Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

HiMedia HD600A - първи впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    24
    #1

    HiMedia HD600A - първи впечатления

    Здравейте,

    реших да пусна една тема за този плеър, понеже доста се колебах преди да се престраша и да го взема, а информацията беше доста оскъдна. Надявам се да помогна на тези, търсещи компактен плеър с новия 1185 чипсет на Realtek дали това е тяхната машина. Само ще уточня, че това ми е първият плеър и го имам съвсем отскоро, така че и за мен доста неща все са неизследвана територия. Ще се радвам обаче да отговоря на всякакви въпроси, свързани с машинката, да постна снимки или да направя тестове.

    Довечера ще се постарая да дам по-детайлно инфо и да споделя лични впечатления.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от stalimirov
    Здравейте,

    , а информацията беше доста оскъдна.
    Наистина ли ? По чуздоземните форуми има доста инфо за този плеър , освен това е на пазара вече от два месеца ! Сподели за цената , ако не е тайна , от Острова ли е закупен ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #3

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    От futeko идва за 90 паунда, от focalgadgets.com за 120 долара, но извън EU.200/165 BGN.
    Интересуват ме мрежовите и USB възможности на плеъра? Благодаря.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #4

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    На хартия звучи супер, единственото, което му май липсва, е Wireless на 5GHz. Бих го взел на тази цена (вкъщи е окабелено), стига да работят:
    1. Охлаждане - как се справя с блу-рей файлове (максимално натоварен) за дълги периоди от време. Загрява ли много?
    2. Чете ли без проблем всички 1080p заглавия (блу-рей с менюта, добрите рипове) от торентите?
    3. Торент клиента сваля ли си с песен на уста?
    4. И най-важното - лесно ли е да се върже към хард по мрежата за четене и запис? Този NFS ми се струва нестандартно решение - гледам, че DD-WRT не го поддържа. Става ли със SAMBA?

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Колега , това едва ли ще го научиш от БГ ревю , което е малко вероятно да има , но пък за тази цел има форуми , където с радост ще ти отговорят на въпросите ! Все пак това е плеър и хардуера не е като на мощен компютър , но мога да ти кажа , че не загрява много с този чип / личен опит от подобен плеър / , чете много от 1080р заглавия / не знам какво значи всички ? / , има меню на блу-рей опростено / няма Java /, торента работи , но може и по-добре ! За мрежовите връзки нямам идея , не съм тествал , а и нямам нужда , Самбата работи !
    Евентуално при нов фирм може да има подобрение на някои функции стига самия чип да няма някакви ограничения !

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #6

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    24
    #7

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Аз го ползвам с WiFi донгъл, закупен в комплект с плеъра от futeko на обща стойност 200 лв. Кутията става топла (все пак това й е работата), но не съм забелязал да загрява прекалено много, но от друга страна и не съм го тормозил повече от час и половина два с блу-рей. Торент клиентът е, хм... калпав - много малко са настройките (нпр. не можеш да зададеш директория за сваляне), някои торенти отказва да ги подкара (а на компютъра си се зареждат в utorrent без проблем). Все пак 2 филма си свалих през него и си е удобство в някаква степен (не ти тормози процесора на компютъра).
    Аз го ползвам плеъра с външен хард закачен за него, имам достъп до харда през мрежата и копирането на разни неща от и на него става лесно (но не особено бързо - все пак е WiFi).
    Много съм доволен от възможността да гледам директно на телевизора YouTube - компютърът е свободен и всеки може да си пуска каквито клипове иска без да ме занимава . И тук обаче има доста недостатъци - не можеш да "превърташ" даден клип, пускаш отначало и това е. Странно, но след като се логнах не ми излизат видеата от събскрайбнатите канали, възможно е просто да ги няма в YouTube XL (нормалният youtube не работи по необясними за мен причини). Браузърът също се държи сравнително прилично, спокойно можеш да си провериш пощата и да прегледаш разни сайтове (няма флаш 10).
    Не чете таблици доколкото разбрах, затова решението е с thumbgen и инфо на тъмбовете (не съм разучил подробно - ако някой е по-запознат да сподели, че ми е пълна каша тая програма).

    Продължава да ми е интересно дали AC Ryan HD Mini 2 е по-добрият избор между двата или не.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #8

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    stalimirov, би ли проверил какъв е max. bitrate по LAN, USB и WiFi за mkv и m2ts? Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #9

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    @stalimirov повечето неща които ги описваш ги има и в по старите плеъри на другите фирми. По интерсно е как се държи новия чип на Realtek с тези 100МHZ отгоре пък и бил по-хладен (нова по-мини технология). Предполага се че рано или късно ще стават за него фирмовете на другите под чиито кутии стои един и същи чипсет - разбира се ако има ентусиасти но това времето ще покаже. Така че отговорите на въпросите на @carp ще дадат някаква най-обща представа. За повечето по стари модели вече има нови фирмуери но хардуера започва вече да е недостатъчен (бавничък) и започват да забавят и забиват така че Realtek 1185 дали е глътка свеж въздух в конкуренцията със Сигмите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #10

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    За Playon!HD Mini2 ACR-PV73800 колегата jor измери max.bitrate по LAN 40 Mbps, а по USB 70 Mbps за MKV, 90 Mbps за M2TS .Чипа е еднакъв, остава софтуера.Явно китайският производител се е амбицирал и вади нов фърм почти всеки ден! Да видим до кога и къде ще стигне.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    . За повечето по стари модели вече има нови фирмуери но хардуера започва вече да е недостатъчен (бавничък) и започват да забавят и забиват така че Realtek 1185 дали е глътка свеж въздух в конкуренцията със Сигмите.
    Глътка свеж въздух , да , но конкуренция ? , по скоро алтернатива на скъпите чипове на Сигма ! Но това има надежда да се промени с чипа RTL 1186 - 750MHz , памет 512MB DDR3 , hdmi 1.4 , но това се очаква през септември , но до края на годината започват да излизат и плеъри с новите чипове на Сигма 8646/8647( 800MHz ) , 8670 ( 700MHz ) , 8910 ( 1200MHz ) !!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308818957[/time]_________________________________________________

    Ей , тези мира нямат ! Пак нов официален фирм 1.0.3.3 , че и нов такъв 1.0.3.3.1 само за тези , който са купили плеъра от Австралия !!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Стана вече досадно да се повтарям , но излезе нов фирм , отново - 1.0.3.4 ! Сериозно си гледат работата тези по софтуера !!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    24
    #13

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Сори, но малко бях отпускарче, ще се опитам тази или утре вечер да дам данни за битрейта.

    ПП Само първо да кача новия фърм... или да изчакам следващия :D

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #14

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Моят е с вграден Wi-Fi.За сега го свързах с компа през рутера по Wi-Fi.С кабела по Samba,NFS,UPNP и PPPoE все оше не знам как, ще се чете.Скорост по Wi-Fi под 20 Mbps; скорост през USB 50 Mbps за Mkv, 80 Mbps за M2TS.Май без разлика от 1073 и 1283?През SATA още не съм пробвал, вчера го получих от USA за 135 S, пратен по приятел.По WiFi обаче не ми излизат субтитрите.
    П.П. Колеги, нищо не разбирам от настройки на мрежата.Моля Ви за попощ,къде мога да прочета как се прави?
    Братята Руснаци постигаг 96 Mbps по гигабитна мрежа по Самба и 42 Mbps WiF.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #15

    Re:HiMedia HD600A - първи впечатления

    Не мога да настроя NFS сървъра. Моля за помощ.
    П.П.Стана, оказа се, че е била включена успоредно и Винд.фаеруол, който е спирал сървъра.
    И така DVD5 тест:
    1.Скорост по Самба кабел около 42 Mbps/s за MKV и M2TS;
    2.UPNP MKV - 50 Mbps/s , M2TS - 42 Mbps/s;
    3.NFS MKV - 55 Mbps/s, M2TS - 70 Mbps/s.
    Рутера ми е Нетгиър WGR614v6 - 54 Mbps/s WiFi; 10/100 LAN. Май ще се сменя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Пералня CANDY CTD 12662 - първи впечатления
    От roumen68 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 03-02-09, 22:15
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе