Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #1

    DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Ще върши ли работа за стая на 18 кв.м ,северна с пластмасова дограма и частична изолация на 10 етаж.
    ----------------
    Уточнение .Моделът е DAIKIN FTXS 35 D/ ARXS 35 F

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:DAIKIN FTXS 35/ ARXS F - Мнения след ползуване

    Да, ще ти стига дори и по-малкият FTXS25D / ARXS25F.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Даже ще е с голям резерв от мощност...но е евтин и не се замисляй - взимай...а не беше лошо и повечко условия да дадеш,но за 18 квадрата и без дограма ще топли

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #4

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Отговор за deljan i rkk. В другата стая 14 кв.м. имам японски климатик на 110 V DAIKIN S 25 FTNS и имам проблеми през зимата при Т под - 5/-10 /много често влиза в дефрост режим/,а ми казаха че S 22 FTNS e ok и затова избрах по мощен.FTXS 35 D ме притеснява с това,че има нисък СОР - 3,7, и разхода на енергия при отопление е 1-1,2 кW, a японският 110 V има СОР - 5,2 и разход 0,5-0,6 кW.Какви други условия интерисуват rkk.Каква е разликата му с DAIKIN FTXS 35 G .Последната буква D или G ,какво означава ,година на производство , нова модификация или нещо друго.Интересно защо цената му от ок.1800лв падна този месец на ок 1450-1500 лв.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Японските климатици обикновено са доста по слабички от европейските мдели. Просто климатика ти е ниска мощност. На въорса защо са толкова евтини. Първо давата модела G и D са си различни. Не е само до година на произвопдство. Има различни характеристики и екстри. Разбира се по-новият е по-добър. Имало е много залежали бройки вътрешни тела за FTXS-D. Съответно са поръчали нови тела, които са по добри от оригиналните за FTXS-D. Съответно ги пускат на промоция за да се отърват от тях. Мисля, че само 35-ци има.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #6

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Другата седмица идват и 25-ци 
    Разликата между нов и стар модел е следната:
    1. 200вата по-малка отдавана максимална мощност в двата режима. Нов модел а студено 4квт, отопление 5.2, стар 3.8/5.0;
    2. липса на седмичен таймер;
    3. различен начин на управление на сензора за движение: на новия модел се управляват клапите, а на стария обороти на вентилатора и компресора
    4. малко по-неикономичен новият модел е с EER/COP малко над 4, стария е с 3.4/3.7
    5. Доста по- евтин
    6. Доколкото зная по-добрите характристики се дължат на променено и подорено вътрешно тяло, а външното няма промени

    А за това помещение си е предостатъчен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    А този модел ще стигне ли за 25m2 с обикновенна дограма и вискочина 2.6 метра без изолация тухла 4-ка неизмазана отвънка?Става въпрос за гр. Сандански.Тук не падат под -5 , -7 градуса зимата температурите.И кой е за предпочитане този DAIKIN FTXS35D/ARXS35F или Fujitsu 12 lgc ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Климатиците при тези "спартански" условия ,особено това с неизмазаното, едва ли ще ти стигнат. А иначе особена разлика в работата няма,Дайкина е една идея по-тих и има различни,по-практични екстри.LGC-то пък е с по-висок КОП и малко по-яко на отопление.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    rudera - Виж сега ,условията са много важни за определяне на мощноста и модела на един климатик.Какво е примерно'' частична'' изолация ,ами тя и мойта е частична - изолирал съм 2-те външни стени и тавана с гипскартон и вата.За такива условия става дума и примерно съседните помещения дали някой ги отоплява...?Отгоре...отдолу ...после пишеш че си на 10 етаж -да ама аз не знам дали това е последен етаж ...а това е много важно условие.Аз примерно съм с Дайкин FTXS25G в същата стая 18 кв.м. но с тези изолации имам толкова резервна мощност че коридора и банята са ми винаги топли.Колегите ти обясниха доста изчерпателно ,че не бива да съпоставяш 100 волтова японска машина 2- ра употреба с нов Дайкин-европейско производство(примера си го дал сам- японска 25-ца не смогва да стопли стая 14 кв. за КОП 5.2 има ли смисъл да приказваме колко е при - 15 градуса).КОП-а на моя Дайкин е 4.53 и ако си с добра изолация е перфектен за теб.Буквата след числата е модификация,този дето си избрал е 2007 , 2008 г. производство нов е но е стоял на склад.При нас също има само 35- ци.Цената е паднала защото има нови модели и изчистват старите от складовете си.

    Bobovo - вече и в Сандански има - 15 градуса зимата,преди беше по меко но сега падат температурите и там ...но е доста по топло като цяло зимата .Вземи си FTXS35G за да знаеш че няма да имаш ядове - все пак е 25 кв. стаята и при тези условия...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    rudera, а сега ще ти обясня защо S25FTNS ти идва слаб при -5°/-10°.
    ОК, номиналът му е добре за 14 м2 -> 2.8 кВ на отопление. И дотам. Максимум климатичето може да отдаде 3.7 кВ при +7°. При -10° може да отдаде едва 2 кВ максимум! Тук номиналът вече е без значение, защото климатикът отдавна е минал над него. При -15° вече имаш със сетни усилия максимум 1.85 кВ. Явно не ти стигат за стаята.
    ИЗВОД: за отопление при ниски температури трябва климатик, който има по-високо максимално отдаване. Не е толкова важно какъв ти е номинала в случая. Дори да имаше 22-ка, например National CS-X228A, който на отопление има номинал едва 2.5 кВ, но има максимум 6.1 кВ! Този климатик, макар и по-малък от твоя, би се справил без проблем и с по-голяма от твоята стая.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Другата седмица идват и 25-ци 
    Разликата между нов и стар модел е следната:
    1. 200вата по-малка отдавана максимална мощност в двата режима. Нов модел а студено 4квт, отопление 5.2, стар 3.8/5.0;
    2. липса на седмичен таймер;
    3. различен начин на управление на сензора за движение: на новия модел се управляват клапите, а на стария обороти на вентилатора и компресора
    4. малко по-неикономичен новият модел е с EER/COP малко над 4, стария е с 3.4/3.7
    5. Доста по- евтин
    6. Доколкото зная по-добрите характристики се дължат на променено и подорено вътрешно тяло, а външното няма промени

    А за това помещение си е предостатъчен
    Новия модел с по специален вентилатор за да е по тих.

  14.  
     
  15. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #12

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Момчета, аз пък да питам в тази тема тъй като ще идват да ми монтират FTXS35D, къде е по-удачно да се монтира климатика, за да не усещам "течението" му? Ако си представим една стая с рамери 5.25 по 3.5 м. вътрешното тяло на стената, до която ще е диванът ли да е или на противоположната (доколкото прочетох, за отопление струята въздух се насочва надолу). Диванът ще е на около половин метър встрани от климатика, т.е. първо ще климатика (до прозореца), а след това диванът. Дано да ме разбирате По-логично ми изглежда да се монтира на стената, на която ще е диванът, защото течението ще се усеща при разсейването на струята въздух, но не знам дали няма при режим на отопление, когато климатикът духа надолу да се усеща повече, макар диванът да е на половин метър от вътрешното тяло?
    Съжалявам за офтопика, но веднъж като го сложа, няма местене и затова искам съвет.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    По принцип се слага над дивана,за да духа над теб,когато седнеш на него.Не е задължително да духа надолу при отопление.Освен това този модел при малките скорости почти не създава "течение"

  17. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #14

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Здравейте. Вече ми монтираха климатика, но тъй като досега не съм използвал такова "чудо на техниката" имам няколко въпросчета.
    1.Неправилно ли е климатикът да се изключва, когато не съм вкъщи (например цял ден съм на работа). Препоръчително ли е да се оставя да работи постоянно?
    Конкретно за модела ftxs35d:
    2.Когато задам на таймера да изключи например в 1ч след полунощ, се включва автоматично "нощен режим"- . поне така го разбирам, като чета упътването. А има ли начин да наглася таймера да изключи, но без да влиза в нощен режим, а направо да се изгаси климатика?
    3. Забелязах, че при функцията "комфорт" за отопление не мога да използвам най-ниската степен на шум на вентилатора (иконката с полумесец и борче- поне на такова ми прилича . Така ли е всъщност или аз нещо бъркам?
    4.Режимът ECONO може ли да е пуснат постоянно и при всякаква температура ли е ефективен?
    5.При "Интелигентното око" пише, че влиза в режим на енергоспестяваща работа- това всъщност режим ЕКОНО ли е? Желателно ли е да е включена тази функция постоянно
    Задавам тези въпроси, защото в инструкциите е описано доста кратко и въобще не ми става ясно как да оптимизирам работата на климатика, за да извлека максимална полза от него. Благодаря на всеки, който даде отговор на зададените от мен въпроси.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf
    Здравейте. Вече ми монтираха климатика, но тъй като досега не съм използвал такова "чудо на техниката" имам няколко въпросчета.
    1.Неправилно ли е климатикът да се изключва, когато не съм вкъщи (например цял ден съм на работа). Препоръчително ли е да се оставя да работи постоянно?
    Конкретно за модела ftxs35d:
    2.Когато задам на таймера да изключи например в 1ч след полунощ, се включва автоматично "нощен режим"- . поне така го разбирам, като чета упътването. А има ли начин да наглася таймера да изключи, но без да влиза в нощен режим, а направо да се изгаси климатика?
    3. Забелязах, че при функцията "комфорт" за отопление не мога да използвам най-ниската степен на шум на вентилатора (иконката с полумесец и борче- поне на такова ми прилича . Така ли е всъщност или аз нещо бъркам?
    4.Режимът ECONO може ли да е пуснат постоянно и при всякаква температура ли е ефективен?
    5.При "Интелигентното око" пише, че влиза в режим на енергоспестяваща работа- това всъщност режим ЕКОНО ли е? Желателно ли е да е включена тази функция постоянно
    Задавам тези въпроси, защото в инструкциите е описано доста кратко и въобще не ми става ясно как да оптимизирам работата на климатика, за да извлека максимална полза от него. Благодаря на всеки, който даде отговор на зададените от мен въпроси.
    Човек, не се затормозаявай излишно.Остави климатичето през деня на 21-22 градуса, като се върнеш от работа 24-25 градуса, през нощта на 20 градуса, свиркай си и си ближи сладоледа.Не го спирай, без значение дали навън е 16-18 градуса или 5 градуса, Зима е времето и температурите се менят постоянно и климатика не трябва да се изключва.

    През октомври тези климатици от подписа ми са не са спирани и са изгорили двата общо 30 лева ток.Писал съм повече в темата за консумацията на климатици тук http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30257.1240.html

    Дръж го на режим отопление, а вентилатора на автоматичен режим.
    Ако работата му не ти хареса така тогава отново ще пробваш друг вариант.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?
    От chefobg във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 76
    Последно: 16-09-20, 21:29
  2. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  3. Daikin FTXS35D - дрънчи
    От Zakusal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 02-04-10, 18:58
  4. Отговори: 61
    Последно: 30-01-10, 22:35
  5. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе