Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

Бойлерите на натурела?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    .....
    П.П.бях забравил да напиша,че моят бойлер си има и 6 степенна токова защита...
    Би ли описал степените и в какво се изразяват и как действа?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #17

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    Егати "самоубочаващия се софтуер"..дето не може да покаже на дисплея моментната топлина на водата,та горе на бойлера е монтирано доброто старо термометърче ,вън на корпуса!!
    Това не е вярно...при мен също го има старото термометърче,но на дисплея си отчита/показва моментната температура на водата...

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Би ли описал степените и в какво се изразяват и как действа?
    Първо се зарежда кондензатор, второ издава звуков сигнал предупреждаващ за наличие на варвари около електрониката, трето при посягане от страна варварина кондезатора се разрежда през него.Варварина сяда на гъза си,а бойлера си продължава работата в безопасен режим поддържайки необходимата температура.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #19

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Би ли описал степените и в какво се изразяват и как действа?
    Може и да не съм се изразил съвсем коректно...на бойлера пише следното:
    http://imageshack.us/f/833/img0014og.jpg/
    Каквото и да значи това...

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #20

    Re:Бойлерите на натурела?

    Варварино,а нима това не е показателно,че нещо е "пришито"някъде!?Казвам го с най добри чуства,не е заяждане!....Значи на нещо готово и правено му лепват и джаджата за по голям ефект,и после една страница работа на пиар отдела за нещо дето може да се каже и с две думи,....ама нали трябва да се омае купувача!.....А виж немците от Ст.Елтрон не са постъпили така ,в дигитализирания вариант ,вярно с цена над хилядарка няма две термометърчета,да го кажем най елементарно!....И при Аристон-ните го няма това!......

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Re:Бойлерите на натурела?

    Видиш ли течен емайл - бягай.Най-некачествени са емайлираните водосъдържатели.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re:Бойлерите на натурела?

    Аз изброих 5 степени на защита, не се сещам за 6-тата степен:
    1. терморегулатор
    2. термозащита
    3. предпазен клапан
    4. елипсовиден капак, който "изплюва" при повишено налягане
    5. пластмасов предпазен клапан, който се разрушава при повишено налягане и температура
    6. ?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз изброих 5 степени на защита, не се сещам за 6-тата степен:
    1. терморегулатор
    2. термозащита
    3. предпазен клапан
    4. елипсовиден капак, който "изплюва" при повишено налягане
    5. пластмасов предпазен клапан, който се разрушава при повишено налягане и температура
    6. шест степенна токова защита
    Работи на принципа "Най-бързия печели"

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #24

    Re:Бойлерите на натурела?

    Що нещо изписахте за един бързовар в казан.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #25

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз изброих 5 степени на защита, не се сещам за 6-тата степен:
    1. терморегулатор
    2. термозащита
    3. предпазен клапан
    4. елипсовиден капак, който "изплюва" при повишено налягане
    5. пластмасов предпазен клапан, който се разрушава при повишено налягане и температура
    6. ?
    Те да не вземат да станат повече от 6...
    http://imageshack.us/photo/my-images/534/35072796.jpg/

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Бойлерите на натурела?

    не знам анодната защита какво е но я пишат по бойлера може да е от изброените , но може и да не е 6-тата която търсите.

    освен това вкъщи слагам и дефектно токова - така 4е може да станат 7 - взависимост кой как брои - за мене това е достатъчно, все пак няма да пускам спрените реактори във козлудуй а само бързовар в казан както казаха.

    може да се пита за неръждавейка бойлер - тия нямат цени за тях но може да се пита.

    гледах ги тия немските стбил-електрон или както се пише - имат и нормални цени но пак са емайлирани и няма електроника - сорри ама за толкова парички немците да си ги купуват, аз мога по бойлер на две години, ако изкара отгоре евала.

    както и да е - днеска ми обещаха чесовник за дин шина/май електронен, но то не се знае/, казаха ми да си намеря снайдерски комутатор - 24 и нещо лева и кутийка - ако се върже под 50 лева и не ми прекъснат земя и маса и работи с дефектнотоковата защита покупката отпада. ще си направя експеримента дали ще ми стигат 80л на ден.

    така че ако чуете за гъмнал бойлер може и да съм аз

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #27

    Re:Бойлерите на натурела?

    Моного интересно четиво:
    "Няколко милиампера ток през човешкото тяло са достатъчни, за да създадат сериозна опасност. Човек може да бъде поразен от електрически ток при директен допир до тоководещи части, които нормално се намират под напрежение, или при индиректен допир, ако допре попаднала под напрежение част от метален корпус на електроуред в резултат на повреда на изолацията.
    Ако човек неволно се докосне до части от електрическата инсталация, които нормално се намират под напрежение (директен допир), през неговото тяло протича ток. Този ток е от порядъка на десетки милиампери, което означава, че автоматичният прекъсвач или предпазителят няма да изключат и следователно не могат да защитят човека в такъв случай. Единственото средство, което би могло да се ползва за защита (намаляване на риска, а не сигурна защита) в случая е дефектнотоковата защита.
    Праговата стойност, приета за защитата на човека от вредното действие на електрическия ток, е 30 mA. Следователно дефектнотокова защита с чувствителност 30 mA е сигурно средство за защита на хората от поражение от електрически ток.
    При нарушена изолация на проводниците токовете на утечка над 300 mA, освен че предизвикват опасност за човека, също така разрушават с времето изолацията на проводниците, предизвиквайки нагряване. С времето това може да доведе до късо съединение и пожар поради преждевременното остаряване на изолацията."

    Четейки горното и това http://imageshack.us/photo/my-images/534/35072796.jpg/ може ли да се каже че бойлера има дефектнотокова защита...

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Re:Бойлерите на натурела?

    Да, точно, явно са вградили дефектно-токова защита, и още една защита, доколкото разбирам - изключване на напрежението, ако няма повишение на температурата за известно време по подобие на защитата на газовите котлони, което е много хитро.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Да, точно, явно са вградили дефектно-токова защита, и още една защита, доколкото разбирам - изключване на напрежението, ако няма повишение на температурата за известно време по подобие на защитата на газовите котлони, което е много хитро.
    За да работи дефектнотоковата защита задължително трябва да има трети проводник в инсталацията - "земя"

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #30

    Re:Бойлерите на натурела?

    За трети проводник, най-вероятно тук се ползва водата и водопроводната инсталация. Дефектнотоковата защита работи на принципа на сравняване на токовете в двете жила на захранващия кабел. Когато тока в едното жило е по-голям ( с около 30 милиампера) от тока в другото жило, вероятно имаш "теч" във веригата, което е предпоставка за изключване на защитата..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 09-09-13, 22:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе