Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Охранителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #16

    Re:Охранителна система

    Аз съм за продукти на Paradox,
    начертай някаква схема на вилата и я постни тук, ще помогнем с избора на система и брой датчици и т.н.

    Ако искаш съвет в повечето случай всичко различно от Paradox и DSC не е сигурно колко е качествено, колко лесно може да бъде преодоляно и т.н., не си давай парите за нещо което евтино. Тук има достатъчно хора , които можем да ти помогнем. Дай схема и бюджет и ще помогнем

    Пировете с антенките направо чупят мивки, имам такова портативно радио приемниче, което все още използвам
    Най скъпото нещо при теб ще бъде GSM комуникатора, но и там може да се измисли нещо.

    PS: много полезно нещо според мен е възможността за свързване и на пожарни датчици, което е голям плюс при охрана на вили!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от paneli
    ....мислиш ли че ако няма дандания крадливото цигане ще се трогне че алармата звъни на некой gsm...аз докато дойда и само ще констатирам щетите
    Зависи чий е GSM номера. Защото освен да звъни на теб и да ти изпрати SMS какво точно става, една такава система може да позвъни и на местен човек, който живее наблизо или на кмета, ако е в село и т.н. А ако ти се се разбрал с тях при аларма да отидат на място, тогава ефект има. Цигането може да отнесе доста бой, че и ситни съчми в задните си части. Отвори линка, който съм дал в първия си пост в тази тема. Виж например HG07A какви възможности има. И прочети поста над моя на cyberson внимателно.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #18

    Re:Охранителна система

    разбирам че искате да ми помогнете с качествена и сигурна техника но мен ме интересуваше главно посоченият модел поради ниската си цена..като цяло вилата е на 3 етажа като има по 2 врати на етал където може да се проникне......идеята ми беше да коментирате именно тази станция ...какви проблеми и предимства би имала за ниската си цена....безжичната връзка е много атрактивна но би ли работила за такава ниска цена....аз си мисля че или датчиците ще ядат много бързо батериите или няма да си вършат качествено работата (засичане на обектите и обхват със базовата стнация)...иначе производителя е що годе сериозен http://www.ba365.com/enCompanyProfile.asp но явно някой трябва да си вкара главата в торбата да купи системата и да каже става или или не :

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Охранителна система

    А как очакваш някой да коментира нещо, което не е монтирал, тествал и ползвал??? От общи съображения ли?
    Мантри като "Хубаво и евтино" ги има само в рекламните послания. Обикновено качествената техника и добрите решения струват пари!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А как очакваш някой да коментира нещо, което не е монтирал, тествал и ползвал??? От общи съображения ли?
    Мантри като "Хубаво и евтино" ги има само в рекламните послания. Обикновено качествената техника и добрите решения струват пари!
    Точно така!
    Иначе аз не съм казал че системата няма да вдига врява, но освен врявата трябва да има и някакво известяване...
    Това което си дал на линка е някакво аматьорско(юзър-френдли) решение, с което едва ли някои които се занимава сериозно с алармени системи от форума е виждъл, та камоли да тръгне да монтира...
    Според мен с тази система само ще си намериш белята, ще дадеш 130 лв, ще се помъчиш малко, предполагам ще има какви ли не проблеми. Това предполагам работи на някаква УКВ радио честота, примерно може да ти се задейства ако някои с радиостанция мине наблизо , радио включено постоянно хаби батерия, така, че в най-добрия случай поне веднъж месечно ще трябва да сменяш батерии(и то не малко , каква работа дефакто ще върши е друг въпрос. И така след месец 2 ще се убедиш, че това не ти върши работа и ще дадеш ОЩЕ 260 лв за нещо което да става. И ще затвърдиш правилото, че евтиното винаги излиза по-скъпо....

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #21

    Re:Охранителна система

    Мдаа...и аз започвам да се разубеждавам от китайската покупка......минавам на вариант Б- монтаж на аларма от хобикит..аз ще си я сглобя ...като гледам не е висша технология http://kvazer.com/product.php?id_product=18999...предполагам това е по добро решение и ще сепобира в буджета от 150 лева
    Разберете че това е лимита за алармата...всякакви други коментари за по висока цена са актуални но не ме устройват..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от paneli
    Мдаа...и аз започвам да се разубеждавам от китайската покупка......минавам на вариант Б- монтаж на аларма от хобикит..аз ще си я сглобя ...като гледам не е висша технология http://kvazer.com/product.php?id_product=18999...предполагам това е по добро решение и ще сепобира в буджета от 150 лева
    Разберете че това е лимита за алармата...всякакви други коментари за по висока цена са актуални но не ме устройват..
    Избора е твой, вилата - също.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #23

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Избора е твой, вилата - също.


    Ако си направиш труда да проучиш всички големи и добри охранителни фирми с екипи за реагиране ще установиш, че се използва масово продукти на Paradox и DSC. Хобикит името само говори по себе си. Незнам какво искаш точно да охраняваш от вилата но не си струва парите да си купиш нещо което не струва, не че и скъпото би те спасило ако някой проникне.
    За това слушай какво ти казват хората, тук никой не продава нищо и не прави реклама.
    Сложи си сносна аларма, договори се с съсед или някой които може за 5-8минути да дотърчи до вилата, въоръжен с вила и се радвай на живота и не му мисли много.

    А пък ако искаш купи си някоя от тези хоби аларми и т.н. пробвай и сподели във форума може да е и нещо добро, което ме съмнява лично мен.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #24

    Re:Охранителна система

    мисля да си сложа втората...вече имам коментари за нея от познат...работи си....и моля престанете да коментирате 2-3 марки за охрана и едва ли не те са светая светих на алармите.....нагледал съм се на много "маркови" които просто са "претапицирани" кучи марки с 5-торни цени.....а който иска да влезе ще влезе....хората на луната стъпиха....една аларма ще ги спре
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294872886[/time]_________________________________________________

    благодаря на всички за коментарите...може да затваряме темата angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Молба за помощ относно домашна охранителна система
    От man29 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 11-07-17, 00:54
  2. Инсталация на охранителна система Esprit 727.
    От katini във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 14:59
  3. Отговори: 18
    Последно: 30-09-08, 23:46
  4. магазини за охранителна техника
    От petrchev във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-07, 10:31
  5. сигнално-охранителна система за помещения
    От beholder във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-07, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе