Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Цитат Първоначално публикувано от tihogr

    в София е търсено, но не знам точно къде понеже друг човек е търсил не аз.
    Ще имам предвид и ще го нося с мен.
    А мощността същата ли да бъде задължително или може примерно да е 2000 кв за да има по-малко натоварване по ключовете и всичките му там джаджи и съответно по-малко проблеми надявам се. Имам предвид да не ги топи евентуално и да се налага да ги сменям и тях с по-качествени и по-скъпи.
    Виждал съм всякакви нагреватели в един магазин за електроматериали в Младост-2. След като завие 306 от "Александър Малинов" посока РУМа се слиза и се върви по десния тротоар. Магазина е по средата на разстоянието до РУМа.

    Цитат Първоначално публикувано от babatam

    Включването по-добре го прави от "така нареченото бойлерно табло". Смених два пъти ключа на бойлера и на третия път беше толкова стопен, че се принудих да сложа "така нареченото бойлерно табло" /просто се включва през контактор/.

    Поздрави и успех
    В бойлерното табло няма контактор, но ключа е по-мощен и издържа. Tака че, съвета на babatam е правилен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    22
    #17

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Благодаря за дискусиите по темата, сетих се, че и аз правейки сам особена система на захранване на бойлера си нямам директна нула за заземяване. Ще го направя в най-скоро време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #18

    Re: проблем с бойлер

    вече се оправиха нещата сменихме нагревателя и бойлерното табло със керамично 25 А и му направиха по-свястно зануляване.
    Сега всичко е наред.

    Възникна друг проблем с готварската ми печка. Нещо ми е тръгнало на зле всички ел. уреди са се наговорили да се счупят у нас.
    Нищо чудно след като вече всичко се прави толкова некачествено колкото да изкара гаранцията и с идеята да отидеш и да си купиш ново. Както и да е готварската ми печка е Snaige от тези малките с три котлона отгоре и отдолу фурната с два нагревателя.
    Оказа се голям боклук още първия път като я отварях видях колко е кофти изработката на всичко в нея, но не ми се пише.

    Значи изгоря ми горния нагревател, но това не ми е проблема понеже си намерих нов и ще си го сменя.
    Проблема е че още от преди беше изгорял най-големия котлон от трите, който всъщност е 1500W и е с три извода. Самия ключ на печката за котлоните ми е с 4 положения: 1, 2, 3, и 0. Не успях да намеря същия котлон (плоча)и си купих със четири извода (той трябва да е за ключ с 5 положения според моите разбирания), който трябва да си преработя на три фактически да го премостя. Именно в това ми е въпроса как да направя това премостване ясно ми е какво е премостване ама кои точно изводи да слея.

    Те са надписани по следния начин: 1 2 4 3

    Кои от тях да слея за да си е всичко наред?

    И след това предполагам трябва да ги вържа как са си били на стария в същия ред. Кабелите, които идват са кафяв, бял и сив.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Аз се чудя как си намерил такъв котлон с четири извода, аз досега не съм виждал такъв . Ама нейсе - намери с омметър дв по два изводите, които имат връзка и свържи два, които нямат такава и си готов.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #20

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз се чудя как си намерил такъв котлон с четири извода, аз досега не съм виждал такъв . Ама нейсе - намери с омметър дв по два изводите, които имат връзка и свържи два, които нямат такава и си готов.
    Звучи елементарно това ще го направя и ще пиша пак, че нещо не ми се връзва после как ще ги свържа понеже нали са ми три кабела и отделно има още един който е отдолу за масата и се пристяга с гайката, но той е ясен.
    Въпроса е за другите три. Аз съм ги запомнил как са били на стария, мога и да ги замеря да видя кои какъв е ама не съм сигурен че ще се оправя.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #21

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Значи като го мериш, отбележи си кой реотан е с по-голямо съпротивление. За по-лесно, по-надолу реотана с по-голямото съпротивление ще го означявам с R, а този с по-малкото с r

    1. В най-слабото положение на ключа - двата реотана са вързани последователно, получава се верига със съпротивление r+R
    2. В следващото положение на ключа - работи реотана R, получава се верига със съпротивление R
    3. В следващото положение на ключа - работи реотана r, получава се верига със съпротивление r
    4. В най-силното положение на ключа - двата реотана са вързани успоредно, получава се верига със съпротивление (мързи ме да смятам) ... получава се верига с възможно най-малко съпротивление

    Колкото е по-малко съпротивлението, толкова е по-голям тока (а оттам и мощността, но нас ни интересува тока), а колкото е по-голям тока, толкова повече се загрява реотана.




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #22

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Значи като го мериш, отбележи си кой реотан е с по-голямо съпротивление. За по-лесно, по-надолу реотана с по-голямото съпротивление ще го означявам с R, а този с по-малкото с r

    1. В най-слабото положение на ключа - двата реотана са вързани последователно, получава се верига със съпротивление r+R
    2. В следващото положение на ключа - работи реотана R, получава се верига със съпротивление R
    3. В следващото положение на ключа - работи реотана r, получава се верига със съпротивление r
    4. В най-силното положение на ключа - двата реотана са вързани успоредно, получава се верига със съпротивление (мързи ме да смятам) ... получава се верига с възможно най-малко съпротивление

    Колкото е по-малко съпротивлението, толкова е по-голям тока (а оттам и мощността, но нас ни интересува тока), а колкото е по-голям тока, толкова повече се загрява реотана.




    предполагам по двойки трябва да ги меря
    на какво съпротивление да сложа копчето на мултицета, че не съм много в час:
    200, 2000, 20к, 200к, 2000к

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Слагаш на 200, намираш два по два краищата на реотаните и после връзваш два края на различни реотани и получаваш един общ , с което изводите стават 3, вместо 4.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #24

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Слагаш на 200, намираш два по два краищата на реотаните и после връзваш два края на различни реотани и получаваш един общ , с което изводите стават 3, вместо 4.
    ето това исках да знам благодаря
    Предполагам че за да ги открия кои са стоиностите трябва да са еднакви
    След това кабелите си ги връзвам както са си били на стария котлон в същия ред дано да е така иначе на котарака ми ще му настръхне козината

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #25

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    направих измервания:

    1 – 2 323

    1-4 148


    1-3 383

    2-4 176


    2-3 60

    3-4 236


    В един друг форум ми казаха, че по данните които съм дал има реотни на: 14 - 148, 24 - 176 и 23 - 60

    Кои два извода на плочата ще е най-подходящо да обединя?

    Ето и схема на моя случай, ако може малко пояснения:

    http://www.tehcomservis.com/forum/up...15fe8dmg18.gif


    какво е L и S долу на ключа и правилно ли виждам, че горе 4 и 3 са обединени?



    И все пак да уточня, че говорим за свързването на 4 тактов ключ (0-3) със котлон със 4 извода, който всъщност е предвиден за 7 тактов ключ доколкото разбрах за да няма недоразумения. Идеята е котлона да стане с 3 извода предполагам.
    Възможно ли е всъщност това да стане само с обединяването на два от изводите на котлона (и кои точно) и всъщност те да станат 3 както ми писахте по-горе?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #26

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    сега пак ги мерих и се убедих окончателно, че това са ми реотаните:

    1-4

    2-4

    2-3

    Кои изводи да свържа 1 с 3 или 2 с 4 и каква ще е разликата при двата случая?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #27

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Ето ти схемата за 7 тактов ключ и котлон с 4 извода




  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #28

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    Ето ти схемата за 7 тактов ключ и котлон с 4 извода




    Моя е 4 тактов ключ и искам да го вържа на котлон с четири извода като го приспособя така да се каже, без да сменявам стария ключ, ако изобщо става

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #29

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Каква е мощноста на целия котлон и какви са съпротивленията на групите изводи както си ги групирал?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #30

    Re: проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    мощността е 1500 W
    още нищо не съм групирал, но ако имаш предвид тези които писах по-горе 4е смятам един от двата да групирам бяха
    4 и 2 или 1 и 3

    Сега видях, че действително има разлика в дебелината на кабелите, които идват към въпросния котлон като най-дебел е с бял цвят, другите два са с почти еднаква дебелина и са син и светло кафяв.
    Този белия и синия идват директно от ключа за котлона (обозначени на самия ключ с 1 и 2), а другия светлокафявия е вързан към термостата и минава през всеки един от котлоните, което си мисля че има връзка с това, че на скапаната печка не може да се включи едновременно фурната отдолу и котлон отгоре.
    От другата страна на ключа са вързани пак бял и син кабел, но съвсем различни и съответно белия идва от ключа, който включва нагревателите за фурната (там е под номер 1 на ключа, ако въобще има значение), а пък синия отива или идва незнам точно до малко ключе ( 0 - 1), което е за най-малкото котлонче от тези колкото за чаша да се побере.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье
    От stekyman във форум Друга битова техника
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-10, 08:43
  2. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 13:11
  3. Отговори: 5
    Последно: 24-10-09, 12:37
  4. Проблем с малък бойлер?
    От Nustradin във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 11-03-08, 14:47
  5. Готварска печка Zanussi
    От jimmy във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-07, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе