Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 99 от общо 99

Бойлерите на натурела?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #91

    Re:Бойлерите на натурела?

    всичко е по договаряне, много сме гъвкави в ценообразуването...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #92

    Re:Бойлерите на натурела?

    Това е много добре , остава да кажеш и какво предлагаш за да се договорим конкретно ! Фактури издаваш ли , по ДДС ?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #93

    Отговор: Бойлерите на натурела?

    Малко да съживя темата. Няма ли отзиви за тези 2 години?

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #94

    Отговор: Бойлерите на натурела?

    моя бачка безпроблемно трябва да нащракам малко снимки с киловатите. не е основен и няма да има нищо навъртяно. трябва да проверя.

    имаше "проблем" след почивка нямаше топла вода - защото бойлера се е намалял и намалял тъй като е нямало консумация.
    чакали са час да се стопли водата.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 15-01-13 в 22:38.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #95

    Отговор: Бойлерите на натурела?

    ЕЕЕ .... браво ,това е добра новина, защото и аз вече съм в клуба с 80 литрова Натурела. Следват наблюдения пък то ще си покаже за какво става въпрос .

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #96

    Отговор: Бойлерите на натурела?

    най-добрата икономия може да ти я даде грийн лайна тази пролет ще събера парички за соларка и на пролет ще изключа този разход.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #97

    Отговор: Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от vata Виж публикацията
    Малко да съживя темата. Няма ли отзиви за тези 2 години?
    Вече е в продажба и Елдомският термопомпен бойлер с управлението на Натурела

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #98

    Отговор: Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    estqwerty, имаш ли наблюдения каква е консумацията на този бойлер за 30 дневен срок, че ми е интересно? Ще ти представя моята приблизителна(подчертавам го) консумация на два 80л(3kW) бойлера, за да направим сравнение. Единият е стандартен, който се включва с часовник за 1 час на нощна е-я и се ползва от майка ми - къпане и миене на чинии всеки ден. Другият е с повишена изолация на балона и се ползва от мен и жена ми - къпане и миене на чинии всеки ден. Бойлерът е в помещение, където рядко пада под 12°-15°С дори и зимата и няма много загуба на топлина. Работи почти само на нощна, но без часовник - т.е. цяла нощ цък, цък, цък.... На нощна е-я, когато не се отопляваме(охлаждаме) с климатици, общата ни консумация за 1 нощ е почти винаги между 7-8 kW. Това включва 2-та бойлера, 3 телевизора(което е много относително за пресмятане, ама сме нощни птици и имаме различни интереси, та си работят до късно ), компютър(почти винаги се ползва от моя милост ) и два хладилника. Приемаме, че всичките останали уреди, без бойлерите, са клас ААА+ и не работет non-stop и общо харчат около 1kW на нощна е-я. Остават, да речем 7кW за 2-та бойлера. За един месец по цени на Е.on това е: 7kW*30дни*0,11лв= 23,10лв

    П.П. Извинявам се! Забравих да спомена и пералнята, която почти винаги се вкл. на нощна е-я, но данните, които дадох са за нощите, в които не се пере
    В никой случай няма как да се получи 1квт консумация за цяла нощ от два хладилника, компютър и 3 телевизора.
    Имаш най-малко 1/2кв на час от тези уреди.Само компа ти харчи 0,2-0,25кв/ч.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #99

    Отговор: Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    В никой случай няма как да се получи 1квт консумация за цяла нощ от два хладилника, компютър и 3 телевизора.
    Имаш най-малко 1/2кв на час от тези уреди.Само компа ти харчи 0,2-0,25кв/ч.
    Знам. И аз така ги смятам горе-долу, но умишлено залагам по-високо потребление на бойлерите, за сметка на останалите ел. уреди. Искам една приблизителна съпоставка на конвенционален уред със завишена консумация, снабден с елементарен таймер за работа само на нощна тарифа, с друг, който има автоматична система за управление, която се самообучава. Накратко вълнението ми е- има ли файда от ползата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 09-09-13, 22:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе