Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

Ключ за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #31

    Re: Ключ за бойлер

    Предпазителя просто играе ролята на шалтер.
    А това, че се прекъсва нулата не виждам какво те притеснява при все, че във всички случаи тя се прекъсва паралелно с фазата. Или може би е притеснително това, че може да не сработи предпазителя. Колкото до прекъсването на проводника - вероятността е еднакво голяма и за фазовия и за нулевия. СЪГЛАСЕН съм, че прекъсването на нулата е напълно ненужно, иначе в таблата нямаше да редим АП само за фазите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #32

    Re: Ключ за бойлер

    Прекъсването на нулата при TNC инсталация е лоша практика. Прочети и на други места.
    Вероятноста да останеш без нула заради комутационен елемент е много по голяма от тази заради пркъсване на проводник. Има си правила и това ги нарушава.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #33

    Re: Ключ за бойлер

    И аз мисля 4е не трябва да се прекасва нулата..даве е грубо нарушение..когато изгори тя веригата се затжаря през меките жразки на боилера и те изгарят..не е приятно..аз специално смених клуча с такъв на АББ..но сега пак го подмених с времереле и контактор настроено на нощната тарифа

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #34

    Re: Ключ за бойлер

    Сега веригата заради пластмасовите тръби може да не се затвори през меките връзки, а през къпещия се

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #35

    Re: Ключ за бойлер

    Предложението на eltehnika за прекъсване на фаза и нула едновремено е допустимо само ако от това табло или каквото е там до бойлера се прекара трижилен кабел и третото жило за зануление е свързано с нулата преди прекъсването и в бойлера на корпус. Точно такава е схемичката която върви със старите т.н. бойлерни табла, където се използва двупроводен светещ ключ.

    Между другото производителите гарантират по стандарт трикратно сработване на автоматичните предпазители от ток на късо съединение, т.е. АПто е направено да изключи три пъти при късо в защитаваната верига. Затова не ми се струва надеждно това изпълнение. Предпазителите са защитни елементи, за ежедневно включване и изключване си има ключове.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #36

    Re: Ключ за бойлер

    Оказва се, че металните тръби не са толкова лоши.Може и допълнително да се заземи и към тях.Относно икономията на Едесата, по-скоро вярвам на слънчевия колектор .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    60
    #37

    Re: Ключ за бойлер

    Най-добре си инсталирай контактор. Ще ти спести доста проблеми.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #38

    Re: Ключ за бойлер

    Вземи си Legrand няма да съжаляваш

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #39

    Re:Ключ за бойлер

    Да се прекъсва нула е недопустимо, ако същия проводник се ползва и за земя! Честата смяна на бойлерния ключ или този на бойлерното табло може да е и от повреден нагревател. Имам предвид за пробив в нагревателя близо до нулевия ми край. По този начин той продължава да работи, но вече с малко по-голяма мощност, но достатъчна за прегарянето на тези и без това с недобро качество ключове.

    Стандартните български бойлерни табла имат двуполюсен прекъсвач със светещ елемент (глимка) и място на предния панел на бойлерното табло за допълнителна глимка. Аз предлагам запареляване на двата полюса на ключа и с него да прекъсвате фазата. Нулата я свързвате директно. На мястото предвидено за допълнителната глимка поставяте такава и я свързвате единия край с нулата, а другия към ключа след прекъсването. По този начин "удвояваме" мощността на ключа и запазваме светещия елемент работоспособен. Разбира се най-доброто решение е монтирането на контактор и управлението му да минава и през терморегулатора на бойлера. Аз в къщи съм по тази схема подавам управляващо напрежение към контактора от часовника за нощна тарифа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #40

    Re:Ключ за бойлер

    Дефектнотокова защита САМО при трипроводна инсталация!!!. Купи си ключ от Legrand.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #41

    Re:Ключ за бойлер

    Археолози

    Темата е от преди повече от половин година (не че не е актуална...)

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #42

    Re:Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Tougi
    Археолози

    Темата е от преди повече от половин година (не че не е актуална...)
    Темата е безсмъртна....или поне докато има бойлери с ключ...

  16. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #43

    Re:Ключ за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Темата е безсмъртна....или поне докато има бойлери с ключ...
    Или „кадърни” електрици, които аз наричам „жикаджии”

  17. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #44

    Отговор: Ключ за бойлер

    Я кажете, тези ключове надеждни ли са? В новият ми апартамент мисля да сложа такъв ключ за бойлера.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #45

    Отговор: Ключ за бойлер

    Не зная дали е надежден, но май цъка. Помисли дали няма да го чуваш там където мислиш да го слагаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам KVM ключ
    От kinu във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-13, 13:35
  2. сериен ключ
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 20-05-11, 08:27
  3. Как да свържа ел. ключ?
    От BatkoVladko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-09, 12:21
  4. лицензен ключ за kaspersky 6.0.1.41
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-07, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе