Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 97

Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #61

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    В бързината с тези 5-15 м2 съм го объркал с конвенционалния FTYN 25,и него го дават за толкова м2. А FTX си е инвертор,разбира се.
    7ци пиочти няма поради малката разлика с 9ките,даже понякога са по-скъпи от тях.дайкин имат FTXS20G,което е 7ца,но е доста по-скъп.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #62

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    @KonanVarvarina,
    По нашите географски ширини,търговията е преди всичко народо психология,а после икономика.
    Правилно търговците отчитат силно развитото ни стадно чувство или стадна принадлежност.Гъделичкат егото ни,предлагайки ни стоки които не ни отделят от стадото,едновременно с това повдигат самочувствието и статуса ни.
    Отчитайки всичко това най-подходящ в случая е Daikin Ururu Sarara.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #63

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Май ще се спра на Дайкина -и компресора е по качествен и топлообменника му е двуредов и консумацията му е по малка.притеснява ме само че е без Йонизатор и е доста стар като модел -доколкото разбрах 2006 година.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #64

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Kupar,много точно...не бях се сетил...

    Цитат Първоначално публикувано от shpaci
    Май ще се спра на Дайкина -... консумацията му е по малка...
    shpaci ,Daikin Ururu Sarara е №1.За консумацията не се притеснявай.Той така или иначе ще стои почти постоянно изключен.Затова пък ще си горд собственик на най-добрият климатик.Взимай и не забравяй да почерпиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #65

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Няма кинти за такъв .Трябва да се вместя до 2000-2300 най много.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #66

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Даммм...няма кинти казваш...явно и ти не ги събираш по дърветата...досега с какво отоплява тази стая...какви ти бяха горе долу разходите за отплението и...защо избра варианта климатик...какво търсиш и очакваш от климатика...това са много важни въпроси на които трябва да си отговориш,а ако може на глас и ние да чуем ще е най добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #67

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Досега помещението беше хол но понеже малкият е ученик от есента -решихме да го отделим и да му оформим една трета от хола като негов кът със секция ,бюро,гардероб и креватче.В останалата част сме заформили един малък хол с диван маса и 2 табуретки.Когато се е налагало съм пускал духалка за по един два часа досега -но много рядко.Сега с оглед на това ,че там ще спи малкият човек трябва да му сложим нещичко за да му е по комфортно и да не му текат цифките през ден два .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #68

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Плюса на климатика е да не се спира въобще зимните месеци, особено пък ако ще инвестираш в скъпи инвертори. В този ред на мисли пък от уруру-то нма никакъв смисъл, ако ще го включваш за 2-3 часа вечер, а не са малко парите.
    С риск да ме оплюете защо не разгледаш това. Имат всички плюсове на климатиците- таймер, електронно управление, поддържат без проблем желаната от теб температура и не на последно място много ниска цена на фона на един инвертор.
    http://www.bergbg.com/adax.php

    Ако искаш обаче да го ползваш активно и лятото ( защото у вас е много топло, както описваш) тогава покупката на клима по има смисъл. Ти си знаеш

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #69

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    shpaci,виж сега аз бях много добронамерен като ти казах че климатик не ти е нужен.Помисли малко досега почти не си пускал отоплителен уред,а след последната изолация наверно няма и да ти се наложи.Казваш заради малкият искаш да сложиш нещо:
    1.Приемаме, че това нещо е климатик и разходите по отоплението с него са 10 лева.
    2.Приемаме,че това нещо е конвектор и разходите по отоплението с него са 30 лева.
    Разлката ще е грубо 20 лева и то в най-студените месеци.Ще отбележа че, топлината и комфорта от конвектора са много по-добри от аналогичните с климатик,няма течения,което според мен е по-добре за едно малко дете.
    За пореден и последен път казвам:
    Струва ли си инвестицията от 2000-2300 лева само защото е модерно в момента,като се има в предвид че той в тази стая много рядко повтарям много рядко ще работи дори и да е включен постоянно.
    Аз на твое място бих купил конвектор за около 300 лева,а с останалите 2000 лева отивам някъде в чужбина с любимата си.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #70

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Мерси за съветите.Все пак потърсих мнение за избор на климатик , а не за избор на начин за отопление.Така ,че оттук насетне Моля Ви давайте по същество с необходимите обоснования ,а не този ми е любим онзи е гола вода и така нататък.Все пак нали затова сме в този форум да окажем или получим необходимата помощ.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #71

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Последен съвет...избири си климатика по красота тогава...той така или иначе само за това ще служи...така и съседите по-лесно могат да го забележат...
    Народа май неслучайно е казал:-Господ дава,но в кошара не вкарва...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #72

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    а лятото, когато слънчицето пекне
    и крехко геврече размекне,
    где тогаз ,
    ще скриеш ценния детски топаз

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    52
    #73

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Напълно оправдаваш името си ,че си още в каменната ера но млъквам защото народа е казал и "Убии глупака с мълчание".

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #74

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    shpaci моделите на daikin и fujitsu-general които си посочил ще работят перфектно зимата и ще ти горят горе долу еднакво ток + - 5лв. месечно, въпроса е дали искаш плазмен филтър и лятото исушаване на вътрешното тяло или искаш сензор за движение който ще ти мести клапите които могат да се местят и от дистанционното.
    В този ценови клас като стенен климатик по добро според мен няма.
    Ако питаш мен за 2200лв. бих си монтирал подов климатик може да се повтарям но по добро отопление от подово няма.С подовия климатик най бързо се постога зададената температура понеже е с 2 вентиалота.
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...neral/aghf09la
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag дайкина е на уникална цена.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #75

    Re:Daikin FTXS25G или Fujitsu General ASHB09LD

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    shpaci моделите на daikin и fujitsu-general които си посочил ще работят перфектно зимата и ще ти горят горе долу еднакво ток + - 5лв. месечно, въпроса е дали искаш плазмен филтър и лятото исушаване на вътрешното тяло или искаш сензор за движение който ще ти мести клапите които могат да се местят и от дистанционното.
    В този ценови клас като стенен климатик по добро според мен няма.
    Ако питаш мен за 2200лв. бих си монтирал подов климатик може да се повтарям но по добро отопление от подово няма.С подовия климатик най бързо се постога зададената температура понеже е с 2 вентиалота.
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...neral/aghf09la
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag дайкина е на уникална цена.


    Я пак за двата вентилатора че не чух.

    Дайкин FVXS e с един вентилатор и ти духа от горе и долу едновременно ако искаш

    Поне като му препоръчвате, четете какво е казал човека в предните постове, а не говорете наизуст. Вече каза , е с подови не се връзва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи
    От stanimir197_7 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 28-11-13, 21:20
  2. Daikin FTX25/35JV vs Fujitsu General ASHG 09/12LEC
    От Krasios във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-09-11, 22:14
  3. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  4. Daikin vs. Fujitsu General
    От sferk във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-08, 08:39
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе