Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59
Like Tree2Одобрявам

Daikin FTYN-25GX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #1

    Daikin FTYN-25GX

    Уважаеми колеги, наскоро попаднах на вашия форум и днес се регистрирах.
    Интересувам се от домашен климатик, обикновен,спплит за целогодишно ползване и съм се спрял на модела Daikin FTYN 25 GX с вътрешно тяло RYN 25 GX. Интересува ме в какъв температурен диапазон работи ефективно, т.е. при какви крайни външни температури има положителна степен на превръщане. Например при охлаждане външна +35 гр. степента на превръщане да е по-голяма от 1/единица/ или да черпи 900 вата ток, а да произведе 950 вата студ?
    При отопление и -10гр. външна да консумира 1000вата ток а вътре да отдаде например1050 вата топло.
    Степента по каталог е 3,15 например, но това е само при точно определена външна температура. Кривата от диаграмата на степента на превръщане по абциса —20....+40 гр, а ординатата е степента на превръщане е от —1....+4. Ако има специалисти по топлотехника ще разберат въпроса ми. Интересува ме при коя до коя темп. степента на превръщане е > от 1 и кога е 2...3..
    Въпроса ми не е само за конкретния модел, а изобщо, надявам се да се ограмотя.Приемам предложения и за други марки и модели. От Бургас съм.
    С уважение: К. Минков

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Много задълвабаш. Ами погледни си таблицата с характеристиките на Даикин. В ММЦ могат да ти я покажат. При -10 градуса имаш СОР над 2. Какво има да му мислиш. На теб цялата таблица не ти трябва. Поискай дтойностите само при -10 градуса. Аз последно като ходих в офисът им си ги бяха изкарали тези данни. Аз има таблицата за стария модел FTYN25D.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #3

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Юлиане, благодаря за отговора. В Бургас този въпрос съм го задал на почти всички фирми, но нямам отговор, който да се доближи ни на йота до твоя. Явно не случайно имаш титла доктор с над 4000 публикации.
    Убеден ли си че при —10 гр. степента на превръщане е 2? Това много ме радва. Пълен новак съм в темата и затова се опитвам да се ограмотя.
    Какво е това ММЦ? Ако при —10 има превръщане 2 то явно диаграмата и ма т.н. "плато на устойчива работа" и машината е ефективна наистина в широк диапазон. Дай повече инфо и съвети.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #4

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Ще си позволя да ти отговоря вместо Julian.Надявам се той да няма нищо против.Почвам поред на номерата:
    - ММЦ е фирма за климатична техника и един от главните вносители на Дайкин.Можеш да разгледаш сайта им за допълнителна информация.
    - Да,степента на превръщане или COP-a при -10 градуса наистина е 2 или ако трябва да съм напълно точен 2,67
    Прикачвам и една таблица с мощностите на климатика при различни външни температури :
    [img width=725 height=600]http://img33.imageshack.us/img33/1199/daiking.jpg[/img]
    Мисля че лесно ще се ориентираш по нея.Ако искаш конкретни съвети за това какъв климатик да избереш ще трябва да дадеш данни за квадратура,тип стоителство и т.н за стаята,която искаш да климатизираш.
    Надявам се да съм бил полезен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Т.е. при -10оС външна температура и настроена 20оС вътрешна температура, климатика ще отдава 1,82 kW и ще харчи 680 W (СОР=2,678).
    Респективно, при настроена 22оС вътрешна температура, ще отдава 1,78 kW и ще консумира пак 680 W (СОР=2,617).
    Отлични резултати на добра цена.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Затова марков конвенционален е по-добър от евтин инвертор на същата цена!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #7

    Re:Мнение за FTYN 25 GX

    Живея в панелка, но терасите са остъклени, прозорците са старите дървени номенклатура 69-71 година, тоест са много добре паснати и уплътнени. Зимата се отоплявам с кварцова печка 600 вата и е прекалено. Първата стая която ще климатизирам е 3,70Х4,60 м. и висока 2.50 м. Климатика ще е конвенционален категорично.
    Какво означават буквените означения на дайкина,FTYNMGX и други, кои са по- устойчиви на ниски температури. Кои са по- добри за работа на охлаждане и ще работят ли при +40 градуса и с какво превръщане.
    Извинявайте ако питам всеизвестни нещо, но съм свикнал да се ограмотявам по всеки важен въпрос.
    С уважение

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #8

    Re:Daikin FTYN-25GX

    И така дойде времето за сериозно тестване на климатика. Купих 35-тица, конвенционален. Вън е минус 6 градуса, а с отчитане на вятъра в момента на летището го отчитат минус12. Оставих машината да работи цяла вечер със вътрешно задание 24 гр. Достига температура, вън компресора спира и след малко спира вентилатора вътре. Това исках, да не врътка напразно и създава усещане за вятър. Но по едно време както си духаше топло се чу едно изфъскване във вътрешното тяло придружено със слаби затихващи бълбукания. и за 5 мин климата не работи. После пак си тръгна, затопли, спре , пак затопли.... Този шум ли е реврсирането, смяна посоки, затопляне или както там се обяснява? Надявам се на впечатления от други колеги за работа при ниски външни температури. Благодаря.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Климатика се размразява. Пуфкане се чува като преминава в режим охлаждане(по-слабо) и обртано в режим отопление (пуфкането е по силно).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Яко си се преоразмерил.Щом спира при тези минусови температури,а и си се топлил с 600 Вт...Нямало е смисъл от 35ца,и 25 щеше да ти върши същата работа за по-малко пари.
    Не е лошо,а за машинката даже е по-добре...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #11

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Машината е повтарям 35-ца. Заглавието бе за 25-ца, но купих по-голямото. Блогодаря за обясненията, значи пуфкането е нормално. Направи го още веднъж, ами така ще е зимата. Но топли. Отново благодаря.Успех.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #12

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Уважаеми колеги. Доволен съм от машинката, но имам желание за допълване на някои екстри. Ако някой е запознат с ел. схемите да ми обясни как да си изведа сигнал за работещ компресор. Идеята ми е да взема сигнал от: клеми, букси, датчици в областа на 24 или 220 волта и да си монтирам едно светодиодче, което да свети при работа на компресора. Не е някаква особена индикация, но мен ме интересува. Практически климатика го ползвам по няколко часа и ми е интересно какво е реалното време на работа на компресора. Благодаря.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Просто си закачи един електромер :P

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Отвори вътр.капак,под капачката вдясно има клеморед. Когато на 1 и 2 се появят 220 В,тръгва компресора. Слагаш един светодиод между 1 и 2 със съответния делител на напрежение и си готов.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #15

    Re:Daikin FTYN-25GX

    здравейте да се намира някои с Daikin FTYN25GX ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  2. Отговори: 135
    Последно: 29-12-10, 13:31
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе