Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

дефектотокова защита

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #16

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ужас! С това успя да ни заблудиш всичките, че се и изпокарахме.
    Забрави тази тема и извикай техника да ти оправи бойлера, че ще отнесеш блока!
    Чакайте!Ай стига с грубостите!Кво съм ви заблудил не знам,но мисля че точно и ясно поясних в началото за кво става въпрос!Пък и що се карате?!Не съм в блок,пък и кво значение има за проблема!Както казах по-напред,готини сте...........не се карайте!Та и мен ме вкарахте в интригата?За кво не съм се обусновал не разбрах.....или не точни термини съм използвал?Помагайте,нали за това съм се допитал до ваз.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346611560[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    По добре да не беше писал това...
    Явно никога не си виждал ДТЗ /дефекто-токова защита/. И което е още по лошо не знаеш за какво служи тя,въпреки,че си поддържаш знанията.Дано тук тази празнота в знанията ти за ДТЗ до известна степен е малко запълнена.
    Най-лесно е да кажеш че това не е така...а най-трудно е да кажеш защо не е така!
    made in bulgaria

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Re:дефектотокова защита

    djekitooo13, още ли не си разбрал за какво става дума? Бъркаш дефектно-токова защита с термичната защита на бойлера! И понеже каза, че си ел.техник, никой не се усъмни дори за момент, че може да ни заблудиш. Всички приехме, че наистина говориш за ДТЗ и разсъжденията и споровете се насочиха в съвсем друга посока

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Re:дефектотокова защита

    djekitooo13 изби рибата
    Чак сега разбирам какво си имал в предвид "кутията" от първия ти пост - аз си мислех таблото (бойлерно или апартаментно) а то било в корпуса на бойлера! Кой да предположи, че като спомена ДТЗ ще става въпрос за вътрешността на бойлера ти след като си поддържаш и ел.знанието...
    На колко е бойлера ти? Варовита ли е водата при вас? Аз все още предполагам ако терморегулатора ти е изправен, че може да е проблема в пробив на нагревателя откъм нулата и да ти прави отечки. Може и самата ти защита която сработва да е за смяна....

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    djekitooo13 изби рибата
    Чак сега разбирам какво си имал в предвид "кутията" от първия ти пост - аз си мислех таблото (бойлерно или апартаментно) а то било в корпуса на бойлера! Кой да предположи, че като спомена ДТЗ ще става въпрос за вътрешността на бойлера ти след като си поддържаш и ел.знанието...
    То можеше ли да се предположи друго???
    Цитат Първоначално публикувано от djekitooo13
    Чакайте!Ай стига с грубостите!Кво съм ви заблудил не знам,но мисля че точно и ясно поясних в началото за кво става въпрос!
    Прав си Джеки! Дължим ти извинение за грубостта. За това следващия път, когато имаш проблем, не пиши по форумите. Там хората са доста неотзивчиви, неграмотни и само дрънкат празни приказки, правейки се на многознаещи. Вади петдесетачката и звъни на техниците.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #20

    Re:дефектотокова защита

    Значи пак ви моля за спокойствие по въпросът ми!Така.Може и аз да съм сгрешил с наименованието на същото,но като писах в гугъл за проблемът ми,ми излезе някаква картинка,на която 1към1 беше еднаква с въпросното устройство,и на нея пишеше ДТЗ и за това така тръгнах с въпроса.Ако съм допуснал грешка моля за извинение но явно съм бил подведен.Стана 2 дни я търся за да ви я покажа и не мога да я открия.Ще я намеря и ще я постна.http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=1123

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #21

    Re:дефектотокова защита

    Това, което си показал, е термо защита. ДТЗ изглежда така:

    [img width=422 height=600]http://image.schrack.com/foto/f_bo817606--.jpg[/img]

    По-горе вече писаха - извикай техник да провери бойлера, преди да е станала някоя беля.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #22

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от djekitooo13
    Значи пак ви моля за спокойствие по въпросът ми!Така.Може и аз да съм сгрешил с наименованието на същото,но като писах в гугъл за проблемът ми,ми излезе някаква картинка,на която 1към1 беше еднаква с въпросното устройство,и на нея пишеше ДТЗ и за това така тръгнах с въпроса.Ако съм допуснал грешка моля за извинение но явно съм бил подведен.Стана 2 дни я търся за да ви я покажа и не мога да я открия.Ще я намеря и ще я постна.http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=1123
    Значи ще послушам молбата ти и най-спокойно ще ти кажа да знаеш за себе си - смятай, че нищо не разбираш от електротехника. Не го казвам за да те обидя, а за твоя и околните хора около теб безопасност. Забрави да пипаш повече електро уреди и инсталации! Явно не знаеш значението на думата „електротехник“!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #23

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Значи ще послушам молбата ти и най-спокойно ще ти кажа да знаеш за себе си - смятай, че нищо не разбираш от електротехника. Не го казвам за да те обидя, а за твоя и околните хора около теб безопасност. Забрави да пипаш повече електро уреди и инсталации! Явно не знаеш значението на думата „електротехник“!
    Край на цитата!Типично по БГ!Все пак благодаря на тези които бяха готови да помогнат!Можете да заключите темата!

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #24

    Re:дефектотокова защита

    В случая не е типично. Ако беше писал, че не знаеш или въобще не беше написал тази глупост, че си електротехник и редовно си поддържаш знанията, нямаше да бъде такава реакцията!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #25

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    В случая не е типично. Ако беше писал, че не знаеш или въобще не беше написал тази глупост, че си електротехник и редовно си поддържаш знанията, нямаше да бъде такава реакцията!
    да си потдържаш знанията в дадена облас,не значи да се забиеш в даден раздел!или по конкретно.аз съм монтьор на ел.мрежи и уредби...............и като казах че си потдържам знанията,това не значи че ми е мания или фикс идея!та справих се с онова нещинце де!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от djekitooo13
    ....аз съм монтьор на ел.мрежи и уредби...............и като казах че си потдържам знанията,това не значи че ми е мания или фикс идея!...
    И като такъв не различаваш термична от дефектнотокова защита???
    Ужас! (пардон за грубостта).

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #27

    Re:дефектотокова защита

    djekitooo13
    Бъди жив и здрав и много внимателен с токове.!

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #28

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от djekitooo13
    да си потдържаш знанията в дадена облас,не значи да се забиеш в даден раздел!или по конкретно.аз съм монтьор на ел.мрежи и уредби...............и като казах че си потдържам знанията,това не значи че ми е мания или фикс идея!та справих се с онова нещинце де!
    Малко оффтопик (то тук много стана де) - Въпрос към колегата djekitooo13 а именно: Колко електричари са необходими за да сменят една ел.крушка?

  17. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #29

    Re:дефектотокова защита

    Цитат Първоначално публикувано от djekitooo13
    да си потдържаш знанията в дадена облас,не значи да се забиеш в даден раздел!или по конкретно.аз съм монтьор на ел.мрежи и уредби...............и като казах че си потдържам знанията,това не значи че ми е мания или фикс идея!та справих се с онова нещинце де!
    Прощавай за това, което ще ти напиша, но толкова ли си прост, че не осъзнаваш реалната опасност от твоите знания (по точно НЕЗНАНИЯ) по професията с която се назимаш??? Все едно да твърдиш, че си автомонтьор и да не знаеш какво са автомобилни гуми!

    п.п. С риск да ме накажат тука във форума, но ти си МНОГО ОПАСЕН ЗА ТАЗИ ПРОФЕСИЯ!!! Бягай от този занаят по-далече, докато не си убил някой от твоето невежество по материята!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #30

    Re:дефектотокова защита

    Бъдете живи и здрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  2. Телевизор със защита/PIN код ?
    От enermax във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-07, 02:12
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  4. PC -> TV и дефектнотокова защита
    От Edin_Lud във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-09-05, 19:06
  5. Защита на информацията?
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 23-08-05, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе