Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Почистване на водопроводни тръби?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #1

    Почистване на водопроводни тръби?

    Някой знае ли как се чистят задръстени водопроводни поцинковани тръби.На повечето обяви ти вменяват че трябва да ги смениш.Интересува ме обаче техниката и "химията" която се ползва.
    Всяко мнение и съвет са добре дошли особенно ако някой го е правил.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Цитат Първоначално публикувано от shveb
    Някой знае ли как се чистят задръстени водопроводни поцинковани тръби.На повечето обяви ти вменяват че трябва да ги смениш.Интересува ме обаче техниката и "химията" която се ползва.
    Всяко мнение и съвет са добре дошли особенно ако някой го е правил.
    Правилно са ти казали - няма почистване! Това е дебел слой ръжда и наслоения, които имат здравината на бетон. А и помисли логично - механично не можеш да вкараш нещо в тръбата, химически - също. Рано или късно ръждата прояжда целия метал и избива навън. Тогава може да стане страшно. Патила ми е главата от избил 1" щранг. Добре че беше в банята и канализацията пое фонтана.
    Само смяна помага!

  4. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #3

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Нямам алтернатива.Не мога да къртя половината апартамент а ми трябва топла вода която едвам църцори.На първия етаж няма на кой да правя мокри петна.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #4

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    А ще трябва и по добре да е планувано от теб когато ти е удобно, отколкото да ти спре водата съвсем в най неподходящия момент когато няма да ти се занимава с къртене. А и защо ще кътиш старите, просто ги спираш и зарязваш в стената.После си прокарваш нови трасета през където е най малко къртенето.

  6. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #5

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Ползвател съм а не собственик(да уточня-не плащам наем и не мога да имам претенции).Трябва да се къртят плочки в банята и теракота на пода в кухнята и балкона.Тоест да се прави основен ремонт на неща които може да са правени отдавна но са в перфектен вид.Нямам такива средства и не е оправдано дългосрочно инвестиране в моята ситуация.
    След тези ненужни уточнения моля,ако някой го е правил по по-лесния и нискобюджетен начин да пише.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    а сигурен ли си че запушването е в тръбата?в банята пак ли така слабо тече топлата вода?махни чешмите ако можеш подай на входа на тръбата студена вода и виж на изхода има ли разлика.възможно е запушването да е на входа на бойлера или на изхода.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #7

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    или в самия смесител.

  10. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #8

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Не става дума за бойлер(той едвам църцори).Става въпрос за ТЕЦ.В банята е що годе но в "кухнята" която е на терасата направо капе.Тръбите от водомера имат около метър вертикален ход и оттам под теракота (в пода на кухнята и балкона) отиват до чешмата.Точно тази хоризонтална разводка (около 5 м.) събира всички утайки и скоро ще спре.Някога преди много години съм си вадил хляба с ВиК та съм сигурен че проблема е в тръбите.
    Благодаря все пак на опиталите се да ми помогнат.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #9

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    трябва ти бутилка със въздух под налягане .пробвай да продухаш тръбата откъм терасата към водомера.естествено тръбата трябва да е разкачена и от двата края!ама щом си вадил хляб с ВиК та какво да те уча.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    трябва ти бутилка със въздух под налягане .пробвай да продухаш тръбата откъм терасата към водомера.естествено тръбата трябва да е разкачена и от двата края!ама щом си вадил хляб с ВиК та какво да те уча.
    Няма да помогне продухване. Свалял съм такава тръба след 20г "трудов стаж". В отвор 3/4" не можеш да си завреш малкия пръст.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #11

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Няма начин. Пусни си една тръба с ал.вложка временно и си ползвай водата. Все ще намериш начин да я поскриеш.

  14.  
     
  15. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #12

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Мисля по някакъв начин да вкарам разтвор на лимонтузу или оцет и като покисне малко да промия.Ако имам успех ще пиша(или неуспех).Има вариант и с ония "чорби" за промиване на радиатори.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Има фирми гравитиращи около ТЕЦ овете - дето бъркат чорби за отоплителни инсталациии. Нещо от рода на Калгонита - май беше "Антикалк" - пластмасови шишета с червеника чорба.
    В къщи имам такова - ако стои етикета ще проверя за фирмата производител. Варовикса ще го разяде , но ръждата няма. Пробвай с такъв препарат , а ако отвора позволява пусни 1 провокла 6- 8 мм за отпушване на канали . ? В Практикер съм виждал 10 м и 4или 5 м на цена около 12 лв за 10 те м/

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Няма начин. Пусни си една тръба с ал.вложка временно и си ползвай водата. Все ще намериш начин да я поскриеш.
    Това е единственото решение за 60-80 лева да се оправиш.
    Аз съм сменял стар 40 годишен водопровод и знам какво има в тия тръби!!! Няма чистене, в цолова тръба не можеш молив да завреш.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #15

    Re:Почистване на водопроводни тръби?

    Аз се занимавам с това. Мога да осигуря разтвор и стенд с циркулационна помпа с която се чистят запушени топлообменници. Но ако инсталацията е моя - не бих се захванал, защото знам какъв ще е резултата, а трудът струва пари, да не говорим за материалите. Това не е варовик, а основно ръжда. Затова предложих най-безболезнения вариант, щом като няма да се кърти, но щом автора на темата желае - нека пробва и да пише за резултатите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Използване на стари тръби
    От emka22 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-12, 17:01
  3. Купувам медни тръби.
    От valerko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 22:10
  4. Тръби на парно и хладилник…
    От leigep във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-09, 23:43
  5. Osaka CH-20-SR - тръби без бандаж
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-07, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе