Резултати от 1 до 11 от общо 11

PC -> TV и дефектнотокова защита

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    PC -> TV и дефектнотокова защита

    Не можах да преценя дали проблемът ми е за "Аудио и видео карти", "Битова техника" или за тук. Ако сметнете, че съм сгрешил раздела, моля да ме извините.

    Ето го и самият проблем:
    Свързвам видеокартата, GF4 MX440 S-video на изхода, с чинч на ТВ. Кабела е 10 м. На таблото с предпазителите за цялата къща имам монтирана дефектнотокова защита, през която минават фазата и нулата за всички контакти (4 кръга). ТВ и компютъра са на един и същ токов кръг и компютъра е включен в контакта след контакта на ТВ.
    В момента, в който свържа двата уреда, при изключени ТВ и компютър, дефектнотоковата защита на таблото изключва. Каква би могла да е причината и как бих могъл да я отстраня?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Причината е дефектнотоково събитие описано в инструкцията на дефектнотоковите предпазители.
    Отстраняването става от специализирана фирма с подходящи замервания, а не от съседа дето е имал в института 4,5 по ОЕ (основи на електротехниката) или още по лошо от неквалифицирани ентусиасти. Имаш утечка в ел. захранването, колкото и защити да си сложил, ако преди тях нещата не са както трябва, ще се получават такива ефекти дето описваш.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Схемата на ел. инсталацията ти трипроводна ли е? Предполагам, че е така, за да работи дефектнотоковата защита. За да сработва защитата, явно при свързаването на двата прибора се получават изравнителни токове към земя. Откриването на причината е трудно, без детайлно познаване на схемите на захранванията. Решението е в галваничното развързване на връзката между компютъра и телевизора. Другото решение е на един от двата уреда да изключиш заземяването и той да не е под опеката на дефектнотоковата защита. Опитай първо с това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #4

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    neznam, ama se radwaj 4e ima6 za6tita, za6toto pri men s takava karta i tv LG grymnaha i kartata i tv o6te pri vklu4waneto na kabela pri izklu4eni uredi........ nabedihme tv-to
    sorry, ama ne ba4ka kirilicata

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #5

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Основният ти проблем е с кабелната телевизия.
    Извади коаксиалният кабел от антенният вход и предполагам няма да сработи дефектнотоковата защита.
    Решението на проблема е следното.
    Свържи оплетката на коаксиала (от кабелния оператор) към корпуса на компютъра (кутията). Най-лесният начин е, ако имаш наблизо сплитер ...
    Друго решение е да си купиш галванично развързване за коаксиалният кабел (продават се за 10-15 лева) ...

    Проблема е, че корпуса на телевизора е "висящ" и не е занулен с шукото.

    Успех ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от emil13
    Основният ти проблем е с кабелната телевизия.
    Извади коаксиалният кабел от антенният вход и предполагам няма да сработи дефектнотоковата защита.
    Решението на проблема е следното.
    Свържи оплетката на коаксиала (от кабелния оператор) към корпуса на компютъра (кутията). Най-лесният начин е, ако имаш наблизо сплитер ...
    Друго решение е да си купиш галванично развързване за коаксиалният кабел (продават се за 10-15 лева) ...

    Проблема е, че корпуса на телевизора е "висящ" и не е занулен с шукото.

    Успех ...
    Потърси във форума. Писал съм поне два пъти за каблената телевизия.
    Купи си една защита за телевизора "Зевс 7" струва 8-9 лв и си я сложи на кабела на кабелната телевизия преди телевизора.Кутийка с формата на тръба* с 2 накрайника от всяка страна.Между оплетката и централното жило се мотаят между 70 и 90 Волта.
    С оригинален кабел съм -,5м и после съединител и настоящий коаксиалной кабел -посребрен тоталитарно руски

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #7

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Здравейте,
    би ли описал по подробно кабела межди S-video (на картата) и ТV приемника.Със 4 или 7 извода е от видео картата?
    В е диния случай е между 7 и 2-ри, 3, 4 и 2-ри ,като межди 3-->4-ти , успоредно препоръчват да има кондензатор от 470 пико фарада, 3 е на жилото на тругия край, а в първия случай 7 е на жилото.
    Мене ме интересува по подробно какъв кабел използваш?Ако е фабрична изработка , от къде си го намерил?
    Моите извинения , че излизам мамлко от поставената тема.
    п.п
    Не доброто изпълнение е причина за много неприятни смущения на TV-то.
    Благодаря.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #8

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Благодаря на всички. За това, че явно има галванична връзка м/у нулата и масата и аз се сетих, но не предполагах откъде може да е проблема. Ще пробвам без кабелна или без маса/земя на телевизора.
    @fiorino Кабела ми е фабричен. След като търсих близо година, един тип от форума ми каза за едно магазинче в Студентски град, където продават. Има 1.5, 5 и 10 м. Ако искаш пиши на ПМ да ти дам телефона на управителя да провериш още ли имат. Магазинчето е тук. Това е паркинг, ограден с магазинчета. Първото отляво е за аксесоари за компютри.

    //Работи без кабелната. Още веднъж благодаря

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Малко е извън темата, но преди време изгорих доста TV-изходи на Nvidia видео-карти

    По-добре да не се ползва чинч, а BNC-връзка, с преходници (твърди) чинч-BNC, като самото откачане-закачане на кабела да става при BNC връзката. Мотивите са, че при включване на BNC, първо екранировката прави контакт и се гарантира "разсейване на потенциали (ако има такива)".
    Малко е по-скъпо, но в моя случай имах разни изостанали материали от времето на BNC-мрежите.
    Интересното също така е, че не успях да изгоря TV-изхода на нито едно ATI и оттогава, в моята глава се затвърди някакво убеждение, че TV-изходите на ATI са железни, а на NVidia горят ей-така - едва ли не от статичното електричество във въздуха. Говоря за чипсет до MX440 и по-стари. Сега не знам как е.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    От дефектно-токова защита има смисъл само при трипроводна инсталация

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #11

    Re: PC -> TV и дефектнотокова защита

    Има специален вид дефектно-токови защити предназначени за компютри. ( Открихме го след като купихме стандартните )

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дефектнотокова защита?!
    От suselat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 77
    Последно: 03-03-15, 09:36
  2. Дефектнотокова защита
    От john_doe във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 36
    Последно: 21-12-11, 18:51
  3. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26
  4. дефектнотокова защита
    От maddog9 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-08, 20:42
  5. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе