Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62

DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #1

    DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    От два месеца имам този климатик.Температурите паднаха и проблемите започнаха.Пуснах тема за него във форума.Като начало мненията от форума и обещанията на фирмата бяха повече от убедителни ,че ще ми свърши работа , при това с голям запас..Стаята ми/ок.18 кв.м/ е северна, във висок блок на 10 етаж, не е последен,със пластмасова дограма и изолация.При температури до -1/-5 нямаше проблеми.Температурата в стаята беше 19-20 град. при зададени 22 на автоматичен режим.Сега температурите паднаха до -8/-12 град. и външното тяло е постоянно заскрежено и леко обледено.След дефрост има малка промяна във външния му вид като заскрежаване .Вътрешното тяло започва да духа слабо топло/32-35град./ и като резултат в стаята ми вече е 13-15 град !!!!! при зададени 26 град. на автоматичен режим.Обадих се във фирмата ,които размразиха външното тяло с топла вода и нещата се подобриха временно.Вътрешното тяло взе да духа топъл въздух 47-48 град. /каква е нормалната/ при външна -8 град. Но след 2-3 дефроста отново беше заскрежено и заледено.Не валеше сняг или дъжд ,,нямаше и силен вятър беше само -8/-10 град.Препоръчаха ми да работи на 26-28 град ,за да се топли стаята и климатика да можел да прави добър дефрост.Не ми стана ясно ,аз ли трябва да топля климата или той мене .Освен ,че не ме топли, ми харчи на час по 1-1.2 квт .Чиста загуба на пари.На въпроса ми -Какво правим ? ми беше казано ,че всички климатици ,които са на север имат тези проблеми и като се оправи времето,нещата ще се оправят .Но това мен не ме ТОПЛИ.След като бях уверяван че нямам да имам проблеми с отоплението на стаята.Моля за вашите съвети и помощ .
    - Какво е най разумно да се направи при такъв проблем ?
    -Да спра климатикът и да настоявам пред фирмата ,че има проблем с него .Какъв е смисълът да го ползувам , ако при зададени 26 град ми осигурява 13 град. в стаята ?? Като при това ми харчи ток !!!!Това е Daikin все пак ,трябва да работи нормално/без да го обслужвам с топла вода и затопляне/ поне до - 15 град. ,дори и неефективно.Някой от форума искаше снимка на замръзнал DAIKIN.....ще му пратя няколко!!!!!
    - Да оставя климатикът , да работи на високи температури/25-28град/ или на по ниски температури/18-20 град/ , с надеждата ,че някога ще направи добър дефрост и ще изчисти питата.Изобщо има ли значение за нормалната работа на климатика през зимата на каква температура ще работи.Въпрос на личен избор.Производителят е заковал на дистанционното долната и горната граница на различните режими.Поне аз не съм прочел в документацията при каква външна температура ,каква вътрешна се препоръчва да се поставя на дистанционното.
    - Да включа климатикът , временно на режим охлаждане ,като симулирам изкуствен дефрост за да почисти добре питата.Този дефрост , по добър ли е от нормалния ?/Препоръчаха ми да подам топъл въздух през вътрешното тяло при дефрост ?/
    - Да поставя на климатика , от страната на питата защитна преграда срещу вятъра или цяла кутия,за да го предпазя от сняг ,вятър ,дъжд ...../.може да му взема и калориферче да му е топло през зимата. /
    -Защо след като не е разскрежена/разледена питата ,т.е. дефроста не е качествено изпълнен климата се включва да работи ?При следващия дефрост още повече се заскрежава и т.н.Не трябва ли да се включва някаква грешка при работа и климатика да спира да работи.?Ако нямаш пряка видимост или директен достъп до външното тяло,как ще разбереш ?
    Моля спешно за помощ и съвети защото температурите падат angel

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Наистина тази машина би трябвало да няма проблем в тази малка стая.Когато го монтираха вакумираха ли ти го?
    По добре викай теници да го гледат това не е нормално.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    rudera - " - Да поставя на климатика , от страната на питата защитна преграда срещу вятъра"

    Не го спирай,за момента решението е сам да го размразяваш. Качи няколко снимки да видим къде е монтиран ,предполагам че вятъра го бърка.Вероятно е избрано лошо място за външното тяло.Мисли върху преградата...какви подръчни материали са ти налични и как ще го закрепиш на разстояние от питата 5 до 10 см.
    Заскрежаването на климатика равномерно ли е?Замръзването е на участъци или еднакво навсякъде?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #4

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Клапите надолу;вентилатора на среден до силен да може топлото да отиде в другия край на стаята .зададена t- 22 ; 23 ; 24 .Температурите на изходящата струя които си описал са нормални(като сравнявам с моя MHI - топля се втора зима).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #5

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Как да кача снимка от климата на страницата на форума

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    То това няма да ти помогне.Ясно е,че климатика не е виновен,имам бая монтажи от този модел,сега звънях на 3-4 клиента,никой не се оплака и за малко.Възможно е да не е с нормалното си количество фреон,тогава ще се държи точно така.
    Откъде си?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rudera
    Как да кача снимка от климата на страницата на форума
    www.imageshack.us - там качваш и после даваш линка тук.
    Не е нормално поведението му, но дай да видим причината. Такава консумация и да не си постига градусите - добър ли беше монтажът?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #8

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Благодаря на dejan.Изпращам линка със снимките. Пписъствах на монтажа.Според мен беше добър.Нивелираха,вакуумираха и климата работеше докато паднат температурите.

    [img width=800 height=600]http://img651.imageshack.us/img651/9690/2010007.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://img716.imageshack.us/img716/3954/2010002.jpg[/img]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Шибни му 28* и пусни силен вентилатор.Изчакай 20-30 мин,би трябвало да се сети да дефростне...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #10

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Пробвах два пъти,никаква промяна.Харчи си по 1квт на час ,а в стаята е вече 12 град .Чудя се дали да не го залея с хладка вода по време на дефрост или просто да го спра и да чакам по добри температури.На ден ми харчи от няколко дена при ниските температури по 11/12 квт дневна и 8-9 квт нощна енергия без да топли т.е на пълна мощност без ефект..Като си направя сметката за месец ме заболява главата

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rudera
    Пробвах два пъти,никаква промяна.Харчи си по 1квт на час ,а в стаята е вече 12 град .Чудя се дали да не го залея с хладка вода по време на дефрост или просто да го спра и да чакам по добри температури.На ден ми харчи от няколко дена при ниските температури по 11/12 квт дневна и 8-9 квт нощна енергия без да топли т.е на пълна мощност без ефект..Като си направя сметката за месец ме заболява главата
    Толкова заледен дайкин виждам за първи път, може да имаш някакъв проблем Но...

    Аз като казвам че е необходимо преоразмеряване за да има запас, получавам само критики включително от ванко68 от рода на "твойте преоразмерени клими си ползвай както искаш, но не заблуждавай другите..."(нищо лично само констатирам).

    Мога да ти кажа, че пък аз съм недоволен, че моя дайкин дефроства без да има дори скреж, днеска при -6 няколко пъти и според мен е напълно не нужно нефростване при липса на какъвто и да е скреж камо ли лед...Поради тази причина макар в хола ми от близо 30кв, без отоплями съседни апартаменти дайкина държи едва до 22 градуса и повече не ще(може би ако го избуча на 27-28 градуса ще вдигне темпертурата).
    генерала ми в спалнята деска навън -6градуса, аз преди да влезна в банята вентилатора н а макс и зададох 26, на излизане(след 25 минути) от 22 гр. през нощта беше направил 26.1 и го оставих докато изсъхне косата ми и се преоблека и направи 27.8градуса...

    Присъдата е произнесена повече нямам какво да кажа за дайкин...Липсата на V-pam си казва думата при тези естремни температури.В упътването на дайкин пише че при прекалено ниско температури може да му помагаш с друг отоплителен уред или да го изключиш и преминеш на отопление с друг отоплителен уред...
    Вече веднъж съм казвал, че когато тръгна да купувам отново климатик ще е general/fujitsu или fuji, може да пробвам и саньо.

    Който каквито и съвети да ти дава тук има едно спасение преместване в стая до 15 кв.м. и в хола по-голям фуджитсу/ дженерал или фуджи поне 5кв номинална отоплителна мощност според мен 14lcc ще върши идеална работа.

    0т 4 кв мощност при -10 имаш по каталог от производителя само 2.55кв за твоите 18 кв.м.
    Пробвай на автоматиочен режим и зададени 25градуса дали ще се промени работата му.

    Стига сте хвърляли лай..а п о другите-стойките били некачествени, мирешело на некачествен монтаж и дъра бъра плювни.Климатика за тази ситуация и тъемператури толкова може .Един познат си взе същия за подобна стая но си има запас и камина в стаята...
    Имаш ПВЦ дограма,нямаш изолация и може би голямо влияние оказва височината.
    Може и да не съм прав за дайкин, ако не си си почистил филтрите...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #12

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Този климатик не е включвал изобщо дефрост, защото леда му е равномерен. Или се е шашнал софтуерно от някой токов удар, или му е счупен някой от двата външни датчика, те са на една щипка и най-добре да се сменят и двата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #13

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Имах подобен проблем с подовия дайкин - не включваше дефрост в продължение на 1 ден и приличаше на това от снимките, само дето топлеше нормално но все пак имам изолация. Пробвах старт/стоп, изключване от контакта за 5мин. и не искаше да включи дефроста и тва си е. Преди това работеше около 2 месеца нон стоп съвсем нормално. Поразцъках малко дистанционното , по точно суинга на хоризонталната клапа ( беше оставена максимално надолу - при положение характерно само за режим отопление, тоест в упътването имаше схема на какъв ъгъл може да включи охлаждане ). Та завъртя се клапата на горе, в обхвата подходящ за режим охлажадане и чудо - климатика започна дефрост. След това проблеми нямаше, пробвах пак да наклоня клапата надолу за експеримент но дефроста започна да работи нормално. Така че мисля има някакъв софтуерен бъг - може и да съм в грешка но е факт.

    ruderа пробвай да поставяш клапата в различни положения или я остави на суинг, макар че модела на климатика ти е доста различен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #14

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    на Justify - Стаята е с вътрешна изолация .Не е като външна изолация, но има ефект.Филтрите ги чистя на всеки 2-3 седмици.Височината влияе ,но на балкона си който също е на север имам също Дайкин S 22FTNS за стая ок 14 кв.м и за сега работи добре, без да има проблеми с дефроста който,прави на 1,5-2 часа и чисти добре питата.Смятам ,че има някакъв проблем с климата ,но точно какъв не знам и се надявам да разбера скоро,с ваша помощ.
    на vclima - Климата има само един видим датчик отзад в ляво ,който е на 15-20 мм от питата и видимо е здрав.Както вече писах вътрешното тяло спира да вентилира ,а външното започва да бръмчи т.е влиза в режим дефрост.Дали го прави както трябва ,това е друг въпрос,но истината е че ефект няма.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    rudera, Когато климатикът ти мине в дефрост провери с ръка температурата на вътрешният топлообменник каква е, дали топлообменника започва да заскрежава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  2. Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.
    От ivanov_km във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-12, 22:35
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  5. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 03:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе