Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 99

Бойлерите на натурела?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #76

    Re:Бойлерите на натурела?

    за мене бойлера си е бойлер - 80- 150 литра на ток задължително - последните 30 години друго не съм виждал у мое село газ няма, няма и модерни обемни и прости бойлери на газ. за София е модерно да имаш бойлер може би но тук е нормално
    иначе всички проточни бойлери се казват ЮНГА и никакво друго име не приемам.

    нащтраках снимки с потреблението,мога да постна само 4 и че пусна само по интересните.

    изненадали сме бойлера с тази 10 дневна почивка. и когато се върнахме и станаха +1 човек и не е стигнала водата.

    smart control - нощен ток до момента : и от момента в който настроих часовника - една седмица работи от момента в който е захранена машината без да е сверен и може да има малка грешка, но последните 3 седмици всичко е точно.

    обяснение за снимките :
    днес, вчера /когато не им е стигнала водата - вчера към 11 вечерта се прибрахме от Букурещ и го има на дисплея че е бачкал/; последните седем дни и последните 7 дни общо.
    преди 6 дни няма абсолютно никаква консумация но предполагам няма да е интересно да пускам празна графика с нулево показание.

    какъв беше номера за да се нулират показанията на електромера за да мога да засека за 30 дни?



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #77

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    предлагам всички да се опитаме да назоваваме така наречените бойлери водосъдържатели, защото е много объркващо с английското значение на бойлер
    От горе изписаното не разбрах какво име предлагаш.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #78

    Re:Бойлерите на натурела?

    водосъдържател с ел.нагревател

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #79

    Re:Бойлерите на натурела?

    То е май като при климатиците - климатизатор ! Все тая , бойлер е масово разговорно понятие и веднага се разбира за какво иде реч ! А който няма бойлер , да си купи водосъдържател с ел. нагревател , ако няма да ползва природен газ !

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #80

    Re:Бойлерите на натурела?

    Вижте - някои неправилно превеждат английската дума на български само като газов бойлер. Чисто и просто в английския има само една дума, а в българския две - и "котел", и "бойлер" на английски се превеждат "boiler". Aма кой е виновен, че българският език е по-богат в случая? Да си зарежем едната дума, само защото я няма в английския?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Boiler

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #81

    Re:Бойлерите на натурела?

    а бе аз точно от англииските бойлери попаднах на гореспоменатия бойлер на натурела.

    излезе че имат нощна тарифа към 4 5 или 6 чеса извънредно евтина която е по евтина от обикновената им нощна тарифа но там електромера включва бойлера - изглежда го предлагат различните техни ЕРП-та като екстра ли , стандартно ли е не зная. Ние по прости ли сме да си греем водата през деня.
    За мене теста е успешен по консумацията на ел енергия бойлера върши това което обещава и сега ще си бодна и на мен един, а моя отива на село нищо че няма и година да е ползван.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #82

    Re:Бойлерите на натурела?

    шибидак, шиебдах или панорамен люк
    шлауфка, шлаух или тръбичка
    и.т.н.

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #83

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    шлауфка, шлаух или тръбичка
    и.т.н.
    маркуч

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #84

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    водосъдържател с ел.нагревател
    Проблемът с названието е решен отдавна. Виж тук:http://www.google.bg/search?source=i...i=g10&aql=&oq=

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    а бе аз точно от англииските бойлери попаднах на гореспоменатия бойлер на натурела.

    излезе че имат нощна тарифа към 4 5 или 6 чеса извънредно евтина която е по евтина от обикновената им нощна тарифа но там електромера включва бойлера - изглежда го предлагат различните техни ЕРП-та като екстра ли , стандартно ли е не зная.
    Ако става въпрос за Великобритания и аз скоро научих неща за техните ЕРП-та, от които останах изумен и отчасти обиден, че живея в България, ако всичко е вярно. Информацията ми е втора ръка и не е проверена за достоверност, но не виждам причина човекът да ме лъже. Според това което чух, в Лондон има 20-30 фирми, които се явяват нещо като ЕРП-та. Ако си недоволен от даден доставчик, можеш на мига да се прехвърлиш при друг. Никоя фирма обаче не си позволявала да се държи с клиента като с говедо, понеже конкуренцията е голяма и много лесно можеш да изхвърчиш от пазара. На вратите на хората постоянно чукали млади момчета, предимно португалски емигранти(така каза човекът ) - рекламни агенти на тези фирми и засипвали хората с оферти, за да ги привлекат за клиенти. Само не попитах кой поддържа ел. мрежата. Тези фирми явно само продават ток, но не се занимават с поддръжка. Във форума вероятно има хора, които са кръстосвали из Европа и имат представа дали наистина тази информация е достоверна. Това ми дава идея да отворя тема в "Дъра-бъра", в която хората, видяли свят, да споделят своите впечатления за контрастите м/у нашата Татковина и белия свят.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    Сега гледам 37 кв нощтна и 27кв дневен ток имам исконсумиран, като 90% е сутрин преди 6 чеса.
    estqwerty, имаш ли наблюдения каква е консумацията на този бойлер за 30 дневен срок, че ми е интересно? Ще ти представя моята приблизителна(подчертавам го) консумация на два 80л(3kW) бойлера, за да направим сравнение. Единият е стандартен, който се включва с часовник за 1 час на нощна е-я и се ползва от майка ми - къпане и миене на чинии всеки ден. Другият е с повишена изолация на балона и се ползва от мен и жена ми - къпане и миене на чинии всеки ден. Бойлерът е в помещение, където рядко пада под 12°-15°С дори и зимата и няма много загуба на топлина. Работи почти само на нощна, но без часовник - т.е. цяла нощ цък, цък, цък.... На нощна е-я, когато не се отопляваме(охлаждаме) с климатици, общата ни консумация за 1 нощ е почти винаги между 7-8 kW. Това включва 2-та бойлера, 3 телевизора(което е много относително за пресмятане, ама сме нощни птици и имаме различни интереси, та си работят до късно ), компютър(почти винаги се ползва от моя милост ) и два хладилника. Приемаме, че всичките останали уреди, без бойлерите, са клас ААА+ и не работет non-stop и общо харчат около 1kW на нощна е-я. Остават, да речем 7кW за 2-та бойлера. За един месец по цени на Е.on това е: 7kW*30дни*0,11лв= 23,10лв

    П.П. Извинявам се! Забравих да спомена и пералнята, която почти винаги се вкл. на нощна е-я, но данните, които дадох са за нощите, в които не се пере

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #85

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Според това което чух, в Лондон има 20-30 фирми, които се явяват нещо като ЕРП-та. Ако си недоволен от даден доставчик, можеш на мига да се прехвърлиш при друг. Никоя фирма обаче не си позволявала да се държи с клиента като с говедо, понеже конкуренцията е голяма и много лесно можеш да изхвърчиш от пазара.
    В България и 20 да са ЕРП-тата, това няма да доведе до подобряване на качеството. Справка- таксиметровите услуги. В случая става дума за манталитет.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #86

    Re:Бойлерите на натурела?

    avast3 : показанията са някъде от месец - мислих снимките монтажа на бойлера са от 24 юни, тогава му настроих чесовника и от тогава работи на умен режим.
    Не съм нулирал показанията и първата седмица нощем и навъртяните показания за дневна са предполагам от там че не беше сверен и пуснат на нормален режим, но не беше прикючил ремонта и не е ползван.

    Консумацията е за сама жена около 50-те която е с нормални хигиенни навици ходи на работа и си го ползва редовно.

    Малката консумация е предполагам от това че лятото при мен водата е топла, а и че просто сега в жегите не се къпем с чак толкова гореща вода. Вързан е и към кухня и се ползва и за миене на чинии.
    Потреблението за по ден може да се види на снимките - има по 1 кв горе долу на ден.


  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #87

    Re:Бойлерите на натурела?

    ако на някой му е интересно може да влезе у нас и на наблюдава процеса на:
    http://83.228.56.145
    контролер на шнайдер електрик
    потребителско име:user
    парола:user
    водосъдържателя (бойлера) е 300л. с две серпантини и 9кВт ел.нагревател, който за съжаление е разположен ниско долу
    соларната система е от два 30-тръбни колектора с топлинна тръба от братски китай
    имам камина с водна риза, чиито воден кръг (18кВт) е разделен на две части и се управлява също от този контролер като идеята е да се поддържа винаги визуално красив пламък в горивната камера, защото най-големия недостатък на водните ризи с голяма мощност е, че като тръгнат буквално гасят пламъка
    има и други екстри, но да не досаждам

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #88

    Re:Бойлерите на натурела?

    Няма ли нещо друго за гледане , по-интересно ?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #89

    Re:Бойлерите на натурела?

    има, но се плаща

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #90

    Re:Бойлерите на натурела?

    Цената твърда ли е или има и пазарлък ? Аз съм от оня манастир от другата тема !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 09-09-13, 22:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе