Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    grgeorgiev, не че искам да задълбавам, ама обърнималко внимание на това, което говориш:
    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    Това там е предпазен клапан клапан. Не го махай, той е свързан успоредно, а не последователно на тръбата. Този клапан ти е пасивна защита от превишаване на налягането. В завода, където работех преди години, го настройваха и тестваха на 9 бара (или на 10 не съм сигурен, беше преди 10 г.). Той не ти пречи, макар че в твоя случай няма полза от него.
    1) "Това там" е комбиниран възвратно-предпазен клапан, вързан последователно
    2) Предпазният клапан е една от трите защити на бойлера и не може да се говори, че няма полза от него! По-важната му задача е да се задейства при повишаване на налягането от евентуално прегряване на бойлера!

    Извинявам се , не е заяждане, а е свързано със сигурността.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #17

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Ясно. Отново много благодаря!
    На VIK: Знам, че въпроса е решим с ходрофор, но нямам предвидено място в което да го разположа. Трябва да му правя шахта извън бунгалото и естествено да рискувам да го откраднат.
    И аз да повторя въпроса на Георгиев : Зашо бойлера да не е по-високо от душа, след като е спазен принципа да е по-ниско от резервоара?


  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Можеш да монтираш хидрофора и в бунгалото докато му направиш шахта (не знам колко е голямо това бунгало, но щом има баня, мисля че ще се намери толкова едно местенце за хидрофора.

  5. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #19

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Цитат Първоначално публикувано от Venkov
    И аз да повторя въпроса на Георгиев : Зашо бойлера да не е по-високо от душа, след като е спазен принципа да е по-ниско от резервоара?
    Така или иначе напора е малък, а колкото по високо слагаш бойлера, толкова повече пада напора при него. При нормален монтаж на вертикален бойлер и стандартна височина на етажа от 2,60м е възможно горната част на бойлера да се изравни с дъното на резервоара.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #20

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойл&#

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    1) "Това там" е комбиниран възвратно-предпазен клапан, вързан последователно
    2) Предпазният клапан е една от трите защити на бойлера и не може да се говори, че няма полза от него! По-важната му задача е да се задейства при повишаване на налягането от евентуално прегряване на бойлера!
    Извинявам се , не е заяждане, а е свързано със сигурността.
    Аз до сега съм се занимавал само с предпазни клапани. Ако е комбинация от обратен и предпазен клапан, тогава е задължително да стои там.

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Така или иначе напора е малък, а колкото по високо слагаш бойлера, толкова повече пада напора при него. При нормален монтаж на вертикален бойлер и стандартна височина на етажа от 2,60м е възможно горната част на бойлера да се изравни с дъното на резервоара.
    Човека спомена 30 литров бойлер. Но като и да е... Аз не виждам проблем да се монтира бойлера по- ниско от душа или чешмата.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #21

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Съжалявам, пропуснал съм обема на бойлера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #22

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Преди да местиш резервоара пробвай и така може да стане.Че иначе голямо копане те чака.Успех

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #23

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКИ МНЕНИЯ И СЪВЕТИ !

  11. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #24

    Re: Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Едно време по вили и села бяха много модерни бойлерите на твърдо гориво......те мисля че бяха с отворена система...няма ли един такъв да ти свърши работа...малко ще е топло в банята но ще има топла вода.Има и едни комбинирани..ток + твърдо гориво....мисля , че това е най-удачния вариант...Успех
    ето тук има един такъв :http://www.spektar.dir.bg/bg/boiler.html и е 75 литра

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #25

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Абе момчета, имам една идея, но незнам дали е ефективна и дали е изпълнима. Става въпрс за една вила на лозята, кадето няма вода под налягане, дядо ми си е направил едно малко резервоарче на втроя етаж 80-100литрово облицовано с плочки, което захранва чешмичка на първия етаж и една в мазата, деиства на принципа на гравитацията. Обаче водата освен че е малко и не е с добро налягане, при пълен резервоар, водния стълб не по висок от 50см. А водата ида от кладенец който е в ниското, да го кажем във дола и се изпомпва с помпа, до горе до къщата. Пред къщата има също така доста по голям резервоар от бетон който го ползва за градинарски нужди. Моята идея е да сложа на мястото на малкото резервоарче обемен болер, с по голям обем, и да обърна входящата и изходящата тръба. Дефакто водата да влиза през дългата тръба (която по принцип е изходяща) и след напълването на болера исходящата да бъде от малката, от силата на тежеста и големия воден стълб си мисля че ще има добро налягане, без да има нужда от хидрофори и подбни приспосубления. Има малко тънак момент с това че по този начин ще се създаде въздушна възглавница при пълнене, този въпрос съм му намерил решение чрез пробиване на отвор в най горната точка на болера и заваряването на тръба която да играя ролята на преливник, когато болера се напълни. И също така да пуска въздух при пускане на вода, за да не създава вакум. И накрая съм измислил да има 2 такива болера едния да е за студента а другия за топла вода, а топля да е и със серпентина която през лятото да е със слънчев панел а зимата със парно котле. И последното което съм измислил е да сложа в кухничката малко над смесителната батерия, два манометъра, които да отчитат налягането- оставащата вода в болерите и при евентуално паднало ниво на водата да има изведен ел. ключ за помпата и директо си я включваш от кухнята, трабите от кладенца, вкопани в земята и изолирани и тн и тн Въпроса ми тази идея ефективна ли е, щото я бях измислил преди да разбера за тези хидрофори, и като цяло като знаете горе долу каква е ситуацията и моя варянт с боилерите не удачен, може ли горе долу да ми предложите някаква идея принцип, без да ви ангажирам със стойности обеми и мощности

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Купи си първо хидрофор, пък после си мечтай за слънчеви полектори и котлрта.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #27

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Има и едно доста по евтино и компактно (поне според мен) решение. Ел.помпа която да осъществява циркулация на флуида (да кажем резервоар резервоар) и някъде в нагнетателната и страна се връзва тръбата за бойлера. Когато ти трябва налягане за къпане - пускаш си помпата. Регулирането на налягането може да се осъществи с дроселиране на потока преди резервоара.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #28

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Някак си ми се струва усложнено, с моментно налягане, дросели резервоари малко разпръстнато. Или ще е с хидровфор или по моя начин с обемните бойлери, на гравитачен принцип Но никои не каза нищо отностно моята идея, въопще усаществима ли е и прочие?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #29

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Извинявам се, че ползвам темата, но и аз имам проблем с налягането, респективно дебита на водата.
    Мивката ми е с "Юнга" и е на приблизително 2,5м височина от захранващия къщата водопровод. Има достатъчно налягане, за да се задейства нагревателя, но проблемът е, че поради слабия дебит много бързо достига висока температура. Щом пусна към смесителя студена вода и "Юнга"-та изключва. Предишната се държеше малко по-добре, но се "пенсионира" поради болест и от вчера имаме нова на Tesy 035KI.
    Намам представа защо налягането е толкова ниско, след като консуматорите доста са намаляли на нашата улица....
    Моля за помощ и съвет как да реша проблема!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #30

    Re:Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?

    Сложи си хидрофор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 30-07-14, 12:37
  2. Бойлер под налягане-Фламина
    От iko05 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-14, 14:41
  3. Бойлер - не загрява водата?
    От dgenov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 30-09-13, 10:14
  4. Отговори: 12
    Последно: 16-01-13, 23:08
  5. Намалено налягане на водата
    От Drozi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-10, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе