Вижте резултатите от анкетата: Колко градуса приемате за номрална температура в стая

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 18°

    1 0.80%
  • 20°

    11 8.80%
  • 22°

    64 51.20%
  • 24°

    21 16.80%
  • 26°

    2 1.60%
  • 19°

    1 0.80%
  • 21°

    4 3.20%
  • 23°

    12 9.60%
  • 25°

    9 7.20%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Нормална температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #16

    Re:Нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Комфорта зависи колко е темперирана стаята а не колко показва термометъра.Той може да показва 24 и да ти е хладно при студен под и стени и съответно да показва 22 и да ти е добре при топли стени и под.
    Много точно и на място изказване и в тази връзка малко потвърждение.

    Двата климатика от подписа ми бяха спрени за 11 денонощия.
    След пускането им по-малкия си достигна зададената Т* 24* след около 30 минути, при вътрешна 17* и външна -2*, но не ми беше толкова приятно топло както след още час, час и 10мин. (една външна стена с вътрешна изолация от 3см. стиропор и гипскартон, същото и на тавана), от долу топлят с твърдо гориво и много бързо се затопля-спалня 36 м³ (с 5м² вратопрозорец от стара дървена дограма).
    В другата стая също си достигна зададената Т* 26*, предполагам по-късно (вътрешната беше 13*, външна -2*), защото си легнах след 1,5ч. от пускането им, дотогава не беше. Темперира се след близо два дена, вчера привечер, тогава усетих топлината на стаята както на мен ми харесва и намалих заданието на 24*. Една стена външна част дълга 1,5м. санирана със стиропор 10см.+3,5м. вътрешна част, няма друга изолация и помагащи съседи, от там и по-бавно се топли стаята-хол 52 м³ (с 6м² вратопрозорец от стара дървена дограма+1,5м² ПВЦ прозорец 4 камерна).
    След темперирането на стаите климите си работят както преди, под номинала си (всъщност никога не са го надвишавали при зададени и поддържани 24*/25* - имаше и студ от -15*).
    Иначе на мен ми е приятно при 24*

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #17

    Re:Нормална температура

    Относно комфортната температура аз имам следите наблюдения:
    1.През деня като съм си в къщи държа в стаята където се намирам на дистанционно 21-22 градуса, като при -10 да речем в хола достига около 20-21 градуса и ми е добре.Иначе нощем спя на 18-19 различно се заграява помещението защото нямам в него пряко отопление,а през деня е отворено към другата спаля и от там се топли.Само,че изолацията е много добра и вечер като затворя вратата до сутринта не може да се измъкне топлината толкова бързо.
    2.Когато обаче не ползвам климатиците, а съм запалил парното(локално парно на въглища) като стане в помещението 21 градуса ми става много топло, просто топлината която излъчват радиаторите е по-различна, за това казвам,че с климатиците може би трябва да достигне малко по-висока температура за да почувстяаш същата топлина.Аз си обяснявам факта от движението на по хладен въздух,което предизвиква климатика

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #18

    Re:Нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Искам да знам колко градуса трябва да постигнете в стая за да се чувствате комфортно.Става дума за зимния сезон.Защото имам чувството,че много хора прекалено много преоразмеряват климатиците.Благодаря
    Температурата се усеща различно и в зависимост от влажността на въздуха в помещението

  5. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #19

    Re:Нормална температура

    Забил съм подовите на 22C септември месец. Спя си пак на толкова. Като паднат под -15 температурите паля камината (с водна риза) щото в кенефа иначе е страшно. Наложи се да монтирам там едно 500W радиаторче защото ми писна да дрискам на студено ^^.
    Топлината от камината не може да се сравни с климатика. Едно е 22C от нея и съвсем друго от климата.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Искам да знам колко градуса трябва да постигнете в стая за да се чувствате комфортно.Става дума за зимния сезон.Защото имам чувството,че много хора прекалено много преоразмеряват климатиците.Благодаря
    за преоразмеряването трябва да се види И кой колко вата е взел за кубик въздух. иначе се вижда вече че никой не търси много високи температури над 50% са дали 22 градуса.

    аз сега за спалнята се чудя колко бту-та да взема, за холчето умишлено преоразмерих с идеята че мога да стопля и съседната стая.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #21

    Re:Нормална температура

    аз гледам да не надвишава 22* и е около 21 и бебето си съхне на тая температура и твърдя че на всички ни е комфортно.


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Нормална температура

    Надявам се, че бебето не е окачено като суджук и да "съхне" .
    Да ти е живо и здраво

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #23

    Re:Нормална температура

    не не виси, но е доволно и спи като "бебе" с ръцете на горе
    Все пак няма да е "оранжерийно"

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Нормална температура

    А така, за бебе това е идеалната температура.Моето едно време денем си караше на 22, а спеше на 20, така прави и сега, когато не е бебе и му е много добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #25

    Re:Нормална температура

    Има ли научно потвърждение за бебетата и температурата? На мен ми изглежда много студено да се спи на 20 градуса, това означава да не пускам отопление вкъщи и аз лично не мога да спя на толкова студено.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:Нормална температура

    За научно не знам, при мен явно е генетично /баща ми е от Трънския край/ и обичам по-ниски температури.В хола и спалнята ДЖЕНЕРАЛА вечер е на 19 градуса, при сина ми ТОШО вечер е на 20, денем на 22, независимо какви са вън температурите.Понеже загубите ми са малки, машините без проблеми си поддържат точната температура и няма отклонения от зададената.Малкия, вече е на 9 години, и той от бебе се чувства много добре на тези температури.За жената това обаче не важи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #27

    Re:Нормална температура

    А обличате ли се много или по-леко облечени / къс ракав? Подкожните мазнини как са? Лятото не ви ли е горещо и на охлаждане на какви температури ви е комфортно?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Нормална температура

    Ходя с тениска и един анцуг.Малкия е с тениска и среднодебела блузка или анцуг отгоре.Жената по принцип си ходи като зелка, с елек най-отгоре и с по-дебели чорапки. С подкожните сме добре , средно положение.Лятото по принцип не обичам жегите.В къщи по принцип е хладно, само в най-големите жеги и то ако продължат повече дни става неприятно, дебелината на зида и изолацията пазят и зиме, и лете.Чак тогава пускам на охлаждане, но на 27 или 28 градуса, и то не всички машини, а само в южните стаи.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #29

    Re:Нормална температура

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Има ли научно потвърждение за бебетата и температурата? На мен ми изглежда много студено да се спи на 20 градуса, това означава да не пускам отопление вкъщи и аз лично не мога да спя на толкова студено.
    Има естествено, но ще те оставя сам да го намериш по правилници за работно място и т.н.
    Там се споменават 18 - 22. На мен лично 18 ми е хладно, но 20-21 е екстра. Педиатърката също го каза да не го претопляме! и да се облича както нас т.е. тениска- тениска. Относно лятото настройвам да е около 25-26 и не настиваме .... а съм на последен етаж под плоча, ако няма климатик ще се свариме

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #30

    Re:Нормална температура

    Питам щото чакам бебок, а в къщи сме свикнали на 23-24 градуса и да не се окаже неподходяща нормалната за нас температура. Жената каза това лято никакви климатици заради бебето ( и ние сме на последен етаж ).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 04-11-13, 11:22
  2. Отговори: 5
    Последно: 06-06-12, 22:32
  3. Търся монтаж на нормална цена
    От miavita във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-09, 15:48
  4. Нормална ли е температурата на GPU ?
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 16-05-06, 19:23
  5. Нормална темп. на Бартон 2500+
    От Chipsy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 30-01-04, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе