Резултати от 1 до 8 от общо 8

Daikin FTXG25E - първи впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #1

    Daikin FTXG25E - първи впечатления

    Монтажът продължи 2 часа.
    Добро впечатление ми направиха ММС, като не искаха предварително плащане за монтажа и за климатика, платих го 3 часа след като го монтираха, без да се обаждат и да ми напомнят.
    Апартаментът е боксониера, помещението което ще климатизира е 21кв., ново строителство, ПВЦ дограма, юго-източен.

    При външна температура от 7 градуса, а вътрешна 17, го пуснах на АВТО режим с вентилатор също на АВТО, загря до 23 градуса за 20 минути, след което не се изключи цяла нощ, но работеше на първата степен на вентилатора. Външното тяло не се чува изобщо, единствено като го пипна, се чувства лека вибрация от перката. Има момент в който в стаята леко замирисва на мухъл, но може и да ми се струва, жената я будих 4 пъти и каза, че не било вярно.

    Имам един въпрос относно "окото", което следи за движение в стаята. В книжката не пише това "око" да променя въздушната струя така че да не духа директно в хората в помещението, но единият от монтажниците каза, че този модел има тази функция. А аз мисля, че я има при един от другите им модели. В този модел би трябвало "окото" да е само за да минава в икономичен режим когато няма движение в стаята? Ако някой знае със сигурност, да поясни.

    Като цяло за 1 ден работа, климатикът надмина очакванията ми като бързина на затопляне, ще видим по-нататък.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #2

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Поздрави,добър избор.Имам същият и съм доволен.Окото е само датчик за движение и не променя посоката на въздушната струя.Не само твоят монтажник,а и някой от "специалистите" подвизаващи се в този форум твърдят, че окото променя посоката на въздушната струя,но ти не им вярвай.Аз го ползвам от 2 години и знам точно за какво е окото...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #3

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    С 2 думи – ОТЛИЧЕН ИЗБОР, със здраве да го ползваш

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #4

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Само FTXS-G моделите имат тази функция.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #5

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Наистина , при FTXS-G мести струята в друга посока.Като седна на дивана , започва да духа към прозореца ...много удобно е.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #6

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Взех упътването и на FTXS-G, там наистина пише че окото мести струята, а при FTXG25 е само за влизане в икономичен режим след 20 минути празна стая.
    Интересно ми е нощем ако човек спи дали ще мине в икономичен режим? (ако не мърда много)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Ако си с млада мацка,ще ти е зор да не мърдаш много...

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Първи впечатления от Дайкин FTXG25E

    Честито ,отличен климатик ,ще ти служи дълго и вярно.
    А относно това че си будил жената 4 пъти дали нещо ти намирисва-еми отиди в банята и си измии краката най накрая ...шегувам се разбира се,не си свикнал с него и сетивата ти са изострени,това е нова машина и в него има метали, смазки,гума, пластмаса- въпреки прецизната изработка и преминалите тестове в завода е възможно да има някаква слаба миризма в първите часове на пускането.Не се притеснявай това е временно ,ако на следващият ден продължи се обаждай във фирмата ,може и да са сбъркали някъде при монтажа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)
    От roumen68 във форум Philips телевизори
    Отговори: 72
    Последно: 12-12-10, 22:37
  4. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 20:54
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе