Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree13Одобрявам

Високи сметки на ток?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Колко кубика вода харчиш на месец? - това е показател колко се ползва бойлера. Той може нон стоп да е включен, ама ако не ползваш много вода все тая... а я го изпразвай по 2-3 пъти на ден .... да видиш какво е

    Ние сме 4 членно семейство, децата са големи, зимата имаме по 17-18 кубика вода, а лятото 20-21....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Колко чиляка сте в апартамента? 50 кинта на човек слагай.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-12-16 в 09:07.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Аз бих добавил и готвенето. Колко често се използва фурната(папка колкото бойлер), чревоугодничи ли се всеки ден с по 2-3 нови манджи, щото има и такива семейства и там сметката за ток заради ежедневното готвене е главозамайваща. Огромна разлика ще има в консумацията ако самата печка е някакъв елдом, дипломат и т.н. със 4 степенни, стари котлони, дето или манджата няма да ври или трябва да вариш без капак, щото ще кипне, и зле изолирана фурна, дето зимата не изключва и пак не може да достигне 250*С температурата или нещо с 10-19 степени на котлоните и фурна дето е хладна на допир отвън.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #19

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Айде почна се с разтягането на локуми. Сори за спама, но по нататъчните коментари включващи тенджери и черпаци, придават доста пошъл вид на и без това една ''жалка'' тема. Нищо лично!

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #20

    Отговор: Високи сметки на ток?

    А можело да спестиш лирическите оценки за темата и напоителните си мнения по-назад, и вместо това да потвориш на висше ниво в "оксимороня", само дето липсваш там.

    Ясно е, че готварстването на ток, може да съставлява сериозна част от сметката за електроенергия, в зависимост от енергоефективността на уреда и начина и честотата на употеба.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 20-12-16 в 06:31.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Аз пък никъде не прочетох за най-важното: има ли аджеба непрекъснато хора в жилището или сутрин всичко живо се изнизва и се връща привечер да апне, пийне и след 2-3 часа полегне.....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #22

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Абе,братушки,знам,че е стара темата,но просто като ъпдейт : нямаше ме мен последните 3 месеца в нас,само моите родители бяха там,навъртяли 2 поредни месеца по 300 лева - климатика си е осаката,ползват фурна с котлони,радиатор,докато са там,което ще е 3-4ч на ден,бойлер нонстоп,хладилник нонстоп и т.н. Те по новините дадоха,че ще имаш фрапантни сметки,ама как така скочи толкова много .. от 200 на 300 .. Относно последния пост,да кажем 3 дни има човек вкъщи,другите са сутрин/вечер пийване,хапване,релакс и т.н.
    Просто заплатата на милата майка е 450 лева и трябваше 300 да дава за ток,струва ми се ненормално да е толкова скъп токът в нашата морска столица - Варна.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Струва ти се ненормално, но това е положението. 22 стотинки киловата. Оплачи се на Бойко, който преди години излъга, че щял да прекрати договорите с ЕРП-тата.
    justify и tanatos харесват това.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #24

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Вие електромер нямате ли си. Или го харчите на килограм. Като отида на бензиностанцията, гледам да не ми налеят повече, отколкото мога да платя.
    hadean, svetlio1 и kokovox харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #25

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Вие електромер нямате ли си. Или го харчите на килограм. Като отида на бензиностанцията, гледам да не ми налеят повече, отколкото мога да платя.
    Съветът ти да не е да ходя през 2 часа до електромера и да гледам колко ток съм изхарчил ... Ако е това,благодаря!
    justify и troll4o харесват това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Високи сметки на ток?

    Това е най-студената зима от 1980 година насам.

    Според мен е нормално.

    Студовете бяха около 40 дни.От тях около 35 дни си валеше сняг през 5-6 дни.

    В такава зима, за да нямате големи сметки за ток е добре да намалите температурата с 1-2 градуса.

    Да кажем 19 градуса през деня и нощта, и 21-22 когато има хора вечерта докато си легнат.

    Събота и неделя 20 през нощта(ако им е хладно на 19 градуса) и 21 от сутринта(8.30 часа) до 12'00 часа, след това 22 до 16'30 часа и от 16'30 до 22'00 часа 23 градуса.

    Имаше една седмица до 10-на дни, когато температурите на се вдигнаха над -7.4 градуса под нулата през деня, а през нощта си беше поне -12 градуса под нулата.

    Не е нормално да дадеш 2/3 от заплатата си за сметката за електричество, но България не е нормална държава, а изглежда за такава сме се "преборили" досега.Няма кой друг да обвиняваме за това си положение.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Стъкло, издържащо на високи температури за камина
    От MitkoS във форум Домашен майстор
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-14, 13:38
  2. Памет- ниски тайминги или високи херци ?
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-08-12, 12:43
  3. сметки за ток
    От nely във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 29-05-08, 23:14
  4. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47
  5. Отговори: 17
    Последно: 25-10-04, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе