Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 60

За FTXS25...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    За FTXS25...

    Да пусна нова тема !
    Интересно ми е след като FTXS е професионалната серия на DAIKIN как се държи относно дефростите. Доколкото прочетох в сервизното описание на модела алгоритъма на дефрост е идентичен като при FTX...
    Ще помоля "колеги" , съфорумници притежатели на FTXS да изкажат изчерпателни мнения по този въпрос . Как е климатика под нулата, дефроства ли така често като FTX ? За преимуществата му ми е ясно . По-голям клас , повече екстри, по-голям КОП и т.н.
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #2

    Re:За FTXS25...

    Нямам оплаквания,поддържа си зададената температура,дефроства когато е нужно.Даже бих казал доста рядко. Дефрости на около 1:30ч при температури под -10,влажно и мъгливо време (живея близо до Дунава).Обикновенно за около 5-6мин, най-дълго мисля около 12мин дферост сам засичал.Външното тяло е изключително тихо! Трябва да отбележа ,че обикновенно го държа на 20гр , рядко съм го юркал до 24-25гр и съм забелязал, че тогава дефроства по на често.Иначе при настроени 30гр и маx вентилатор ми изкарва 55гр, а сега като поддържа само температурата между 32-34гр.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #3

    Re:За FTXS25...

    Потвърждавам всичко казано от smoky. Като цяло интелигентна и тиха машина. Седмичния таймер е супер екстра.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #4

    Re:За FTXS25...

    За 5 месеца непрекъсната работа съм го хващал веднъж да се размразява и то случайно- при отворен прозорец се промени осезаемо шума на външното тяло.
    Разбира се аз съм го хванал а не, че само веднъж за 5 месеца се е размразявал. В спалня е и въобще не е напомнял за себе си

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #5

    Re:За FTXS25...

    А по повод бученето на външното тяло - което се дискутира в друга тема какво е положението ? Всичко зависи от монтажа и конкретните условия ли ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #6

    Re:За FTXS25...

    От моето външно съм изключително доволен! Много тихичко,трудно разбирам кога работи....даже по си го харесвам от вътрешното 3-4 пъти ми се е случвало да се разтрака прословутата решетка , но при ниски температури и за кратко време и сама спира да трака след няколко часа. Предполагам някаде има луфт и замръзва сняг (вода) и тогава започва да тресе! Но не чак токова силно де, като отворих прозореца да проветрявам тогава го чух, иначе нямаше да разбера.Това ми се случи само веднъж тази зима.След това периодично съм се ослушвал дали не бръмчи ,но не съм го хващал повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #7

    Re:За FTXS25...

    Здравейте! Аз притежавам две такива машини и съм много доволен.......държа ги денонощно включени през деня на 25 градуса вечер след 23.00 часа на 21градуса.....живея в къща до морето,влагата е голяма,дефрост правят много рядко..........при минусуви температури от рода на -5....-7 градуса на около час и половина -два,понякога и по-рядко........и наистина имат много безшумни външни тела и вътрешни разбира се.........много добри машинки......и икономични

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #8

    Re:За FTXS25...

    Здравейте !!! И аз имам два Дайкина FTXS25C и FTXS 35C закупени през 2007 г. Малкия го използвам постоянно и съм много доволен, безшумен е и външното тяло не го чувам. По-големия е монтиран през 2007 в друго жилище и до сега е пускан само два-три пъти да работи.
    Според Вас проблем ли е за климатика, че не е работил толкова време и има ли нужда от профилактика всяка година?
    Иначе като машини как са и от коя серия са- COMFORT или PROFESIONAL ? Благодаря предварително

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #9

    Re:За FTXS25...

    Това е предишната серия "Комфорт", които се славят като много хубави машинки. Почити по нищо не се различаваха от тогавашната "Профешанъл"серия(FTXS 25,35D). Разликата им е че при 25-цата външната питка е едноредова при комфорта(и двуредова при профешанъла), докато при 35-цата и в двете серии са с двуредова питка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #10

    Re:За FTXS25...

    Здравейте,

    Аз ъщо съм се навил за два дайкина. Дайте съвет трябват ми за помещения 12 кв и 25 кв стаи. За около 3 бона с монтажа дали ще се вместя.?
    И също какъ в ориентировачен разход дават за месец (средно)?

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:За FTXS25...

    3200-3300 с монтажа идва моята комбинация. Аз бих заложил на FVXS25 и FTX50. Няма да имаш грижи с тях. В най студения месец януари най-много 150 лева да ти лапнат двата.

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:За FTXS25...

    Подкрепям предложението, както е възможно и FTXS25G + FTX 50 , ако няма място за подов монтаж на FVXS25

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:За FTXS25...

    FTXS25G с този висок минимал от 1,2kw в повечето време ще работи като конвенционалка (on/off) .
    За голямото помещение от 25 м2 аз бих сложил този: http://www.dekom.bg/?page=product_de...40b187eda40e6b
    По-икономичен по-тих с плазма и комфорта ще е по-голям.
    За малката стая избирай нещо с по нисък минимал.

  17. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #14

    Re:За FTXS25...

    За малката стая горещо ти препорьчвам Toshiba ras10 skv2-e.Тази по-кьсната версия с 33! килограма вьншно тяло.Достатьчно е икономична,няма проблеми с дефроста,ниськ минимум.Не на последно място е цената и.Тошиба имат добьр и недразнещ с нищо начин на работа-казвам го на базата на личния си опит.И внимавайте като купувате,щото RAS 10 SKV-E и RAS 10 SKV2-E са много различни по отношение на тегло на вьншното тяло,коп-а и способностите им да отопляват при ниски температури (втория го дават до -15).По нашите саитове виждам да се предлага RAS 10 SKV-E като RAS 10 SKV2-E ,което е некоректно. За другата 25кв. стая 12LD е добре.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Re:За FTXS25...

    Стига с тия фуджита, всеки реве от тях и пак ги препоръчвате. bullet_pc за 3000лв 2 дайкина с монтаж трудна работа, освен ако не са най-калпавите им модели GV/JV, но пък те са големи боклуци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FTXS25 лош монтаж или...
    От Stoian Uzunov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 25-01-11, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе