Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Законен ли е рекета за нови водомери?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Е как сам си сваляш водомера, носиш го, и после си го монтираш. Нали това нещо човек на ВиК трябва да го направи и пломбира.
    Всичко без пломбирането можеш да си направиш сам, стига да имаш уменията и инструмента.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #17

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Всичко без пломбирането можеш да си направиш сам, стига да имаш уменията и инструмента.
    Ми то да почна да си го засичам сам да останат съвсем без работа.Би трябвало техен водопроводчик с мобилен уред за метеорология да дойде на място и да замери/смени водомерите.След това дружеството да плати разходите по процедурата или поне да си ги поделим като заинтересовани лица.Не да ме пращат на майната си да тичам с проклетите водомери защото не ми е работа пък и нямам такова свободно време.Предполагам никой германец не бяга от работа да си носи водомера на проверка на всеки 5 години.Що за глупости?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #18

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    и още нещо ако ще купуваш нов водомер,гледай отстрани на водомера има оловна пломба ,там трябва да е щампована годината на производство -тоест трябва да пише 08.
    защото понякога отгоре на водомера пише една година а на пломбата друга.мен така менакараха да сменя чисто нов водомер туко що купен и монтиран заради тази неугледица

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #19

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    а за общия (централен)водомер какво ще кажете !това вече си е чист рекет.след като си имате домашни водомери проверени сертифицирани и пломбирани,защо трябва да плащате и някаква разлика която забележете е винаги положителна.ми утре и енергото може да си сложат по един общ електомер?????

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #20

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    а за общия (централен)водомер какво ще кажете !това вече си е чист рекет.след като си имате домашни водомери проверени сертифицирани и пломбирани,защо трябва да плащате и някаква разлика която забележете е винаги положителна.ми утре и енергото може да си сложат по един общ електомер?????
    Именн защото е общ.
    Загубите в сградата я плащаме ние, а тази в мрежата - ВиК (пак ние) - все сме е.ани, но все пак така е по-приятно.

    Изборът да живееш в обща сграда с други хора обикновено е съзнателен, но както доста разходи са по-ниски, така и други са по-високи...

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    а за общия (централен)водомер какво ще кажете !това вече си е чист рекет.след като си имате домашни водомери проверени сертифицирани и пломбирани,защо трябва да плащате и някаква разлика която забележете е винаги положителна.ми утре и енергото може да си сложат по един общ електомер?????
    Не виждам никакъв рекет в общия водомер. Нали има вода за общите нужди - за чистачката, евентуално чешма в мазето, за поливане на градинката пред блока, за пълнене на абонатната станция.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #22

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не виждам никакъв рекет в общия водомер. Нали има вода за общите нужди - за чистачката, евентуално чешма в мазето, за поливане на градинката пред блока, за пълнене на абонатната станция.
    ти може и да невиждаш но аз виждам!

  10. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #23

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Общия водомер винаги показва повече от сбора на апартаментните водомери, защото вторите не хващат малките течове. При общия водомер течове от цялата сграда се наслагват и се отчитат. Освен това по този начин ВиК-тата се застраховат при евентуална кражба на вода.
    А на въпроса дали е законно това нещо- има го в наредбата за проектиране на ВиК.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Общия водомер винаги показва повече от сбора на апартаментните водомери, защото вторите не хващат малките течове. При общия водомер течове от цялата сграда се наслагват и се отчитат.
    Тоя аргумент, съм склонен да го приема. Все пак собствениците на сградата са тези които могат да оправят течовете, които са вътре в сградата, но са преди техните водомери.


    Този аргумент обаче хич не съм склонен да го приема. Надявам се, че си го казал по инерция, а не го мислиш сериозно.
    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Освен това по този начин ВиК-тата се застраховат при евентуална кражба на вода.
    Откъде накъде ВиК-тата ще са в такова привилегировано положение. Да си намерят друг начин да се застраховат при евентуална кражба на вода. Например в застрахователно дружество. А не с разпределяне на кражбата по сметките на другите живеещи в сградата.

  12. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #25

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    @MitkoS Говоря основно за течовете от санитарните арматури(това са течове след водомера). Не съм адвокат на ВиК-тата, просто работя в тази област и обясних защо това нещо е вкарано като изискване в нормите за проектиране на ВиК на сгради.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #26

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    ще се наложи да повторя, че по тази логика и енергото може да си поставят по един общ (централен електромер) щото нали се сещате че домашните електромери също не улавят малки консумации.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    ще се наложи да повторя, че по тази логика и енергото може да си поставят по един общ (централен електромер) щото нали се сещате че домашните електромери също не улавят малки консумации.
    Електромерите са си техни, колкото искат, толкова слагат.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #28

    Re: Законен ли е рекета за нови водомери?

    обаче парите са си мои.не обичам да плащам чужди сметки!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Метрологична проверка или смяна на водомери?
    От Lupus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 27-09-16, 17:04
  2. Продавам 3 нови рутера Belkin - Нови цени
    От ohluva във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-12, 13:56
  3. Отговори: 5
    Последно: 24-07-12, 12:36
  4. За рекета, мафията и имат ли те почва у нас...
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 02-06-07, 00:14
  5. Нови хардове , нови Windows - стари проблеми
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-04, 15:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе