Резултати от 1 до 5 от общо 5

свързване на двигател от перла 05

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #1

    свързване на двигател от перла 05

    Здравейте, моля за малко разяснение, но първо да обясня кратко за какво е всичко...
    Имам двигател от перла 05, искам да го свържа на 220V, намерих схема и въпроса ми е по нея-не ми трябва да е високооборотен(като на центрофуга) и ще ползвам горните ляво и дясно краче по мое разбиране за двете посоки която избера, фазата на единия, а кондензатора между двете крачета, нулата мисля,че е най-долу ляво и дясно за бавни и бързи обороти, бъркам ли някъде? И колко mF трябва да е кондензатора за 220V ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Отговор: свързване на двигател от перла 05

    По схемата на втората снимка.Към А2 се свързва единият захранващ проводник.Между изводите В2 и С2 се свързва кондезатор 16мкф.
    Вторият захранващ проводник се свързва към В2 или С2. Избора, към кой извод да бъде свързан втория проводник, зависи от търсената посока на въртене.Свързваш го към В2 и ако посоката е обратна на желаната тогава откачаш кабела от В2 и го свързваш на С2.
    Тази особеност обаче е само за този тип двигатели(на пералните) и само за бавните обороти.На друг тип двигател или на високите обороти не може да се променя мястото на свързване на втория проводник.При двигатели на перални двете намотки за ниските обороти са еднакви, докато при останалите случаи това обикновенно не е така.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: свързване на двигател от перла 05

    Благодаря! син и кафяв отиват към тока, утре ще го замася и ще направя по-добре инсталацията!
    П.П. нормално ли е да грее? за около 5 мин работа се позатопли достатъчно да си стопля ръцете ако за замръзнали :D
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от denislavst; 22-12-15 в 23:45.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Отговор: свързване на двигател от перла 05

    Напълно погрешно.Не виждам, как е възможно да се объркат кабелите, при изключително ясното и недвусмислено описание, което съм написъл, но ти си успял.Свързал си мотора на цетрофугата(бързите обороти).Синият кабел трябва да е на съседната клема, а другите два кабела свържи на крайните две клеми, които сега са свободни.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: свързване на двигател от перла 05

    благодаря ти много, свързах го на центрофуга понеже бавните са твърде бавни...
    Весели празници!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вентилация на панелен блок -свързване на ел.двигател .
    От kurdamon във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 38
    Последно: 09-08-19, 10:20
  2. двигател за Фагор
    От Ваня във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-13, 15:37
  3. Проблем с пералня перла 05
    От raiko83 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 17-01-13, 10:54
  4. Ел. двигател от пералня?
    От navigator_ във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-12, 06:01
  5. Свързване на двигател на Перла 05 - помощ
    От stojnov_61 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 20:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе