Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Откриване на теч без къртене?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #16

    Re:Откриване на теч без къртене?

    Сипваш оцветителя в 5-литрова кофа с вода и разбъркваш с миксер.Така получената смес наливаш в шишета от по литър и половина.За всеки канал трябва да имаш различен цвят.Две три нощи наливай по литър и половина оцветител в каналите и да се надяваме да избие цвят по стената.Пусни и малко снимки щото едно е да обясняваш, друго е повече очи да видят за какво става въпрос.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #17

    Re:Откриване на теч без къртене?

    В нас идваха за проверка на водомерите от една фирма, гледах че в сайта им има и откриване на течове, за водомерите поне останах много доволна, може пък да помогнат и за теча.
    http://www.tesa-all.com/

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #18

    Re:Откриване на теч без къртене?

    Aбе чудя ви се на акъла - осветители за латекс....
    Най елементарното е 1 пликче Калиев пермаганат - има го във всяка аптека и струва стотинки. Да се ръсне 1 чаена лъжичка за проба в тоалетна чиния е предостатъчно.
    Сега виждам темата - не бях в града , а и ми се скапа Wi Fi to за капак
    Пяната в тръбата е добро решени - на мокро хваща идеално .- особенов тръбата на ауспуха на неправилно паркирала пред вратата на гараж кола. за по - добро сцепление пръсакане в ауспуха с пръскалка за цветя или подобна.
    Иначе за мокро - силиконово лепило Fix all - лепи, че даже и не падат плочките в басеин с вода.Предио 3-4 г така се спаси 1 /сезон/басеин с настанени в хотела швабо руснаци.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    1
    #19

    Re:Откриване на теч без къртене?

    Ники, пробвай тези - използват термокамера и на мен ми свършиха добра работа с теча в банята - www.maintenanceservices.bg

  6. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    1
    #20

    Re:Откриване на теч без къртене?

    Здравей,
    Ако още не си решил проблема, интересуваме какво има
    зад петното?
    http://otpuchva.hit.bg

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2
    #21

    Re:Откриване на теч без къртене?

    Даааа, това с термокамерата върши работа. Ето още една фирма която може да извърши услугата.

    www.ir-thermography.net

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #22

    Отговор: Re:Откриване на теч без къртене?

    Аз ползвах една фирма Гаматерм за отопление уж бяха ама ми откриха теча в банята на съседа отгоре нещо в сифона. Дойдоха с една камера и разни други малки уредчета с рамери като на голям смартфон и гледаха там цъкаха мериха и т.н После ми напрваиха оферта за отстраняване, малко бавно става - чаках 3 дена но на тавана вече не сълзи. със съседа си разделихме разхода по намирането му. ей тва им е сайта Гаматерм ООД Иновативни технологии в отоплението и термографското обследване

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    ето го инструмента с който ще си решите проблема :
    1189.jpg

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #24

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    Да, това е инструмента с който ще се реши проблема, но не това е инструмента с който ще се открие къде е проблема!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    Цитат Първоначално публикувано от Еди Виж публикацията
    Да, това е инструмента с който ще се реши проблема, но не това е инструмента с който ще се открие къде е проблема!
    С такъв инструмент няма значение къде е проблема!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #26

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    С такъв инструмент няма значение къде е проблема!
    Пожелавам ти го тогава!
    Къде Ше Пием Ся одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    1
    #27

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    То дори и да откриеш теча без да къртиш, тва не е гаранция, че после няма да къртиш. Иначе най - лесно светни с нещо в ревизионния отвор и виж там дали не е някъде, ако въобще има такъв, щото и тва съм го видял където въобще не са оставяли такива отвори по щранговете.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-12-15 в 23:15.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #28

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    ...Здравейте, за да не отварям тема със същото заглавие да посъживим тази. С две думи казуса е такъв:
    Започна да ни тече - доста сериозно от преди месец. Говорихме със съседи отгоре и за щастие се оказаха що-годе разбрани хора. Но се оказа, че на тях пък от години им тече от горните съседи - с които ама грам не може се говори. Та понеже засякохме , че нашия теч се засилва при ползване на банята на тези отгоре те направиха някакъв бърз ремонт(но не основен заради пък техния проблем) за да спрат тече. Съответно теча намаля , но не спря. И тъй като сме застраховани имах някаква надежда там, но уви - Застрахователите дадоха някаква пари и казаха "спасявайте се". Съседите отгоре казаха ние напарихме каквото трябва - спряхме нашия теч, явно Ви тече от горния етаж през нашия апартамент и край. Никой не е виновен.
    Та в крайна сметка сме решили да наемем фирма за обследване на течове - най-малкото за да има Документ, който да "посочва" от кой е тече и вече ако въпросния виновник не вземе мерки да се пробва по съдебен пут или през общо събрание на блока, или каквито варианти остават. Гледам, че от последното активиране на темата са се появили доста фирми за обследване - явно технологията или се е развила или е поевтиняла . Въпроса ми е яко някой е ползвал такава фирма или друг метод и е доволен да споели, иначе съм си харесал няколко с подобни цени и условия, ако някой има впечатления да споделя :
    Откриване На Течове в София с Апаратура FLIR & Tramex

    BUILD INSPECT

    Откриване на течове,

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #29

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    Поискай помощ от Домуоправителя. Тези неща са в неговите задължения.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #30

    Отговор: Откриване на теч без къртене?

    Ползвах скоро такава фирма за да покажа на съседите отдолу че няма теч при мен.Дойде човека обследва банята ми с камерата и после ми прати доклад.За да няма хър мър, всички засегнати страни трябва да присъстват, т.е. да се направят снимки на всички бани

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. откриване на теч от ВиК инсталация
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-08, 23:58
  2. пр. за откриване на правописни грешки
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 17-06-06, 20:15
  3. Откриване на магазин
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 03-12-04, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе