Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #16

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Според мен за хола вземи Фуджитцу 12LDC.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Цитат Първоначално публикувано от cheto
    Благодаря за всички мнения до момента. Тъй като в "спора" се ражда истината ще доуточня за помещението:
    Помещението е всекидневна и вечер ще се използва за спане.
    Така, че евентуално би имало проблем с шума.
    Номиналната мощност при отоплени за този климатик я дават по каталог 5.8kw.
    Стаята е 25м2 x 2.6 височина прави 65 м3.
    Разделям 5.8кв на 65 и се получава 89 вата номинална мощност на кубичен метър.
    Според климатичните условия за България в какви граници варират препоръчителните ватове за кубичен метър ?Мисля, че по този начин най-точно ще се определи дали е преоразмерен за тази стая.
    Виж тукhttp://www.stringmeteo.com/synop/max...CE%CA%C0%C6%C8 за твоя град за зимните месеци(декември, януари февруари).Тогава е най-студено.Тъй като мощността на климатика зависи от външната температура, колкото по-ниски температури зимата, толкова по-ниска мощност има климатика.Препоръчните ватове на кубичен метър или киловатове(мощност на климатика) са дадени при 7 градуса външна температура и поддържана вътрешна температура 20 градуса.Влияние на мощността предизвиква освен външната температура и атмосферните условия- повече влага=по-често влизане на климатика в режим размразяване(особено в диапазона +3 градуса до -5 градуса).Не е все едно дали навън е -3 градуса с ниска влажност и слънце(сух студ) или е -3 градуса и има мъгла или вали суграшица(мокър сняг).По-голямата влажност(мъгла, суграшица) способства допълнително за образуване на скреж/заледяване на външния топлообменник = по-чест дефрост цикъл и оттам на спадане на мощността за единица отчетено време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    58
    #18

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Здравейте отново.
    Първо да благодаря на всички, които със своите мнения ми помогнаха в избора
    След всички съвети и коментари се спрях на Daikin FTX50GV за хола от 27м2.
    В четвъртък ще е монтажа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    58
    #19

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Днес монтажа мина.
    Още нямам дълготрайни впечатления от модела, понеже трябваше да излизам веднага след като мина монтажа:
    засега на quiet режим е наистина тих, a на powerfull духа супер силно и e шумен, но няма как иначе.
    Иначе това което ми направи впечатлени е, че вътрешното тяло е правено в Тайланд, а външното в Чехия.
    една снимка на вътр. тяло:

    [img width=800 height=600]http://media.snimka.bg/7341/020937421-big.jpg[/img]

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    когато прочетох първия пост си помислих че аз съм писал темата и дори проверих но скицата не отговаря същата ситуация само че 23 м2 холче 6 м2 коридор и 15 м2 стая + фреснки прозорци последен етаж и никакви съседи все още.
    след много колебания реших да се презапася и сложих същата машина в хола. за спалнята няма парички още.
    както и да е днеска го монтирах а за 18-ка. външното тяло ме изненада дори и да застана до него не се разбира дали работи. много съм доволен от шума или по-скоро неговата липса - това ми беше много голямо притеснение, мога да сравня само с осаки, е няма нищо общо.

    понеже още не живея там го настроих на 15 градуса, разтворих вратите до спалнята и утре ще видя топли съседната стая. днеска беше околу + -2 градуса с мъгла - перфектно време за тест.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    когато прочетох първия пост си помислих че аз съм писал темата и дори проверих но скицата не отговаря същата ситуация само че 23 м2 холче 6 м2 коридор и 15 м2 стая + фреснки прозорци последен етаж и никакви съседи все още.
    след много колебания реших да се презапася и сложих същата машина в хола. за спалнята няма парички още.
    както и да е днеска го монтирах а за 18-ка. външното тяло ме изненада дори и да застана до него не се разбира дали работи. много съм доволен от шума или по-скоро неговата липса - това ми беше много голямо притеснение, мога да сравня само с осаки, е няма нищо общо.

    понеже още не живея там го настроих на 15 градуса, разтворих вратите до спалнята и утре ще видя топли съседната стая. днеска беше околу + -2 градуса с мъгла - перфектно време за тест.


    Хубаво си направил, но то с този климатик може и да нямаш нужда от втори климатик за спалнята .Ако не друго поне ще топли хола+коридора, дори и в най-големите студове.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #22

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Ако имаш добра изолация и климатика е разположен срещу вратата на коридора можеш да смяташ че си решил проблема с отоплението и охлаждането ...сега ще започнеш да оценяваш предимствата на покупката си .

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Не е срещу вратата - дори може да се каже че възможно най-забит, хладилника също пречи да се обуха вратата към коридора директно.
    Оставен на 15 градуса топли стаята и коридора, за спалнята има ефект, но не е достатъчен.
    Най голямото ми притеснение обаче че ще духа прекалено силно и няма да може да се стои в стаята не се оправда с 3д режима се стои на канапенцето директно пред климатика пуснат на 4 да духа.
    Вързал съм му електромерче сега и чакам да видя как ще гори ще видя и как ще е спалнята като го пусна на 22 градуса да потдържа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #24

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Аз съм с 60ка и до сека не съм го виждъл заскрежен,но при зададени 24 градуса чат пат спора за по 4-5 минути,вътре е около25 но питата е суха и чиста.Има ли индикация за дефрост?

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_gr
    Аз съм с 60ка и до сека не съм го виждъл заскрежен,но при зададени 24 градуса чат пат спора за по 4-5 минути,вътре е около25 но питата е суха и чиста.Има ли индикация за дефрост?
    какво трябва да светне за дефрост ?
    влажноста е 80 95 процента поне поне според метеолозите на -8~9 нощем -4~5 през деня.
    заскрежава се до минута след като изчисти питата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #26

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    На мхи. оператор мига и се чува бълукане на фреона,а при даикина нощо вънка никога не е побелявал дори.На 40 минути и хоп за 3-5спира.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    нищо не светва но се чува тихо бълбукане и питата навън се изчиства значи дефроства. другата седмица ще е изпитание че ще е зле времето ако познаят де
    пускам и 3 снимки - вече два дни живея с климата и имам наблюдения но щом ме стопля на -8 -9 когато е и такава мъгла че не мога да видя външното тяло - съм повече от доволен.
    малко се бях ошашкал с този дефрост но влажноста навън е голяма и предполагам е нормално


    пускам и видео от един дефрост на 3.01.2011 - снимките са от предния ден когато времето поотпусна и климата се размрази днеска пак студ и сняг. вътре е на 23 градуса пуснат.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mo0d3dG6q5c#

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #28

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Здравейте, Успешна Нова година на всички. След препоръки на хора от форума, а и от други места, днес си поръчах същия модел и за моя хол - 29 кв.м. Вдругиден ще ми го монтират, надявам се всичко да е наред, че тук доста се наплаших от неправилен монтаж.
    Може ли някой да ми обясни на какво да обръщам внимание при монтажа? Четох в темите за монтаж на климатик, но не видях някъде да е написано. Това вакуумиране какво представлява?!? И дали е възможно външното и вътрешното тяло да са на едно ниво - може да се наложи да ми монтират външното тяло на тавана на балкона.

    Видях в магазина, че модела е FTX50GVB1. Това B1 какво означава?

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #29

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    и моя е b1 предполагам си е част от модела
    моя монтаж и вакумиране нещо го попретупаха, докато скоча да им взема бира и го бяха пуснали, вакумирането го изтървах.
    с какви тръби трябва да се вържи 50-ката?

    и последен въпрос - мога ли да го вкарам в принудителен дефрост ? тука вали сняг като запоследно и ако не бях разринал терасата щеше да го затрупва вече.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #30

    Re:Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²

    Здравейте, климатика вече е монтиран. Вече 4 дни си стои на 22 * зададена температура и ми поддържа 20*в едната половина на стаята, а в половината, където е климатика, си стига 21-22. Да не говорим че близо до него термометъра ми показа 30*.

    Когато пробвах и го намалих на 18-19* и климатика спря. Не трябва ли да работи постоянно, просто да духа по-леко, само да поддържа температурата. Мислех, че инвертора така трябва да работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 02:59
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 19:15
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  5. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе