Според мен, не е въпроса да се открие кой е уреда с утечка и къде е той, а защо има
    Всъщност, в поста не е точно казано между "нулата и какво друго" са тези 12 волта и затова предполагам, че става въпрос за 12V между нулата и заземяването (предполагам още, че понеже става въпрос за ново строителство, вътрешните инсталации са трипроводни и по третия проводник има "заземяване").
    А доколкото ми е известно (доколкото прилежно съм чел тук във форума), нулата се свързва със заземяването в главното табло. Е, ако това наистина е така, то няма как (в контактите) да има 12V между нулата и третия проводник, освен ако на места третия проводник не е прекъснат.
    Което не е невъзможно, тъй като при изграждането на една (вътрешна) инсталация, последното нещо което би мерил бързащия електротехник, е правилното свързване на третия проводник.

    Може и да бъркам.
    Възможо е да има разлика между нулевия и заземителния проводник и тя се дължи на лошите връзки.
    MitkoS, принципно не бъркаш, просто не отчиташ калпавата работа на техниците.
    Нека приемем че двата проводника са еднакво лошо свързани. Поради факта че през нулевия тече голям ток, то в крайните точки на инсталацията ще се появи разлика на напрежението между двата проводника. Разликата ще е пропорционална на включените мощности и на растоянието от таблото където са обединени двата проводника. Тук написах заземителен проводник, а не земя защото поради лоши връзки и между тях може да има разлика.
    За да се открива разлика между стените и заземителния, свързана с количеството включени консуматори е възможно някъде в отдалечените точки на инсталацияа нулата да е опряна на стената (примерно крепежните винтове на нулевата шина на апартаментното табло да преминават през пластмасата и да опират в стената). Говорим за нова сграда на която мазилките ще исъхнат след втората година.
    Пак ще кажа че причината е в лошите връзки по нулевия проводник в сградата. Трябва да се пристегнат всички възможни връзки по нулата. Аз бих започнал със снопа на нулите в апартаментното табло. Той се стяга лесно със скоба за водно съединение.
    За жалост са възможни още куп други причини за офазяване на стените, породени от калпава работа.
    Задължително е работата по нулата да се извършва при спряно напрежение от предпазителя на апартамента на главното табло!

  17. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #29

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    а какъв е варианта като са ти слагали первазите някоя вида да е убола някои фазов проводник

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #30

    Re: странен проблем с ток по стените ПОМОЩ

    Здравейте!Първо ми е интересно каде е измерен потенциал 12 волта.Между кои две точки?!?Заземяването трябва да отговаря на опр.норми като измерената стойност е в ОМОВЕ!!!Тези волтове нещо не се вързват.Второ на теб ти трябва ел.лаборатория-т.е.всеки ел техник няма да ти свърши работа.(ако се касае за лошо заземление)За БТК въобще не си помисляй.Проблема е или в лоша връзка-ако има разлика в потенциалите(казваш някаде е измерено 12 волта)или лошо заземление!А третия вариант е някой "комшу"да е решил да лъже електромера и за нулев потенциал да се е закачил за някоя арматура.По този начин понеже тя не е добър проводник може да "офозява"някаде при по голяма влажност(ако апартамента е ново строителство-тя е налице).Ако наистина е ново строителство дали е с нормално захранване входа или е на времянка все още?!?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 18:48
  2. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 13:11
  3. Отговори: 5
    Последно: 08-10-08, 15:40
  4. Отговори: 16
    Последно: 11-09-06, 09:18
  5. Помощ ! Супер странен проблем
    От spear във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 16-09-05, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе