Резултати от 1 до 9 от общо 9

Разстояние между вътрешно и външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    3
    #1

    Разстояние между вътрешно и външно тяло

    Смятам да си купя климатик за едно помещение, но единственото място на което е възможно да се монтира външното тяло е на около 14метра. Подпитах тук таме, е ли е възможно, но не получих едностранен отговор. Спрял съм се на по-евтин вариант за марката.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Ами зависи от климатика. На всеки клиамтик е написано до колко метра може да бъде тръбния път. Давам ти пример за климатик 9-ка Даикин, конвенционален. Максимален тръбен път 15 метра. За инверора FTXG25 максималия тръбен път е 20 метра. Разбира се колкото по-дълъг е тръбния път толкова по-ниска е мощността.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Нали знаеш, че характеристиките падат с увеличаване дължината на тръбния път... Ако наистина няма абсолютно никаква друга възможност за монтаж, добре си подбери климатика, да не се окаже, че не ти върши работа заради дългия тръбен път. А и не ми се мисли колко ще ти излезе монтажа - 11 метра над 3 метра тръбен път трябва да заплатиш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #4

    Re: Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Няма проблеми да е дълъг тръбния път стига съответния климатик да го поддържа това което трябва да следиш е да се до зареди с фреон г/м и тръбния път да минава колкото може през вътрешни помещения за да намалиш топлинните загуби, ако това е невъзможно искай да ти сложат по дебела изолация (естествено това допълнително ще оскъпи монтажа който при 14 метра ще отиде около 600 лв ако го правя аз). И накрая остават някакви хидравлични загуби но те в общия случай са много малки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #5

    Re:Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Божеее каква е тази траба 14м 600лв. Да не е позлатена .В Ямбол ми изкат 35лв на метър,защото изках да е на средата на стаята вътрешното тяло и ми казаха че метъра е 35 лева.Викам им ОК ако ви намеря тръба ще я сложите ли ?казаха ДА .Отивам в магазина за хладилна техника в Ямбол и си купивам 1 кг. медна труба 12 мм и 1 кг. 8 мм. 1 кг от тази тръба е близо 5 м.Правете си сметка колко е надценката

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #6

    Re:Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Предполагам,че в този ''метър'' е включена и цената на изолацията, кабела,дренажа и бандажната лента.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Е 35лв е прекалено висока цената. Смятъл съм колко излиза метър тръбен път, като се има на предвид че тръбата съм я закупил при цена 20лв за кг. За тръбен път с 6мм и 12,7 излиза 19,80 в тази цена е изолация кабел, кондензна тръба и лепяща лента. А при 6мм и 9мм 17лв на метър.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Ми за две години /откогато е темата/, може и да се е вдигнала цената

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Разстояние м/у вътрешно и външно тяло

    Cooler е казал общата цена за монтажа. Махни 200 за стандартните 4 м,остават 400 лв за 10 м. Като се вземе впредвид разните там 3-4 дупки по пътя,междинни заварки,вкопавания в бетон(много ги обичам),4-5 часа допълнителна работа и т.н.,то цената си е нормална.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 70
    Последно: 13-01-14, 17:05
  2. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 14:42
  3. Търся монтажник за преместване на вътрешно или външно тяло
    От SPaun във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-10, 10:25
  4. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 10:28
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе