Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree13Одобрявам

Високи сметки на ток?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #1

    Високи сметки на ток?

    Здравейте,съфорумци!
    Живея във Варна,плащаме сметки за електроенергия към Енерго-про. Апартаментът има нормални електроуреди като пералня,бойлер (24/7),климатик (осака 9ка ,работи 24/7 зимния сезон на 20-21 градуса), радиатор електрически (делонги,работи по няколко часа дневно), 2 лсд телевизора (макс. по 2-3 часа на ден да се ползват), 1 от старите телевизора (по 6-8ч на ден). Имаме и лампи (освен коледните :D ,имаме около 30 крушки,от които половината са енергоспестяващи) и други електроуреди,които ползваме,но по-рядко.
    Сметките за ток възлизат винаги на около 130-160 лева.Някакси ми се струва множко,тъй като съседите ни с подобни на големина апартаменти и брой уреди,плащат по 80-100 лева или поне така ни споделят. Възможно ли е бойлерът да харчи толкова много ток (старичък е,поне 3-4 години) ?
    И има ли някакви съвети като цяло.
    Ако е нужна по-детайлна информация,ще предоставя.
    Много ще съм благодарен на всеки отговорил и Ви пожелавам приятно посрещане на празниците!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Осаката е 1500 вата ,само тя ти харчи 60-70 лв

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Знам ги аз съседските войни за сметките, по голям цирк и надлъгване пада само на тука има тука няма, плащаш нормални сметки предвид уредите които ползваш. Както колегата ти разясни, само Осаката навърта 60лв чисто потребление без начислен данък и пренос...
    justify одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Цитат Първоначално публикувано от pursuitforce Виж публикацията
    Сметките за ток възлизат винаги на около 130-160 лева.Някакси ми се струва множко,тъй като съседите ни с подобни на големина апартаменти и брой уреди,плащат по 80-100 лева или поне така ни споделят. Възможно ли е бойлерът да харчи толкова много ток (старичък е,поне 3-4 години) ?
    И има ли някакви съвети като цяло.
    Ако е нужна по-детайлна информация,ще предоставя.
    Много ще съм благодарен на всеки отговорил и Ви пожелавам приятно посрещане на празниците!
    При цена 22 ст. за киловат дневна и 12 ст за киловат нощна, сметката ти за ток е нормална.
    По-скоро цените на тока у нас са ненормални и това е заради централите на американските глупаци, на които трябва да им изкупуваме тока по изкуствено завишени цени още десетки години заради нашите тъпи, смотани и некадърни политици.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Смятай,очаквах бойлерът да обвините,а то климатичето било. Значи сега ми се изясни защо и лятото сметките са високички, като го ползваме за охлаждане ..
    Благодаря Ви много все пак,поне това ми се махна от главата.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Високи сметки на ток?

    при тези уреди и този режим - нормални са ти сметките. Даже ако цяла зима караш с такива сметки бих казал че са ниски....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #7

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Ако можеш намали бойлера от 72 на 60 градуса. При родителите ми има Осака 9-ка сигурно е на 12-13г и харчи средно около 500-600W, като си направи температурата пада до 380W и изключва. 1500W е абсурд да харчи.
    SPSt одобрява това.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Електромера е пред теб, уредите у дома. Засичай го тоя електромер. Примерно консумацията за един ден, за един ден без бойлер, за един ден без климатик, за един ден без радиатор, и ще разбереш каква е тежестта на всеки един уред в сметката. А иначе сметката си е напълно нормална, даже бих казал ниска за отопление на ток. Щото аз съм на твърдо гориво, БГВ от отоплението и 90-100-120 лева ми е тока през цялата година. Друг е въпроса, защо така, не можахме да се управляваме, та взехме, че подарихме фирма на която всеки божи месец, всяко едно домакинство се отчита, на външни фирми. Какъв беше проблема, да се даде само за управление, за определен период от време.

  11. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #9

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Както казаха по-горе колегите - съвсем нормална е сметката ти за ток при тези цени.Просто цената на тока е висока и заплатите са ниски.Ние плащаме 120-130 за 2 климатика при готвене на газ и без бойлер и пералня всеки ден х2.Лятно време ~ 20лв за 3-членно домакинство.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Високи сметки на ток?

    А хладилник нямаш ли бре ЧЕФО...............
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Как ги докарвате тези сметки от по 20 лв. не знам? И ние сме в момента 3 души. Най-ниската сметка лятото беше 74-75 лв. Не ми се вярва готварската печка на ток да харчи 50-55 лв.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Поправка на по-ранния ми пост. Майка ми казва,а и сега огледах сметките,пролет/есен,когато климатикът не работи,пак са по 130 лева. Хладилник имаме,забравих да спомена,с фризер е,марка Candy,ама едва ли харчи много. А бойлерът ни е на максимум 60 градуса,че ни посъветваха отдавна,че така се пести и ток и се удължавал животеца му. А и ми е ясно,че може сам да се отчета,ама ако имах идея как и с какво,нямаше да пиша тука.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Високи сметки на ток?


  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Насочи се към бойлера. Засечи цялата консумация за 24ч. След това засечи пак за 24ч., но без бойлер. Сметни за месец с и без бойлер и ще разбереш къде е заровено кучето-колко от месечната ти сметка се дължи на бойлера.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #15

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Най голямата ламя е радиатора. Само два часа дневно да работи имаш 1 левче на ден. Бойлера е около 40 лева. Моя съм го засичал и знам, но най същественото е това колко ползваш даден уред. Тези с ниските сметки просто не ги ползват, иначе навсякъде си харчат уредите.
    Този пост е редактиран от ivan1; 19-12-16 в 16:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Стъкло, издържащо на високи температури за камина
    От MitkoS във форум Домашен майстор
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 13:38
  2. Памет- ниски тайминги или високи херци ?
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-08-12, 12:43
  3. сметки за ток
    От nely във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 29-05-08, 23:14
  4. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47
  5. Отговори: 17
    Последно: 25-10-04, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе