Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 85
Like Tree1Одобрявам

СОТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #46

    Re:СОТ

    Пак съм аз.

    Днес идваха техници на оглед. По всяка вероятност предавателят ще е точно над Wi-Fi тутер. Дали ще има някакъв проблем със СОТ-а или интернета?

    Иначе като цяло схемата хич не ме радва. У нас трябва да стане като швейцарско сирене и да се препаса с кабели... Грозна картинка. В процес на размисъл съм...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #47

    Re:СОТ

    Рутера няма да пречи на предавателя. Относно кабелищата - това явно е цената която трябва да платиш... Не, че не може всичко да стане безжично, но тогава цената ще е в $ изражение
    Един вариант - слагаш един МУК на външната врата, и един ПИР гледаш към нея, всичко друго (клавиатури, предаватели, централи) се монтира там, ако е възможно и така....

    П.С. В крайна сметка, не е толкова страшно ако монтажа се прави от професионалисти. Има и PVC канали ако не искаш да се виждат кабелите...

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #48

    Re:СОТ

    А предавателя на рутера ще пречи ли?

    Като дойдоха, първо започнахме да обсъждаме безжичния вариант, защото моя замисъл беше техниката да се монтира в коридора и да си има само един обемен датчик там. Казват обаче, че било забранено да се слага техниката в коридори, защото крадците влизали и докато системата ми дава време да въведа кода през клавиатурата те я елиминирали. Единствен вариант е с дистанционни. Не може и само 1 датчик в коридора. Тогава слагаме и два безжични датчика и се получи нещо около 310 евро (+ още за допълнителни дистанционни)... Което е мноооого далеч от това, за което се бях приготвил. От там идва и драмата със сиренето и кабелите... Ако беше с един датчик само и монтаж в коридора щеше да е много по-безболезнено...


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #49

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Пак съм аз.

    Днес идваха техници на оглед. По всяка вероятност предавателят ще е точно над Wi-Fi тутер. Дали ще има някакъв проблем със СОТ-а или интернета?
    .....
    Не се притеснявай, при мен са точно така. Дели ги една педя разстояние и не си пречат. Честотите, на които работят са много различни.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #50

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    А предавателя на рутера ще пречи ли?

    Като дойдоха, първо започнахме да обсъждаме безжичния вариант, защото моя замисъл беше техниката да се монтира в коридора и да си има само един обемен датчик там. Казват обаче, че било забранено да се слага техниката в коридори, защото крадците влизали и докато системата ми дава време да въведа кода през клавиатурата те я елиминирали. Единствен вариант е с дистанционни. Не може и само 1 датчик в коридора. Тогава слагаме и два безжични датчика и се получи нещо около 310 евро (+ още за допълнителни дистанционни)... Което е мноооого далеч от това, за което се бях приготвил. От там идва и драмата със сиренето и кабелите... Ако беше с един датчик само и монтаж в коридора щеше да е много по-безболезнено...
    Според мен варианта с дистанционните е много по-добър. Виждал съм крадци да влизат и излизат преди да е "разбрала" че някои е влязал...
    Какви 310 евро, нали нямаше нищо да купуваш?

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #51

    Re:СОТ

    Lupus, супер, благодаря!

    glowndark, не купувам нищо само ако ползвам техния комплект, който е по промоция и е жичен. Това с дистанционните и безжичните датчици няма как да не го закупя и тогава излиза грубо толкова. Става дума за техниката + монтаж. Много дебело излиза, а като взема и поне още 2 дистанционни по 15-20 евро парчето...

    Само нещо не ми се връзва как ако е безжичен комплекта може да се монтира техниката в коридора, а ако е с кабели - не може.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #52

    Re:СОТ

    Ами явно проблема е с централата и предавателя. При безжичния може да си ги монтираш където пожелаеш, или поне може централата и предавателя да не са до вратата. При дистанционно проблем няма, защото при тях няма време за реакция. Отвориш ли вратата без да си деактивирал системата, подава сигнал...
    Според мен говори с още някоя фирма. Не вярвам никои да не иска да ти даде техника за ползване. Но то зависи и от абонаментния план де. Ако си склонен да плащаш, никои няма да ти откаже техника. Но общо взето принципа е, таксата да покрива цената на техниката в рамките на 1 година...

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #53

    Re:СОТ

    То това беше идеята, да са до вратата ако е с безжичен вариант. Иначе, колко е стандартното време за реакция (набиране на кода)?

    За фирма... не знам, време нямам почти никакво, вчера едва стигнах до офиса на 161. Така или иначе съм ги избрал, по-добри условия не намерих. Тарифата е най-ниската - вече направих застраховка за кражба. Таксата, която начисляват отгоре е горе-долу същата, както при застраховател.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #54

    Re:СОТ

    Стандартното време е колко си го направиш Някои може 5 секунди, друг може минута...
    А щом вече си ги избрал предполагам скоро ще идват да дупчат.
    А иначе най-евтиното никога не е най-доброто....

    В твоя случай, аз бих започнал на обратно. Първо ще търся фирма която да ми даде техниката която искам, а после ще договарям цените. Както се казва "кеф, цена няма"
    И като искаш безжични аларми, трябва да си готов да платиш за тях...

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #55

    Re:СОТ


    Знам, знам... Кофтито е, че сега се е задала една "лавина" от разходи, летен сезон, това-онова...
    Притеснява ме, че дори да се навия на безжичния вариант, пак щели да ми сложат един жичен датчик, защото по-сигурно от кабела няма. Голяма болка са ни тея кабели, всичко си правим с мерак и по конец, и изневиделица кабеляци, които те посрещат още от входа... Трябва да къртим за да ги скрием в стената, което пък означава пребоядисване и т.н. Тъпа работа... Да не говорим, че може да вграждат и в кухненската мебел, т.е. и там дупчене, място...

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #56

    Re:СОТ

    Ами да, затова в модерните сгради или дори при по-сериозен ремонт, окабеляването, за аларми, наблюдение, кабелна, интернет се предвижда преди да се почне с мазилката...

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #57

    Re:СОТ

    Shmi, има и по-евтин вариант на алармена централа с ДУ - HOME 5, ако не се лъжа могат да се обучат още 2бр. дистанционни. Купуваш си техниката, а фирмата която си избрал я монтира с техен трансмитер и евентуално датчици (тях също може да си ги купиш).

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #58

    Re:СОТ

    gnf, благодаря и на теб!

    В крайна сметка се възползвах от промоцията с безплатната техника и тази сутрин ми монтираха всичко. Добре стана, ще трябва да помисля малко как да скрия страничните бордери на техниката, но това идните дни.


  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #59

    Re:СОТ

    Аз не бих си пазил дома с тази 2-но бронирана кутия Но бих взел една да я застрелям да проверя дали наистина е 2-но бронирана
    Друг е въпроса дали това нещо ще може да се върже към СОТ.

    @Shmi - както ти казах и преди. Когато монтажа е направен професионално, кабелите не са чак такъв проблем.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #60

    Re:СОТ

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Друг е въпроса дали това нещо ще може да се върже към СОТ.
    Да, може.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе