Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #16

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Пробвах го току що изключих кабела на кабелната дръпнах го доста далече от телевизора но има смущения пак същото с включено захранване и с изключено(минимални но ги има) Значи отпада това за кабела на кабелната .
    И да смущенията са само като е включен лаптопа и то на режим PC на телевизора .....като гледам телевизия при включен лаптоп както в момента правя нямам смущения на каналите и на картината.
    Направо ме изкарва извън нерви вече този проблем...

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #17

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Ако имаш възможност вземи на заем един UPS и пусни телевизора през него за проба в интервала от време когато ги има смущенията. За мен проблема си остава в мрежовото захранване. Засечи за период от няколко последователни дни кога точно (час, минута и секунди) почват и спират тези смущения. Ако всичките те са точно един и същ момент, означава, че с помощта на часовников механизъм (най-вероятно часовник за нощна тарифа) се включва някакъв консуматор, който внася тези смущения.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #18

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Ако имаш възможност вземи на заем един UPS и пусни телевизора през него за проба в интервала от време когато ги има смущенията. За мен проблема си остава в мрежовото захранване. Засечи за период от няколко последователни дни кога точно (час, минута и секунди) почват и спират тези смущения. Ако всичките те са точно един и същ момент, означава, че с помощта на часовников механизъм (най-вероятно часовник за нощна тарифа) се включва някакъв консуматор, който внася тези смущения.
    Подкрепям съвета с две ръце, но гледай UPS-а да е online, а не backup модел.
    Преди да си дал пари за UPS, ако имаш възможност тествай системата с някакъв филтър - например APC Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    20
    #19

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    Проблемът поне до момента е решен .
    Както писах по рано в темата ...днеска дойдоха няколко момчета естествено след работно време почнаха да замерват тоци контакти и всякакви напрежения ... събитията се случват след 19:00h точно в най-големия пик на вълните които имах .
    Според тях имаше пик и спад в напрежението ....сложиха ми първо High pass filter Deltaline 80 Mh на кабела за телевизията ...не ми обясниха точно за какво служи този филтър ...или аз не разбрах ???
    В крайна сметка от него вълните спаднаха на половината но пак ги имаше ...и решихме да се поразходим из съседите на етажа ....едните възрастни хора ....при тях нищо подозрително по моя проблем ... но при другия ми съсед .... човека пътува по корабите и незнайно от къде си е донесъл някакви брутални луминисцентни лампи с които си е накичил цялата остъклена тераса и сам си ги е вързал към тока ...контакта им за включване с нещо подобно на потенциометър за намаляне и усилване на светлината (пръщеше безобразно при изключено и включено състояние ) + дистанционно !!!
    В момента в които ги изключихме тотално от захранването при мен картината си заспа и нямам абсолютно никакви вълнички до момента ....
    Благодаря на всички отзовали се по моя проблем . Страхотен Форум ще продължа да го следя с интерес.
    И все пак мисля да си сложа някакъв стабилизатор за напрежение ще се радвам да ми препоръчате някой модел.
    Благодаря.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Въпрос за стабилизатор на напрежение ???

    High pass filter Deltaline 80 Mh на кабела за телевизията ...не ми обясниха точно за какво служи този филтър ...или аз не разбрах ???
    Реже всичко влизащо под тази честота.
    но при другия ми съсед .... човека пътува по корабите и незнайно от къде си е донесъл някакви брутални луминисцентни лампи с които си е накичил цялата остъклена тераса и сам си ги е вързал към тока ...контакта им за включване с нещо подобно на потенциометър за намаляне и усилване на светлината (пръщеше безобразно при изключено и включено състояние ) + дистанционно !!!
    Както вече писах по-горе и badr го потвърди - едно некадърно направено тиристорно управление (в случая - димер) може да направи само такива поразии.
    Радвам се, че всичко се е оправило. Според мен стабилизатор не ти е необходим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Стабилизатор APC LINE-R 1200VA не включва под товар
    От Shmi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-08-13, 12:56
  2. Продавам стабилизатор на напрежение
    От princebg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-13, 07:00
  3. въпрос за стабилизатор
    От idon във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-10, 00:16
  4. Идеи за стабилизатор
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-04, 07:42
  5. Въпрос за напрежение
    От dimi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-05-04, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе