Резултати от 1 до 10 от общо 10

Плосък бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    39
    #1

    Плосък бойлер?

    Интересува ме има ли такова животно - 80 л бойлер, но да да е по "сплескан",т.к. сред българските марки не видях такива,а в интрернет на снимка ми изглежда, че има такива Аристон, AEG...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #2

    Re:Плосък бойлер?

    Да ,има, виж страницата на Зора за Аристон!Интересни са като визия,виждал съм ги на живо в Пловдив,ама има нещо смущаващо в анонса им.....Казват, че били с ДВА водосадържателя,не двоен или нещо подобно!....Ама как аджеба ще стане това?АЕГ нямат такива,имат копие на Стибелтрон,правят се в Словакия,в соц.завода на Татрамат.Всъщност АЕГ като фирма отдавна не съществува, но името и ,символ на отл.качество,е закупено от Стибелтрон,в случая за направа на бойлери.Така както концерна Електролукс,пуска перални,фурни и т.н........под името АЕГ! А в братска Турция например си произвеждат телевизори Грундиг,фирма за която дори и австрйците на средна възраст не си спомнят вече!......

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #3

    Re:Плосък бойлер?

    Марката AEG, цялата, е собственост на Electrolux!
    http://brandlicensing.electrolux.com/node658.aspx
    http://www.aeg.com/node357.asp
    Не знам защо намесваш Stiebel Еltron (не Стибелтрон) в случая?
    http://www.stiebel-eltron.de/

    Колкото до Grundig, която е немска фирма, не австрийска!
    В частта Consumer Electronics тя от 2004 след втория си фалит през 2003 е собственост на BEKO / Коч Холдинг (Koç Holding A.Ş.).
    Не, че някога са се отличавали с нещо кой-знае какво значимо...

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #4

    Re:Плосък бойлер?

    Gena_bs,не искам да влизам в безсмислени спорове немска или австрийска е по генезис Грундиг,нещата между тези две страни са доста уплетини и далечни за нас балканците,особено за тези от българите,за които минаването през Калотина е събитие!.....А дали Стибелтрон /зная добре как се изписва на латиница,но модераторите си държат на кирилицата.../ имат нещо общо с бойлерите АЕГ.....иди на страницата на Балмакс БГ и нещата ще ти се изяснят!И последно,живея на макс.15км от завода на Татрамат в Словакия и знам добре какво произвеждат там!Така,че не "продавай "тотално АЕГ на Електролук и не залагай винаги и за всичко на интернет,особено на руските саитове!!Толкова от мен!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #5

    Re:Плосък бойлер?

    За пореден път се убеждавам, че никой не чете постовете и не отваря написаните линкове по форумите!http://brandlicensing.electrolux.com/node658.aspx
    http://www.aeg.com/node357.asp
    Тука си пише на английски черно на бяло, че това подразделение на Electrolux - Global Brand Licensing лицензира бранд партньори на фирмата по света или за определен регион. Посочени са и марките, които се притежават, така, че не е коректно да се заблуждават другите от форума, че AEG не е собственост на Electrolux!
    Напълно възможно е Stiebel Еltron да е такъв партньор и да е лицензопритежател при определени условия, срок и географски обхват на бойлерите AEG.

    Колкото до руските сайтове - информацията им е доста по-полезна, пълна и коректна, отколкото на сайтовете на запад от Калотина.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    14
    #6

    Re:Плосък бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от ZARABOY
    Интересува ме има ли такова животно - 80 л бойлер, но да да е по "сплескан",т.к. сред българските марки не видях такива,а в интрернет на снимка ми изглежда, че има такива Аристон, AEG...
    А защо не опиташ с проточен бойлер - по малко ток харчи по-малко опасен e и винаги подава топла вода.
    Аз съм с такъв от 7 години и съм съпер доволен.
    Вече два пъти съседа ме вика да му помагам да сменя неговия - точно на 2 години се повреждат неговите - като им изтече гаранцията и купува нов - дебитен
    моя е 12 кW i e с размери 60x30x15 (hxwxd)

  8.  
     
  9. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #7

    Re:Плосък бойлер?

    моя е 12 кW i e с размери 60x30x15 (hxwxd)
    И директно от трафопостта ли си го захранил?
    Монтирането на такъв ел.консуматор има ограничено приложение.
    Колко жилища могат да осигурят тази мощност при монофазно захранване.?
    Съответно в колко жилища има трифазно захранване?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    14
    #8

    Re:Плосък бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    И директно от трафопостта ли си го захранил?
    Монтирането на такъв ел.консуматор има ограничено приложение.
    От подстанция Боримечка е захранен.
    Ограничено приложение ама до сега не съм имал никакви ядове.
    Дебитния бойлер е бомба - много по-опасен е.

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:Плосък бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    За пореден път се убеждавам, че никой не чете постовете и не отваря написаните линкове по форумите!http://brandlicensing.electrolux.com/node658.aspx
    http://www.aeg.com/node357.asp
    Тука си пише на английски черно на бяло, че това подразделение на Electrolux ...
    Е точно за това де! Като повикаш на помощ, става много хубаво. Когато е на български, тогава е друга работа.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Re:Плосък бойлер?

    Gena_bs,явно си погледнал страницата на Балмакс и вече ти е ясно за какво споменавам и Стибелтрон,визирайки бойлерите АЕГ!Ще ти дам и още информация,тъй, да си я знаеш....В големите вериги в Средна и Западна Европа,Теско,Хорнбах,Лай електродом ,освен бойлери с логото на АЕГ,се продават и климатициАЕГ както и конвекторни радиатори ,кани за вода и още някой друга дреболия....а и ел.четки за зъби!?...И НИТО НА ЕДНА СТОКА ПОД ИЛИ НАД ЛОГОТО НА АЕГ НЕ СТОИ ТОВА НА ЕЛЕКТРОЛУКС!!Това исках да изясня на човека питащ за плосък боилер!Него надали го интересува кой ,колко или кога е платил за марката!......Затова го и насочих към Стибелтрон,да види визията на Бойлерите АЕГ и да знае къде се правят!Защото ,ако се зарови като тебе в марки и производители,ще очаква,че едва ли не ще са от шведска стомана.Ето така можем да сме полезни, а не като се цитират сайтове !Ако нещо не си видял лично,не спори и не използувай интернет за доказателство!Защото е много интересно да четеш спорове за нордик или арктик модели на климатици примерно,а ако отидеш в Норвегия,надали ще откриеш и една висяща клима !Едно,че,никой няма да разреши това,а второ,както съм казвал,те хората там и говедата в оборите си топлят с газ!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 18:02
  2. По ясен звук от плосък телевизор.
    От blekota във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-13, 18:51
  3. Съвет за бойлер
    От hristobotev във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 25-01-12, 22:07
  4. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07
  5. Отговори: 0
    Последно: 17-10-06, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе