Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51

Консумация на два Климатика Daikin?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    29
    #46

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Аз също имам FTX50GV, за януари сметка 130лв от които горе-долу 50 са за бойлер/печки/осветление/компютри и излиза 80 само за климата. Отоплявам хол 28 квадрата и съм оставил отворена вратата към спалнята 11кв.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #47

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    ztomov - ако цял апартамент топлиш с един клима да, ако ти е изгорил 80 лева нищо не е. Както написа по горе rony67 няма изолация, дограма от никъде не го топлят, вероятно е нормално да изгори 100 -тина лева като се замисля (нямаш дограма,нямаш изолация може и ако си го набучил на 25 гр да възможно е). Това е че при климатиците има много фактори които влият на работата им. Пък както казахте че има значение дали климата е потбран и сложен на място. FTX50GV климата не е малък има много резерв и ако се наложи да го ползва си гълта колкото му трябва за да топли. Чудя се тогава аз със една обикновенна мидеа инвертор 12 клас Д как не мога да изгоря повече от 60 лева. Изолация, дограма една външна стена от горе топлят, пък и е в кухня. Абе като му дойде времето отивам гледам, купувам и слагам. После ще споделям/

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #48

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    .. Сметки за MHI-то от подписа ми. 24.12.10 - 24.01.11 по уред 41 лв. но той мери само дневна тарифа. Климата работи в 24 часов режим. Значи сметката е грубо към 35 -37 лв. Отоплявам хол-кухня 28 квадрата, но вратата към другите помещения не се затваря никога. Тоест грее и коридор... Дограмата ми не е добра, лекоо повява. Блока е нов, няма ТЕЦ. Това са реалните данни за ZIX-S 35. Държим 23-24 градуса вечер, като лягаме намалям на 19 градуса. През деня като ни няма, работи на 20 градуса.


    ... Забравих да добавя, апартамента е северен!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #49

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Доста добър разход на MHI-то за над 30 м2.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #50

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    едно е да си сам във блока/къща и да предвидиш по много над 50 вата на кубик въздух - друго е да имаш съседи които да топлят предполагам и 35вата ще стигнат и машината ще пада под номинал и съответно ще води до малки сметки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #51

    Re:Консумация на два Климатика Daikin?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    едно е да си сам във блока/къща и да предвидиш по много над 50 вата на кубик въздух - друго е да имаш съседи които да топлят предполагам и 35вата ще стигнат и машината ще пада под номинал и съответно ще води до малки сметки.
    Да разбира се че има значение имам познат който топли 60 кв апартамент с един панасоник мисля че е 12. Ама от долу и отгоре са на ТЕЦ.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298139954[/time]_________________________________________________

    както писах и преди това отоплението на климатик се влияе от много фактори. За да е пълен ефекта най малкото трябва да си с дограма изолиран и климатика трябва да е изчислен за стаята както и още но това са най важните неща аз съм на климатици вече около 6 години и знам че изолацията и дограмата са голяма работа и ако това го съчетаеш с добри климатици и сложени на място зимата ще ходиш по тениска и сметките ти ще са умерени.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избор на два климатика Daikin
    От garvanski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 19-06-13, 17:02
  2. 925W максимална консумация при max настройки на климатика
    От Valko Draganov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 13-11-12, 17:56
  3. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  4. Отговори: 18
    Последно: 21-01-10, 16:43
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе