Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Охранителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #1

    Охранителна система

    Здравейте,
    В момента строя една виличка и ми се иска да и сложа охранителна система която да ми прозвънява на телефона.
    Разгледах разни централи, датчици и т.н. но ми се струва че във фирмата се опитват да ми продадат нещо по-скъпо и с повече възможности от колкото ми трябват на мен.
    В града в който живея се предлага само Paradox, но предполагам не е проблем да се закупи и друга марка през интернет. Можете ли да ме насочите към определена марка и модел централа, вид датчици- за движение, на врати и прозорци(не знам вторите дали са необходими). Така и не можах да разбера принципа на монтаж на датчиците за движение(в каква посока трябва да се насочат).
    Вилата е на два етажа: две стаи и баня с тоалетна на първия, стълбище с прозорец и две стаи с коридор на втория етаж. Няма животни и става въпрос само за вътрешна охрана.
    Ако е необходимо мога да дам и схема на прозорците и вратите.
    Ще съм благодарен за всеки съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Охранителна система

    В момента правя една оферта за охрана на вили. Дай мейл за да ти я изпратя. Като начало виж това:
    www.tscommunication.com

  4. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #3

    Re:Охранителна система

    Lupus Пратих ти имейла на лично съобщение. Има го и в профила ми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #4

    Re:Охранителна система

    ViK, първо трябва да прецениш колко зони ще трябва да се охраняват и от там да търсиш система според нуждите - колко зони-колко PIR датчика ще са необходими, датчици за счупване на стъкло, пожарни датчици и т.н.. Има най-различни алармени ситеми, като почнеш от DSC (лидер в охранителната техника), Paradox и др. Естествено, че може да се поръча и по интернет. тук, тук
    PIR датчиците трябва да са насочни към местата, от където може да има взлом - врати, прозорци. Някои алармените системи имат възможност и за включване на безжични датчици, които са по-скъпи от обикновенните, но не си играеш да пробиваш и окабеляваш, както и алармите са снабдени с комуникатор (дайлер) за прозвъняване при алармено събитие на определен брой зададени телефонни номера (стационарни и мобилни). Разгледай подробно официалните сайтове на DSC, Paradox там са представени всички възможности на системите. Лично аз съм се спрял на DSC. Може по-подробно да прочетеш в темата DSC или Paradox , защо едните са по-скъпи и какви са разликите помежду им.

  6. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #5

    Re:Охранителна система

    zdravkich Не знам какво точно се разбира под термина "зони" в охранителната техника, затова изброих едно по едно помещенията в първия си пост. За окабеляването няма проблем, защото стените ми са все още на тухла и не съм започнал измазването с цел полагане на кабелите.
    За разполагането на датчиците "дочух "че не бива да гледат към прозорец, защото хващали движение извън къщата- през прозореца.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    26
    #6

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    zdravkich Не знам какво точно се разбира под термина "зони" в охранителната техника, затова изброих едно по едно помещенията в първия си пост. За окабеляването няма проблем, защото стените ми са все още на тухла и не съм започнал измазването с цел полагане на кабелите.
    За разполагането на датчиците "дочух "че не бива да гледат към прозорец, защото хващали движение извън къщата- през прозореца.
    Глупости,това са инфрачервени датчици,може от директната слънчева светлина но не от дивжението отвън.Препоръчвал ти SP4000 на Парадокс 16 евро без ддс и клавиатура К10 около 24 евро без ддс.Има и специализирани форуми за такива системи ww.forum.sectron.com и www.videocontrol.bg

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от fatmacheto
    Глупости,това са инфрачервени датчици,може от директната слънчева светлина но не от дивжението отвън.Препоръчвал ти SP4000 на Парадокс 16 евро без ддс и клавиатура К10 около 24 евро без ддс.Има и специализирани форуми за такива системи ww.forum.sectron.com и www.videocontrol.bg
    Е то вярно, че някои говорят глупости! Какво ще направи с гола платка и клавиатура???
    Между впрочем, ако можеш да ми доставиш 10бр. клавиатури К10 за по 24 евро парчето - вземам ги веднага!
    Или си пишеш просто така, да не задремеш!?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Охранителна система

    Аз съм за Paradox, поради доста причини. Но зависи от изискванията ти към алармената система. Ако си просто потребител, DSC е марката. Също така, зависи и от охранителната фирма, която предпочетеш. Повечето си работят с конкретен хардуер.

    П.С. Продуктите, които предлага Lupus, също са интересни.

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #9

    Re:Охранителна система

    Kasap Нямам специални изисквания към алармената система. Не очаквам и някакви високотехнологични взломове във вилата. Нямам и нужда за момента от услуги на охранителна фирма с изключение на хардуерните им продукти. Селото където е разположена вилата е много спокойно, но проблеми се появяват навсякъде. Беше влезнал човек, живял няколко дни и нанесъл няколко не много големи щети. Това е и причината да искам подобна алармена инсталация. До мястото стигам за около двайсет минути.
    От Lupus Все още чакам имейл, както и да каже дали му е необходима повече информация.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    26
    #10

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Е то вярно, че някои говорят глупости! Какво ще направи с гола платка и клавиатура???
    Между впрочем, ако можеш да ми доставиш 10бр. клавиатури К10 за по 24 евро парчето - вземам ги веднага!
    Или си пишеш просто така, да не задремеш!?
    А ти прочете ли думата около?Конкретната цена е 31.10 евро без ддс.И да извинявай не бях контретен трябва ти контролен панел клавиатура,11 инчова кутия,акумулатор,сирена,IP100 Модул,VDMP3 модул,PCS 200 комуникатор,RTX3 модул,Кабел,10 дюбела,10 винта,Пробивна машина,такер или кабелни канали,лустър келма с предпазител кола за да идеш до магазина да си я вземеш или ГСМ за да си извикаш такси......Така достатъчно подробно ли е ?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от fatmacheto
    А ти прочете ли думата около?Конкретната цена е 31.10 евро без ддс.И да извинявай не бях контретен трябва ти контролен панел клавиатура,11 инчова кутия,акумулатор,сирена,IP100 Модул,VDMP3 модул,PCS 200 комуникатор,RTX3 модул,Кабел,10 дюбела,10 винта,Пробивна машина,такер или кабелни канали,лустър келма с предпазител кола за да идеш до магазина да си я вземеш или ГСМ за да си извикаш такси......Така достатъчно подробно ли е ?
    Аз знам какво трябва, но човека, който пита не знае и не се е занимавал с такава техника! Така че, ако искаш да помогнеш на някого, направи го както трябва. И ако 31,10 евро са около 24, много ти е широка разкрачката!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    26
    #12

    Re:Охранителна система

    О съжалявам наистина,трябва да напишеш едно упътване за даване на съвети.Иначе такива като мен стават за смях.А и мога ли да знам аз какво му трябва?Може да не му трябва трансформатор или акумулатор,нали?Както и да е нека не спамим повече темата на човека,едно от най-гъвкавите решения с ниска цена е това което аз ти предложих.Ако някой може да преложи нещо по-добро за тези пари нека се обоснове

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #13

    Re:Охранителна система

    Здравейте!Наскоро ни разбиха вилата на село и въпроса опря до избор на аларма за дома...максимален бюджет-около 150 лева.....няма смисъл да има сот....само си мисля една по мощна сирена да има ....спрял съм се на
    http://tony-sjd.com/product_info.php...T2001-A+deluxe
    ....обаче ме притеснява че датчиците са безжични....не че това е лошо ,но като се има в предвид качеството на китайстата изработка(и ниската обща цена на датчиците) притеснявам се дали въпросните датчици ще могат да предават сигнал на станцията която ше се намира на 2 етаж или 3 етаж (таван)...като се има в предвид че има бетонни плочи между етажите.....ще имат ли обхват въпреки че пише в упътването 200 м....?.....като цяло имате ли впечатления от тези китайски аларми кучи марки....
    другия вариянт е http://kvazer.com/product.php?id_product=18999 ...и аз да се опитам да си направя окабеляването....предварително мерси за инфото :default

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Охранителна система

    Цитат Първоначално публикувано от paneli
    Здравейте!Наскоро ни разбиха вилата на село и въпроса опря до избор на аларма за дома...максимален бюджет-около 150 лева.....няма смисъл да има сот....само си мисля една по мощна сирена да има ....спрял съм се на
    http://tony-sjd.com/product_info.php...T2001-A+deluxe
    ....обаче ме притеснява че датчиците са безжични....не че това е лошо ,но като се има в предвид качеството на китайстата изработка(и ниската обща цена на датчиците) притеснявам се дали въпросните датчици ще могат да предават сигнал на станцията която ше се намира на 2 етаж или 3 етаж (таван)...като се има в предвид че има бетонни плочи между етажите.....ще имат ли обхват въпреки че пише в упътването 200 м....?.....като цяло имате ли впечатления от тези китайски аларми кучи марки....
    другия вариянт е http://kvazer.com/product.php?id_product=18999 ...и аз да се опитам да си направя окабеляването....предварително мерси за инфото :default
    Като ги гледам тези датчици от първия линк, не мога да разбера това датчици ли са или уоки-токита )
    Иначе ако оценаваш имуществото си което ще охраняваш на 150 лв, тогава може да пробваш с такова решение...
    Ако сега трябваше да правя аларма БЕЗ СОТ бих избрал такава която да ме уведомява по GSM или телефон(мен или някои близък).
    Не виждам смисъл само от данданията....

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #15

    Re:Охранителна система

    и на мен ми приличат на уокитокита нидеята ми беше дали ще ми свършат работа...относно данданията....мислиш ли че ако няма дандания крадливото цигане ще се трогне че алармата звъни на некой gsm...аз докато дойда и само ще констатирам щетите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за помощ относно домашна охранителна система
    От man29 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 10-07-17, 23:54
  2. Инсталация на охранителна система Esprit 727.
    От katini във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 13:59
  3. Отговори: 18
    Последно: 30-09-08, 22:46
  4. магазини за охранителна техника
    От petrchev във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-07, 09:31
  5. сигнално-охранителна система за помещения
    От beholder във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-07, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе