Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

FTXS25 лош монтаж или...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #16

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    От вътрешното тяло на климатика,когато темп.падне под и около 0 гр.шумът се появява когато размразява започва със леко свистене което се усилва постепенно,преминава в шум от течаща вода и последната фаза е все едно слушаш вряща вода но вече и друготе шумове се чуват само че по тихо,достатъчно силно е щтом ме буди вечер,продължителноста е различна но в интервала на размразяването,зададена вътрешна темп.21-22-23-24 гр.но и с други да пробвам ще е същото,при другия даикин няма такова нещо,а при този е плашещо по сред нощ почва да ти съска детето го гледа с...много е изнервящто а от фирмата ми се радват и всичко било ок :rolleyes:

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #17

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Звукът е нормален , само дето да се чува крайно рядко - когато е нужно ...При твоя модел , както и при моя се чува ужасно често ...при мен е на по-малко от 30 мин при Т < 0 -та . Звукът е същия какъвто го описваш .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #18

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Не би трябвало да е така,нещо не е както трябва немисиш ли?От даикин надали ще се накефят ако това е нормалната работа на един от климатиците им

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #19

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Узунов, да те попитам, тези 34 градуса как си ги засякъл ? Смисъл при каква външна, вътрешна температура и на колко си го задал ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #20

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    С термометър,при зададена 24 гр.и при +3 външна преблизителна

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #21

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Моите 2 Сиести така оплювани от някои не ги забелязвам и чувам, едната ми е над главата в спалнята а другата при децата, единственият дефрост който чувам е от големия в хола, но то е едно леко съскане за около минута и толкоз

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #22

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Момчетата монтирали машината доидоха видяха за какво става въпрос,накараха ме да пусна каквито имам отоплителни уреди в стаята и пуснаха климатика на охлаждане,обясниха ми че някакбо масло се задържало някаде и да поработи няколко часа така и след това да следя дали се е оправил ако ли не тогава щели да я мислят

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Стояне,извинявам се че те прекръстих - без да искам стана ,нямам достатъчно време и сядам във форума за минути...Кога са ти монтирали климатиците и външните тела по високо ли са от вътрешните...дължина на тръбен път и от кога започна свистенето и бълбукането.

    Приятелю Димон ,погледни характеристиките на моя Дайкин 25-ца Профешанъл и твоя 35-ца Комфорт и ми кажи как са с еднакви мощности при различна електрическа консумация...?И обърни внимание че твойта 35-ца е по лека от моята 25-ца с 6-7 килограма ...за топлещите климатици тежестта на топлообменника е от огромно значение.Всеки ден минавам през един склад с наредени кашони с надпис Дайкин и не ми се говорят "празни приказки"...за чести дефрости...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #24

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Приятелю Димон ,погледни характеристиките на моя Дайкин 25-ца Профешанъл и твоя 35-ца Комфорт и ми кажи как са с еднакви мощности при различна електрическа консумация...?И обърни внимание че твойта 35-ца е по лека от моята 25-ца с 6-7 килограма ...за топлещите климатици тежестта на топлообменника е от огромно значение.Всеки ден минавам през един склад с наредени кашони с надпис Дайкин и не ми се говорят "празни приказки"...за чести дефрости...
    Добре де - какво искаш да кажеш с това? Че е нормално 35-цата на димон да прави дефрост на 20-30 минути защото е с 6-7 кила по лека от твойта 25-тица? И че това може да се очаква от всички 35-тици от този модел? И каква е връзката с кашоните на Дайкин покрай които минаваш? От една страна казваш че "честия дефрост са празни приказки" а от друга "е какво искате от тая 35-тица дето е по лека от мойта 25-тица"... каква ти е тезата в крайна сметка?

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #25

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Не си ме разбрал правилно ,съседе от " до езерото в Друбжа"Исках да кажа че модела не е направен за ниски температури и често е надценяван .Монтира се в помещения които имат нужда от доста по солиден климатик,в следствие на което машината се опитва да постигне едни температури и влиза по често в дефрост.
    Само предпожожих че този случай е такъв...не съм ясноводец и не знам какъв е проблема.
    Всеки случай е различен,но няма такова нещо като "Често дефростване на всички модели на Дайкин...дори и от FTXS - се оплакват..."

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #26

    Re:FTXS25 лош монтаж или...


    Монтираха ги ноември 2010г.външните тела са по ниско към 1.6м,тръбния път е 2м +- 20см,незнам дали това което ме накараха или по точно те направиха описано е по горните постове щте свърши работа,трябва да паднат темп.до към -2-3 гр.тогава започва да издава звуци,но определено записа които им пуснах не бе това,което очакваха и се съгласиха с мен че не трябва да е така

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #27

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Незнам,какво му баеха,или от това че го пуснаха на охлаждане за 3-4 часа с няколко печки в стаята,но климатика си работи вече идеално бес никаква забележка,дори и при -7-8 гр.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Re:FTXS25 лош монтаж или...

    Ясно какво са направили момчетата просто са го размразили принудително. Дано нямаш повече ядове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Монтаж
    От Ина Миразчийска във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 25-06-14, 11:02
  2. Съвет за монтаж
    От Georgi S във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-13, 16:04
  3. монтаж на парктроник
    От bobo50 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-12, 22:16
  4. За FTXS25...
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 59
    Последно: 04-05-11, 00:47
  5. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе