Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Daikin FTYN/RYN50

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #16

    Re:Daikin FTYN50/RYN50

    От около месец съм с такъв. В очакване да видя как ще се справя с около 29 кв.м дневна+кухня. До сега в няколкото по-студени дни - първо мъркаше добре, но като стана малко по-топло започна да изключва. Ама как да не изключва като в къщи не е падало под 20 градуса без отопление.
    Цитат Първоначално публикувано от valjeval
    ...Имам едно въпросче.Малките филтри с светлия или тъмния цвят се слагат към топлообменика?
    Моите ги сложиха със зеленото навън, тъмното към топлообменника. Но дали така трябва... Не намерих отговор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    58
    #17

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Ако са напълно еднакви двата климатика, то кой е за предпочитане FTYN50 или FTX50GV като се предвид, че разликата в цената е 60 лева ?
    Аз съм с FTX50GV от 10 дни, но също се чудех и за FTYN50, но впредвид малката разлика в цената избрах по-новия модел.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Цитат Първоначално публикувано от cheto
    Ако са напълно еднакви двата климатика, то кой е за предпочитане FTYN50 или FTX50GV като се предвид, че разликата в цената е 60 лева ?
    Аз съм с FTX50GV от 10 дни, но също се чудех и за FTYN50, но впредвид малката разлика в цената избрах по-новия модел.

    Окото на GV серията ще доведе до по голяма икономичност

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #19

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    FTX50GV има 5 степени на вентилатора спрямо FTYN50 който мисля имаше само 3 степени.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #20

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    FTYN50 също е с 5 степени на вентилатора.
    Цитат Първоначално публикувано от cheto
    Аз съм с FTX50GV от 10 дни, но също се чудех и за FTYN50, но впредвид малката разлика в цената избрах по-новия модел.
    Ако разликата е била само толкова, добре си направил. При мен беше 200.
    Освен окото, което би могло да спомогне за малка икономия, разликата е и в седмичния таймер на FTX, както и в тихия режим, който липсва при FTYN.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    58
    #21

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    FTX50GV няма седмичен таймер. Седмичния таймер го има в FTXS серията.
    Разликата значи е в окото и тихия режим .... и цената

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #22

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Здавейте, вече на два пъти се принуждавам да размразявам тавата на FTYN50 с пистолет за горещ въздух. Отворът се затапва и нивото на леда се покачва до перката. Има вероятност ако оставя нещата на самотек, перката да се счупи.От магазина ми казаха, че гаранцията не се отнася за пластмасовите части (перката). По- късно ще се опитам да кача клип на един съседски ДАЙКИН 60 или по-голям. Заприличал е на снежна топка и перката му стърже в леда по дъното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #23

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Понякога при монтажа слагат на дупката на тавата едно приспособление като малко олуче. При замръзването му водата от дефроста не може да се оттича и започва да пълни вътрешната тава. Ако имаш сложен такова олук просто го махни. Аз съм с FTYN35 и няма проблеми с лед в тавата ( като цяло не съм видял дори малко повече от скреж по външното тяло).

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    56
    #24

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Извинявам се , че се намесвам в темата , но моя FTYN50F/RYN50E дефроства без да има никаква нужда , подчертавам , че като мине в дефрост съм го гледал многократно и няма никъв лед по него, външното тяло е сухо и топло на пипане . Някой да има идея защо се получава така ? Машината е монтирана в 25 кв.м хол. Нямам комшии от никъде, ако е от значение...

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Цитат Първоначално публикувано от suicidal
    Извинявам се , че се намесвам в темата , но моя FTYN50F/RYN50E дефроства без да има никаква нужда , подчертавам , че като мине в дефрост съм го гледал многократно и няма никъв лед по него, външното тяло е сухо и топло на пипане . Някой да има идея защо се получава така ? Машината е монтирана в 25 кв.м хол. Нямам комшии от никъде, ако е от значение...
    Я какъв хубав отговор си си дал.

    Да отбележим, че просто алгоритъма е много остроумен...

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    56
    #26

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    [/u]Я какъв хубав отговор си си дал.

    Да отбележим, че просто алгоритъма е много остроумен...
    18 -ка в 25 кв.м , за какъв алгоритъм става дума ? Дефрост без нужда ? Дори умрялата осака в другата стая се размразява като има нужда , тече като лейка и съска като змей Забелязвам , че ако температурите са минусови , дайкина работи по-добре ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #27

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Да отбележим, че просто алгоритъма е много остроумен...
    Дайкин толкова един софт не могат да скопосат?
    Или някоя куца партида внесена на половин цена вместо да я бракуват, както преди години с панасоник и прословутите им чупещи клапани компресори...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Цитат Първоначално публикувано от suicidal
    18 -ка в 25 кв.м , за какъв алгоритъм става дума ? Дефрост без нужда ? Дори умрялата осака в другата стая се размразява като има нужда , тече като лейка и съска като змей Забелязвам , че ако температурите са минусови , дайкина работи по-добре ?
    А де, :rolleyes: ама има много Тома Неверни в днешно време които всячески искат да ти устата. Я прочети тук https://forum.setcombg.com/index.php...37825.224.html отговор 231 и ето тук отговор #307 https://forum.setcombg.com/index.php...37825.304.html да видиш още кога съм писал за този проблем при дайкин, но тогава бях сам срещу много Неверници(търговци и всякакви фанове)...

    П.П. В края на зимата(тогава) видях, че съседа под мен(в Англия работи с жена му) си е оставил прозорците леко открехнати цяла зима да му се проветрява .Така, че този дефрост ефект беше допълнително засилен от моят "добър съсед" под мен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #29

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Колеги имам FTYN50 но забелязах нещо много страно температурата на дистанционото не може да се повиши повече от 28градуса на отопление при вас как е?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #30

    Re:Daikin FTYN/RYN50

    Колега ако искаш да правиш пица под климата си сбъркал технологията. Обикновено се ползва печка.

    Това в реда на шегата а пак някъде там, колко градуса искаш да постигнеш? До толкова са да 28-30. Друг е въпроса дали ще ги стигне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN-25GX
    От kostadin11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 10-02-14, 09:29
  2. Отговори: 135
    Последно: 29-12-10, 13:31
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе