Резултати от 1 до 9 от общо 9

Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Климатикът е MSZ-GE35VA и е монтиран вчера в стая 19 м2, с малко по сложно разпределение, стаята е вътрешна, с пластмасова дограма и вътрешна изолация на външните стени. До онзи ден стаята се отопляваше с Хитачи 35УН4 на 8 години но поради проблем с компресора се наложи да бъде сменен с нов климатик. Климатикът вчера след като се прибрах от работа го пробвах на максимална скорост на вентилатора на вътрешното тяло и зададена температура от 31 градуса колко градуса ще изкара. Теста го направих при външна температура 0 градуса , входящ въздух 22 градуса и климатика за максимално бързо време достигна 55 градуса пред клапата и след тези градуси постепенно и бавно започна да намаля изходящите градуси, и поради това приключих с експеримента.
    След този тест температурите малко спаднаха и последваха един два дефроста, като интервала между тях бе на около 90 минути и продължаваше от порядъка на 5 до 6 мин. Преди да си легна погледнах външното тяло и установих, че външната пита е заскрежена но не равномерно. По интензивно заскрежаване имаше в долната част на питата и в средата. На вън температурите се движеха в порядъка от -1 до 0.5 градуса и имаше преваляване от мокър сняг придружен със дъжд. Климатикът е монтиран на открито на фасадата на блок, без да е покрит със нищо. Климатикът в стаята бе настроен да поддържа 22 градуса и скоростта на вентилатора бе на 3-та степен. При всички случай и климата е работила малко над минималната си мощност. Нормално ли е според вас това неравномерно заскрежаване на външното тяло при така описаните от мен обстоятелства ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Нормално е.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Благодаря ти много, значи да не се притеснявам.
    Задавам такива въпроси поради факта, че за първи път наблюдавам как работи Митсубиши и съпоставяйки го с предишният ми климатик има доста разлики, както и в конкретният случай със заскрежаването на външното тяло. На доста места срещам мнения, че подобно заскрежаване е в следствие на липса на фреон, или въздух в системата и т.н. Пък в моя случай климата е сложена вчера и лично пред мен бе вакумирана с двустапална вакум помпа самото вакумиране продължи около 10 до 15 минути, тръбният ми път е 2,5 метра. Можете ли да ми отговорите защо все пак по този начин се заскрежава външното тяло?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Когато работи по-интензивно в определен момент заскрежава на мястото, където са байпасите на тръбите от компресора към топлообменника.Не винаги лентово заскрежаване е признак за проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #5

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    При мен също се получават такива две заскрежени ивици , но не винаги.Важното е че топли яко.Можеш ли да го засечеш колко вата консумира при макс. натоварване?При мен е 1680вт,което ми се струва много.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #6

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Моя GE35 е имал моментна консумация от 1800 вата, а GE25 моментна консумация от 1500 вата, поне такива показания е запаметил уреда като максимални стойности. Иначе ако му са зададат максимални градуси не стигат повече от 1,2-1,3кв за 25-цата, за 35-цата не помня колко беше.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #7

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Колега с удоволствие бих публикувал каква е максималната консумация на климатика но нямам устройство с което да отчета консумацията само на климатика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #8

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Живи и здрави! Безпроблемно отопление в големите студове колеги

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #9

    Отговор: Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.

    Проблем е ако почне да заледява В тази влага и температури около нулата няма как да не заскрежава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежено външно тяло
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 56
    Последно: 16-02-15, 21:52
  2. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  3. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  4. Osaka KFR-25GW/CXA - неравномерно заскрежаване
    От mitko414 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-10, 18:33
  5. Отговори: 61
    Последно: 30-01-10, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе