Бойлерът на възрастните ми родители е с нагревател 3 кВт, включват го през нощта, когато няма други работещи ел.уреди. Но товари ел.инсталацията и бушонът на ел.таблото на жилището изгаря. Добавям повече жички, но пак изгаря. Проверих нагревателя за пробив, но е добре - мултицета не дава връзка между клемите на нагревателя и корпуса на нагревателя (и на бойлера). Почиствах кабелните обувки, позатегнах ги - няма полза. По-мощен от 20 ампера ключ от този тип няма. Няма външно бойлерно табло. Четох в тази тема по-горе, че е възможно да се намали мощността на нагревателя - с 10 амперов диод (на който щяло да му трябва радиатор за охлаждане), за резистор, за динисторно управление. Това, че ще загрява по-бавно, не е проблем. Аз на един друг електроуред у дома си имам монтиран симисторен регулатор на мощността, но е за ел.уреди до 2 квт. Как мога да му намаля мощността до 1,5 - 2,0 квт. без да се налага преустройство на бойлера, допълнителния елемент да може да се монтира в ел.таблото на самия бойлер.