Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Консумация на два Климатика Daikin?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #16

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    bullet_pc ако търсиш по-висок COP и да са от марката Дайкин, мисля че един FTXS20G и един FTXS35G пак ще ти свършат работа.
    В случай, че решиш да са от други марки можеш да се спреш на Саньо ZK25X и Фуджитсу 12LDC.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #17

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Аз съм за Fujitsu 12LD за голямата стая,а за малката стаичка Fujitsu 09LGC.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Сега позачетох по-внимателно, FTX50 в 20-22 м2?!? Прекалено е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    ааааааа дидо момчето е писало и коридор около 7кв.м. и за това моето скромно мнение е че ще му е тамън(с малко резерв).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #20

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Дам и четирите не са лоши, особенно Саньо ZK25X хиперинвертор ! А това за консумацита 0.44kw възможно ли е? Не е ли твърде малко ? Ами като цялдо тези модели са добри нищо повече не ми трябва. Въпроса е да ми топлят "малко" повече от сегашните и консумацията да е драстично по малка. Тъй като сегашната на климатик варира между 70 - 90 лева без да е спират и при външни темп да речем около и под нулата. Така че аз предоплагам че например тези модели по горе са доста по висок клас и се надявам да топлят и да консумират умерено.
    Затова се и записах във форума тъй като предполагам че доста от Вас ползват такива и знаят много повече от мен.
    Очаквам още мнения и коментари и благодаря за тези които си направиха труда да пишат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #21

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Това саньо не е ли слабичко, 2.5кв на отопление обикновено ги дават за външна температура +7. При 0 и надолу може да падне до 1.5кв и ще трябва да работи на по-висока мощност от номиналната, и тия 0,44кв може да са повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #22

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Та пропуснах да спомена коментар за подовия модел. В нашия случай май не е удачено имаме си едно диване на 3 години дето не че ще пипа там ама знам ли го не можеш да го контролираш постоянно. Пък и друго, нищо че апартамента е 1 етаж север външни стени нека да се има в предвит че около 60 % от времето в месеца вкъщи през деня няма никои и климатиците ще работят на не повече от 17 - 18 градуса в рамките на деня. Само вечер и събота и неделя ще са на около 20 - 21 гр.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1297930560[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Това саньо не е ли слабичко, 2.5кв на отопление обикновено ги дават за външна температура +7. При 0 и надолу може да падне до 1.5кв и ще трябва да работи на по-висока мощност от номиналната, и тия 0,44кв може да са повече.
    Това се чудя и аз но все пак саниото ми е например за стая не повече от 10 - 12 кв. и ще се ползва предимно вечер много рядко през деня. И другото е че тва ни е стаята за къпане на детето и незнам ще стига ли например едни 24-26 гр(вечер за около 1 час) през зимата.?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1297930800[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    ааааааа дидо момчето е писало и коридор около 7кв.м. и за това моето скромно мнение е че ще му е тамън(с малко резерв).
    Значи нека да се има в предвид че коридора ще се топли и от друг климатик! Тъй като двете стаи кухнята и хола са почти една срещу друга и в двете ще работят климатици. Този в кухнята е 12 мидеа и се справя доста добре за годините и класа си. От мидеата нямам оплаквания но все пак за в бъдеще ще я сменям.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    Та пропуснах да спомена коментар за подовия модел. В нашия случай май не е удачено имаме си едно диване на 3 години дето не че ще пипа там ама знам ли го не можеш да го контролираш постоянно. Пък и друго, нищо че апартамента е 1 етаж север външни стени нека да се има в предвит че около 60 % от времето в месеца вкъщи през деня няма никои и климатиците ще работят на не повече от 17 - 18 градуса в рамките на деня. Само вечер и събота и неделя ще са на около 20 - 21 гр.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1297930560[/time]_________________________________________________
    Това се чудя и аз но все пак саниото ми е например за стая не повече от 10 - 12 кв. и ще се ползва предимно вечер много рядко през деня. И другото е че тва ни е стаята за къпане на детето и незнам ще стига ли например едни 24-26 гр(вечер за около 1 час) през зимата.?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1297930800[/time]_________________________________________________
    Значи нека да се има в предвид че коридора ще се топли и от друг климатик! Тъй като двете стаи кухнята и хола са почти една срещу друга и в двете ще работят климатици. Този в кухнята е 12 мидеа и се справя доста добре за годините и класа си. От мидеата нямам оплаквания но все пак за в бъдеще ще я сменям.
    От дайкина 50-ка очаквай консумация от 400 до 600 вата на час след като е темперирарна стаята и в зависимост от външната температура.Възможно е дори при високи температури(над 5 градуса) дайкина да започне да работи он-оф и дори при ежедневни температури над 10 градуса да ти консумира 190-250 вата на час.За студените дни-какъвто беше целия януари специално мога да кажа, че при темперирана стая до 18 кв.м. с фуджитсу плазма 12-ка консумацията ще е 250-270 вата на час. Повече за консумацията от климатика на ел.енергия прочети в темата в която пишем за консумацията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #24

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Да такава консумация е прилична. Все пак плащаш но поне знаеш че ще е топло, поне да се надяваме. Пък и доколкото четох за стая като при мен 20-22 кв + коридор само 50 на даикин и може би 12 на FUJITSU. По малки няма да е сигурно дали ще е достатъчно топло и консумацията дали няма да е по голяма дори (страх ме е да рускувам).

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #25

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    bullet_pc, ако искаш икономични климатици огледай този и този модел съответно за по-малката и по-голямата стая. Поне според каталожните им данни изглежда ще ти спестяват чувствителна сума пари на месец.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #26

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Това саньо не е ли слабичко, 2.5кв на отопление обикновено ги дават за външна температура +7. При 0 и надолу може да падне до 1.5кв и ще трябва да работи на по-висока мощност от номиналната, и тия 0,44кв може да са повече.
    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    Пък и друго, нищо че апартамента е 1 етаж север външни стени нека да се има в предвит че около 60 % от времето в месеца вкъщи през деня няма никои и климатиците ще работят на не повече от 17 - 18 градуса в рамките на деня. Само вечер и събота и неделя ще са на около 20 - 21 гр.
    Това се чудя и аз но все пак саниото ми е например за стая не повече от 10 - 12 кв. и ще се ползва предимно вечер много рядко през деня. И другото е че тва ни е стаята за къпане на детето и незнам ще стига ли например едни 24-26 гр(вечер за около 1 час) през зимата.?
    bullet_pc само да ти кажа, че Саньото е с ДУ на японски език и ще ти е нужно известно време докато му свикнеш, за да боравиш с него иначе с превода под ръка в началото
    Това Саньо ще се справи с тази стая повече от чудесно, когато се темперира. Аз съм с климатик със същия номинал (вярно, че е по-висок клас) и цяла зима работи под номинала си дори и при -10/-15 градуса, единствено когато къпем сладураната повишаваме t до 28 градуса за около час и тогава вдига повече консумацията си, през останалото време е на 23 градуса. Та Санчо ще работи идеално при зададени 21 градуса и няма да е проблем да се увеличи за един час повече температурата. Нека и Alexi се включи, той има същия климатик май беше в 9 или 10кв.м. стая и сподели повече впечатления.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #27

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Допитайте се до Сашо първо за тези ZK модели. Помня че преди време не се изказа никак ласкаво точно за тази серия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #28

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    bullet_pc, ако искаш икономични климатици огледай този и този модел съответно за по-малката и по-голямата стая. Поне според каталожните им данни изглежда ще ти спестяват чувствителна сума пари на месец.
    Незнам възможно все пак вие се по на ти с тези машини но, все пак като гледам fujitso (12) или даикин(50) си мисля че тяхната консумация също ще е в нормални граници и ще се справят със зимата. Просто гледам цена - качество. Ясно ми че даикин за 1500 лева и същия модел за 3000 лева разликата ще е голяма нали все пак получаваш колкото плащаш. Тези Sharp незнам не съм чел много за тях и не съм и чувал отзиви за тях ще ги видя. Но все пак съм се спрял главно на даикин или fujitsu. Ако излезе нещо друго от този клас може да се замисля, зависи от цената и качеството.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #29

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    булет разликите в повечето случаи се получават от(поне за мен) ненужните екстри

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #30

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    булет разликите в повечето случаи се получават от(поне за мен) ненужните екстри
    Да така е има всякакви глезотийки на мене тва не ми трябва. Държа да стопля зимата независимо температура навън, да иам умерена консумация (30 - 50 лева) и за най важното, понеже малката е асматичка и съм чувал че филтрите им пречистват въздуха и йонизират което за мене също има значение. Та предполагам че за около 2800 - 3000 макс ще взема две добри машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избор на два климатика Daikin
    От garvanski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 19-06-13, 17:02
  2. 925W максимална консумация при max настройки на климатика
    От Valko Draganov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 13-11-12, 17:56
  3. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  4. Отговори: 18
    Последно: 21-01-10, 16:43
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе