Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #16

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте! Темата е стара, но за да не пускам нова реших да питам тук. Става върос за контакти и ключове на панелен апартамент. В момента са старите с външен монтаж,...
    У дома е същия случай и за има-няма 15 години (при поредните ремонти) лека-полека пробих дупки за конзолите с триста зора заради изключително здравия бетон на панелката . Но има останали още няколко контакта, вградени в плочки, които (засега) няма как да подменя. Реших си въпроса с неща на Legrand - серията е Forix . Неудобството е, че арматурата за външен монтаж изисква равна повърхност (стена) и ми се наложи да запълня дупките от старите контакти до нивото на плочките.

    p.s.: Ако случая е както у нас (панелка от 1970 година), правилния термин е "полускрит монтаж", защото цялата електро инсталация не е в тръби, а е под замазката а ключовете и контактите са на половина в замазката и на половина извън нея.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    В подобна панелка в момента ми правят основен ремонт, всичко е изкъртено включително металните каси на интериорните и входната врата. Преди контактите бяха тип джапанка, черни. На същите места, но на 40см от пода ми вкопаха кутии за новите кнотакти и канал за кабел. За 2 часа работа е.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    biro, ти беше ли там през тези 2 часа? Без да спираш работа, с хубав перфоратор и хубава скъпа боркорона, за това време се правят 4 дупки за конзола ф63 и евентуално каналите до пода. Това при условие, че попадаш само на арматура ф6, а не по-дебела. За цял апартамент си направи сметката.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #19

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Ползвай легранд, базовите серии са на добри цени. А както казаха вече, може да се вземе и отстъпка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #20

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    legrand в момента има на промоция в homemax някаква серия. Аз лично навсякъде съм с Gunsan и Schneider тук-там.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #21

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    biro, ти беше ли там през тези 2 часа? Без да спираш работа, с хубав перфоратор и хубава скъпа боркорона, за това време се правят 4 дупки за конзола ф63 и евентуално каналите до пода. Това при условие, че попадаш само на арматура ф6, а не по-дебела. За цял апартамент си направи сметката.
    Не съм бил там през цялото време, ходих по задачи и като се върнах след 2 часа конзолите бяха поставени. Става въпрос за 9 броя контакти. Не съм гледал с каквъв инстръмент са къртили, но имаше няколко перфоратора и един голям къртач.
    В същия обект на мен ми се наложи да изкопая канал за гофре 13мм, за да прокарам кабел за бойлер от конзола до тавана. Конзолата на времето се е ползвала за включване на централна аспирация в банята. Отне ми 30 минути (повече няма как, че перфораторът загрява) с Макита 2470. После видях с каква лекота става копането, когато майсторът знае как се прави и има подходящ инструмент.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #22

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Когато работи цяла бригада с подходящи инструменти нещата стават бързо. Аз писах за работа на един човек с един перфоратор. Тази операция съм я правил в няколко панелки и средно ми отнема около половин час на конзола с канала до долната фуга м/у панелите.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #23

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    В подобна панелка в момента ми правят основен ремонт, всичко е изкъртено.
    Ако не е тайна, на каква вътрешна изолация си се спрял? Че търся идеии за нещо рационално, различно от гипс картон....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #24

    Отговор: Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена

    Няма нужда от вътрешна изолация, защото има тец, апартамента е едностаен, среден, западно изложение. Зимата в големия сняг без пуснати радиатори беше 24 градуса. Все пак на външните стени в хола и кухнята исках да монитрат гипсокартон с вата и пароизолационна мембрана понеже стените са криви, а като ще се прави картон на конструкция защо да не се сложи и вата.
    Имам ГК+10см вата+пароизолация в апартамента, където живея и съм много доволен. Последен етаж, последен вход, краен апартамент изток-север-запад, от долу не топлят. Там пък махнах подовата замазка и сложих 4см фибран и ламинат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Питане за контакти
    От nobreak във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 24-04-18, 08:34
  2. прехвърляне контакти при Андроид
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 02-12-13, 00:03
  3. Отговори: 9
    Последно: 16-01-12, 01:05
  4. Моля препоръчайте ми марка/модел добър фотоапарат
    От Hrissy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-10, 10:21
  5. Препоръчайте ми марка климатик
    От nikonti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 59
    Последно: 04-02-08, 17:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе